Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Narancs #98 üzenetére

    De átjött a mondanivalód lényege.

    De az hogy nadrág nélkül utazol a buszon és az hogy nem adsz hálapénzt két nagyon különböző dolog.

    Az egyik jóneveltség kérdése, az alapvető etikett része. A másik pedig egy undorító dolog amit ki kéne nevelni az emberekből. Ha senki sem adna hálapénzt akkor a keselyűk előbb-utóbb elfogadnák, hogy nincs és nem tennék szóvá a hiányát.

    Ha kapok megjegyzést mert nem adtam pénzt, max visszaszólok. Ha direkt félrekezel akkor én meg direkt visszaadom neki valamilyen módon, minimum kétszeresen.

    "Egy adott társadalom viselkedését az általuk elfogadott normák szabályozzák."

    Egy olyan országban élünk ahol a népesség negyede próbál valamilyen módon kitűnni a tömegből azáltal hogy direkt megbotránkoztatóan viselkedik, öltözködik, stb. Szóval az hogy én nem adok hálapénzt nem olyan hatalmas bűn szerintem.

    Mondjuk jókat szoktam röhögni a sok idiótán akik marha büszkék arra hogy ők mennyire mások mint mi közönséges halandók.
    Kedvenceim közé tartoznak azok a mókusok akiknek a nadrágjuk szára a térdnél ér véget. Mármint hogy ott van a nadrágnak az a része ami más embernek a nemesebbik szervénél leledzik. Múltkor is láttam egyet és úgy totyogott mint egy pingvin. :DD

    Az emósok, punkok, rokkerek, sátánisták, gótok, stb pont amiatt lesznek kevesebbek ami miatt többnek hiszik magukat. A kitűnni akarás, valahová tartozni vágyás elveszi az egyéniségét és olyanná válik mint a többi sorstársa.

    Most épp dolgozom ezért van időm ilyeneket írogatni. Tudom hogy nem tartozik a tárgyhoz, de eszembe jutottak ezek a dolgok és gondoltam megírkálódom.

    Szerk:
    (#106) Narancs:

    Szóval azt mondod, hogy fizetőssé kéne tenni az eü-t. Magyarán pénzért kezelnek, ha meg "szegény vagy dögölj meg". Az hogy kapják az alap ellátást azok akik szegények csak újabb társadalmi feszültséget okozna.
    Szerintem pl akik már vagy 50 éve fizetik a TB-t had kapjanak már rendes ellátást.
    Nem megyek bele mert az már politika lenne, de az egészségügy helyzete messze nem így nézne ki ha valóban foglalkoznának vele.
    Simán meg lehetne oldani hogy minden adófizető polgár rendes ellátásban részesüljön. Csak ez nem érdeke egyes embereknek. A felső tízezerben ücsörgőket meg marhára nem izgatja a dolog mivel ők alapból magánkórházakba járnak.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák