Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solfilo

    veterán

    válasz Petykemano #10 üzenetére

    Marginális, de a Renoir multimédiás blokkja elvileg Naviból van már.

    solfilo

  • Kansas

    addikt

    válasz Petykemano #10 üzenetére

    Tudtommal az APU-k nem chiplet design-t használnak, hanem monilitikust, ez gondolom válasz arra, mi telik egy évbe...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • sb

    veterán

    válasz Petykemano #15 üzenetére

    Értem.
    Ugyanarról beszélünk csak a más a fix paraméterünk.
    Te azt írod így felgyorsulhat a fejlesztés elméletben. Ez igaz is.
    Én meg azt, hogy nem gyorsul fel a gyakorlatban. Úgyhogy szerintem épp ezért más az ok: pusztán üzleti megfontolás áll mögötte.

    Hogy mire van igény... szvsz senki nem lenne elkeseredve ha egy jelentősebb teljesítményugrással Zen3+RDNA2-őt tudna kapni. De mivel a cpu-k overkillek már most is, sokan vártuk a Zen2+RDNA2 kombót is.

    Kereslet szerintem lenne rá... ami utána jönne arra már kevésbé. Hacsak nem ugranak megint nagyot előre. De azt meg nehéz, így jobban szét lehet teríteni a fejlesztéseket.

  • sb

    veterán

    válasz Petykemano #17 üzenetére

    Az overkillnél két tényezőt mondanék ami alapján szerintem biztonsággal kijelenthető:

    1. Átlagot nézzünk. Ne a HC gamert aki top teljesítményt akar notiban 35W-ból. Vannak ilyenek, de nem ez az átlag, ahogy renderfarm vagy önmagában 1db 16-32magos WS sem költözik még érthetően 1db laptopba. Ettől függetlenül itt is nagy előrelépés volt a 6-8 magos procik megjelenése és a sokkal jobb perf/W mutatók miatt.

    2. Az átlagusereknél meg bőven az elvárt szint felett vagyunk most is.
    Gyakorlatilag a userek 90%-a elvan egy mobilon/tableten is.
    De nézzük meg desktopon hol tartottunk pár éve.
    7700K, 2017Q1-es megjelenés, tehát elterjedve még 3 éve sem volt és akkor ez volt a top desktopon kb. 100W-ból. Az átlag meg i3-i5.
    Notiban 2 éve még külön kértem és extra konfigolás volt, hogy 4/4 i5-öt kapjak munkához.
    Idén pedig itt van (ha gyártanának eleget) dömpingáron a 4500U és 4700U, 6 és 8 mag, ráadásul teljesen kurrens órajeleken és nem elszállt, trükközött Turbo fogyaszátssal, hanem tisztán 15-25W-ból.

    Csak gyorsan kigyűjtve, passmark (single, multi):
    i3-7100 2300 4300
    i5-6500 2100 5600
    i7-7700K 2800 9700
    R5 4500U 2500 11200

    De hozzárakhatunk egy nem túl régen mainstreammé vált noti procit is a i5-8250U személyében:
    i5-8250U 2000 6100

    És itt még jóval magasabb fogyasztás tartozik ehhez. Avagy benchen túli terhelésen ennél jóval gyengébb a proci. Bőven a desktop i3 szintéjre, de inkább alá esik.

    Szóval szvsz az 1-2 évvel ezelőtti átlag, de még top desktop is gyakorlatilag le lett mosva.
    Nem power notikkal, hanem árban alsó-középkat, fogyasztásban ultrabook kategória kb.
    A H-s 45W-os 8/16-osokkal pedig a pár éves dekstop WS szint is megvan. Vagy a mai power desktop 8/16.

    Ez szerintem így óriási ugrás amit egyelőre egyrészt sw oldalról nem követtünk le. Másrészt egy rakás dologban nem is fogunk. Átlagusernek böngészni és átlagfelhasználásra a két évvel ezelőtti desktop teteje is sok volt, nemhogy most a 2-3x teljesítmény. Szokás persze sw-ben is elereszteni magunkat és ilyen ugrások után a számológépnek meg a passziánsznak is 6/12-es proci kell, de ezen talán már túl vagyunk. Főleg ha az ultramobilt is idevesszük, sem szükség sem lehetőség nincs ilyen hw-igény ugrásokra.

    RDNA2: Én alapvetően a fejlődés és az elvi megvalósíthatóság miatt vártam. Nem játszom, nincs rá szükségem. De ha létezik jobb technológia akkor nehéz végignézni, hogy berakják a 2-3 gennel azelőttit még 2-3 extra körben. :)
    (Gpu oldalról közelítve a c pontban igazad van. Ide jobb felállás a gyorsabb gpu, gyengébb cpu. Főleg a fenti okfejtésem tükrében, már a mostani is bőven elég ennek a szegmensnek. Viszont igazából a gpu sem annyira kell nekik. Lásd a statisztikákat az igp-s kommersz gamerekről...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák