Új hozzászólás Aktív témák

  • _Voyage_

    aktív tag

    Anno én jártam úgy, mint a srác.
    Csak én suliban, kb 7-8 éves koromban, valamivel több, mint 10 éve. Régi, ezer éves suli, hatalmas fa ajtók, végig üveg ablakokkal. Kilincs mögött is volt egy ablak. Csúszott a kezem, kilincset gyorsan nyitottam, beb#sztam az üveget. Spriccelt a jobb csuklómtól 5cm-re a vér. Rögtön bevittek orvosi szobába, de az orvos sehol nem volt.
    Meg kellett keresni az orvost, aki mint kiderült, az egyik üres terembe dumált egy tanárral.
    Ezalatt el telt legalább 10 perc, én meg elájultam. Hívtak mentőt a suliból, nem jöttek, mert azt mondták, iskola orvos ellát. Na ja, ütőeremtől kb pár mm-re, nagyon össze tud varrni. Vagy 10-szer hívták a mentőket, mire nagynehezen elindultak.
    A sulitól kb 5km-re levő korházból sikerült kiérni 40 perc alatt, míg én végig eszméletlen voltam. Egy-egy percre felélesztettek, majd vissza ájultam.

    Mentős besétált, tök nyugodtan. Megnézte, suliorvos által tett kötést elvágta, tett egy másikat. Ekkor már félig-meddig ébren voltam. Bevittek, csoszogva a kórházba. Majd leültettek a sebészet elé, hogy várjam meg a sorom. Voltak előttem legalább 5-en, senkinek semmi baja, legalább külsőre.
    Mindenki beszélgetett, stb. Én meg egy tanárral ültem. Végül megint elájultam. Bevittek a műtőbe, orvos megivott egy kávét, majd nagynehezen kesztyűt felvette, megnézte a sebet.

    Elkezdte nyomkodni a seb körül(aha, folyik a vér, de azért nyomkodjuk a kb 3cm nyílt sebet, hogy még jobban jöjjön a vér...), majd injekció, legalább 2, kitisztította a sebet, bevarrta valami jó vastag, zöld cérnával. Erre nagyon jól emlékszek, itt megint ébren voltam, immáron végig. Kb egy 4cm-es részt varrt be. Bevarrta, tett bele valamit vattát, vagy ilyesmit, majd kívülről az egészet gézzel, meg kendőkkel jól bekötötte, mondta, hogy mehetek, majd pedig 2 naponta csere.
    Akkori lakással szerencsénk volt, 4 orvos lakott a házban, (ebből 1 idegsebész, 1 sima sebész, egy szívsebész, és egy bőrgyógyász... :D ), jóba voltunk velük, aztán ők néztek meg minden nap 3-szor, hogy a seb gyógyul-e, nem-e vérzik, vagy gyengül a varrás, illetve cserélte a kötést, meg ő szedte ki a varratokat a sebből 2 hét után.

    Ez 10 éve volt, azóta a jobb kezemen van egy kb 3.5cm hosszú, 1cm széles heg, körülötte a cérna nyomai. Rajta azóta is nagyon vékony hártya van bőr gyanánt, hidegben szúr, melegben szúr, napon nem hagyhatom, mert éget, erősen ha szorítom, akkor szédülök, ha jobb kézzel nagy súlyt emelek, szédülök. Egyszer el is ájultam tőle...
    Azóta van csuklószorító a kezemen, ami erre van felhúzva, nehogy bármi is hozzá érjen, mert pl kocsikulcs véletlen erősebben végighúzta, és felszakadt, vérzett is... Máshol annyitól semmi nem történt volna, nem hogy vérezzen... :(

    De Bocha gratulálok, nem sok ember lenne képes erre, és megmentettél egy életet! :R

    - - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

Új hozzászólás Aktív témák