Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz azbest #24 üzenetére

    Félreértés ne essék, én sem akartam védeni a futárcégeket, mert biztos vagyok benne, hogy a magas árakba a saját zsebük is beletartozik, de azért itthon szvsz nehezebben boldogulnak mint egy nagyobb népsűrűségű, nagyobb vásárlóbázissal rendelkező országban.

    sheratan: Hát igen, jó lenne, ha csökkennének a költségek a netes vásárlásokat illetően...

    "Ebben van igazság, de pont a kis népsűrűség miatt lenne praktikus a futárszolgálat, hogy na az legyen, hogy egy 20-30 ezres városkában képtelenság akármit megvenni, mert a környéken sincs olyan bolt, és ha van is, akkor jóval drágább."

    Egyébként erre találták ki a Pick-pack pontokat ami viszonylag olcsó, mert általában olyan 0-500 Ft körül van a szállítás, és ha a saját helyzetemből indulok ki (vidék, falu), akkor 15 KM-en belülre érkezik a csomag a legközelebbi városba, és ha arra járok átveszem személyesen.

    Bár nem tudom, hogy hányan igénylik ezt a szolgáltatást, én már nagyon sok webshopban láttam, de soha nem vettem igénybe, mert ha már rendelek, akkor kifizetem érte azt a +1000 Ft-ot, és házhoz jön.

    Persze, ha egyszer kipróbálnám, akkor lehet, hogy változna a véleményem. :) De ez élethelyzettől is függ (milyen messze jön a csomag, van e esetleg autó a családban stb.).

    djculture: Igen, már lázadnak is: [link]

    Nem értem ezt a felhördülést sokak részéről. Persze nekem is volt már rossz tapasztalatom a webshopokkal (többel is), de azért most már "kitapasztaltam" a dolgokat, és megvannak a megbízható, bejáratott boltok ahol megfelelőek az árak, és minőség is.

    Sajnos sok esetben valóban gyatra a webshop-ok hozzáállása, és még a jól csengő, valószínűleg régóta létező webáruházakban sem lehet feltétlenül megbízni, de azért szerencsére találni olyat is ami megfelelő.

    Csak így offban: az iWay Kft-vel még nem volt nekem személyesen rossz tapasztalatom. Mindig értesítenek arról mail-ben, hogy mikor jön a csomag, garanciális dolgokban eddig egy HDD-vel volt gond, de kétszeri csere után szó nélkül cserélték más típusra (igaz, hogy nagyon-nagyon lassú volt a dolog, de végül is sikerült). A szállítás viszonylag olcsó (5kg-ig: 1500). Nem tudom, hogy szabad e reklámozni, de már nagyon sokszor rendeltem tőlük, és még eddig problémám nem volt velük.

    A másik pedig az Extreme Digital. Még egy személyesen vásárolt RAM-ért is küldtek futárt házhoz, pedig szvsz drágább volt a szállítás mint maga a termék. Egy Ft-ot sem fizettem a garanciáztatásért, és cserélték is. Bár ez is sokáig tartott....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák