Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz sb #16 üzenetére

    "De mivel a cpu-k overkillek már most is, "

    Attól függ, milyen piaci szegmensen nézed. Azt hiszem, a cikkben is van róla szó, hogy megkülönböztethető 3 különböző piac:

    a) a mobil gamer szegmens (diszkrét GPU-val)
    Ide a H és HK jelzésű termékek szoktak menni 35-45W TDP-vel. Itt azért kell a CPU erő. Volt kísérlet régebben Ryzen 1700-zal is, de szerintem azért nem alkalmas az IGP nélküli ryzen ide, mert ezeken a masinákon nem 100%-ban játszanak a felhasználók és energiahatékonyság és üzemidő szempontjából hasznos, ha van IGP, ami a játékidőn kívül működik.
    ERre mondja a cikk, hogy nem lenne értelme ebbe erősebb IGP-t tenni, mert úgyis kerül bele dGPU is.

    b) munkagép
    Ide inkább az U jelzésú procik mennek 15W TDP-vel. Ide is kell CPU erő, legalábbis sokan üdvözölték a 6-8 magot. Nyilván nem excelhez hasznos, hanem annak, aki fejleszt, virtuális gépet futtat, renderel, ilyesmi.

    c) ultramobil gamer szegmens, vagy casual általános felhasználású noti.
    A cikk elvileg arról szól, hogy ez a szegmens elég jelentős ahhoz, hogy érdemes legyen külön lapkával megcélozni. Szerintem ez az a piac szerintem, amiről te is beszélsz. Ennek a gépnek nem kell annyira erősnek lennie CPU-ban, mert inkább valószínű, hogy nemteszel az IGP mellé DGPU-t is, de az IGP lehet erősebb egy jobb játékélményért.

    Nyilván fentiek selejtjét nagyjából a desktop piac hasonló felosztásban fel tudja szívni.

    Én nem vagyok nagy cloud gaminges, de környezetemben van, aki dícséri. Az nem felelne meg neked és azoknak, akik mobil RDNA2-re várnak?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák