Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz Timer #16 üzenetére

    Nehéz eldönteni, h mi mennyit ér, azért a Synologynál ahogy már szó volt róla, fizeted a szoftvert meg a supportot, plusz ennek van messze a legnagyobb közösségi támogatása az összes nas közül. Én most koptatom a negyedik Synot, pont ennek az elődje van (718+), de én sem vettem egyet sem újan, sejtheted, miért ;)
    Másrészt azt is hozzátenném, h ez azért nem belépő modell, egy 220j-t ennek az árnak a harmadáért lehet kapni és ugyan kissé döcögősebb rajta a rendszer, de a alapfeladatokra igazából simán jó. És a 60k-s modellnél ugyanúgy van hosszú évekig támogatott naprakész rendszered, ddns-ed, meg egy csomó más nyalánkság. Ugyanakkor simán el tudom képzelni, h ha valakinek nem kell komoly support, mert alap dolgokra kell neki de közben szüksége van némi kraftra, nagyobb csatolósebességre vagy több diszk helyre, akkor jobban jár egy Qnap v Asustor cumóval ... vagy ha egy kicsit konyít hozzá meg van ideje, akkor épített géppel.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Sanyi.mTs

    addikt

    válasz Timer #30 üzenetére

    Dockerben tautullit futtatok plex szerver monitorozáshához.

  • Magnat

    veterán

    válasz Timer #30 üzenetére

    Nekem úgy rémlik (nem személyes tapasztalat), h a Qnap supportja elég messze van a Synoétól, te esetleg tudod h konkrétan hány évig jönnek rá biztonsági és főverziós frissítések? Másrészt meg valami oka biztosan van, h a viszonylagos drágasága ellenére a Syno a legnépszerűbb gyártó a soho nas kategóriában. Dockert persze, azt sokan használnak, pl Pi-Holet, Vmware tudtommal nincs rá, Virtual Machine Manager van, próbaképpen én is tettem rá egy win 10-et (második slotban van egy 480-as ssd, arra került), de túl lassúnak találom ahhoz képest, h a hasonló kategóriás (illetve kicsit még lassabb) mini pc-men milyen reszponzív egy virtuális Win 10 ... egyébként a Syno topikban éppen kifejtettem, h a komolyabb virtualizációt én is feleslegesnek érzem, tekintve, h egy komolyan enterprise kategóriás nasban is max egy I3 szintű proci van (vagy vmi hasobnló Ryzen), ami komolyabb virtualizációhoz baromi karcsú, közben meg egy 1621+ már 350k magassága ... sztem ilyen szinten már sokkal jobb döntés egy kisebb nas 150 körül, meg mellé építeni egy gépet 200k-ért, rá egy HyperV vagy free Esxii és ugyanannyi pénzből sokkal nagyobb kraft lesz virtualizálni.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • kekegsm

    őstag

    válasz Timer #30 üzenetére

    Ez olyan, mint amikor azon megy a vita, hogy BMW vagy Audi vagy Mercedes. Más. Üzleti környezetben fut pár Synology szerverünk, DS218+ -tól az RS3617XS+-ig. Szolgáltatásaiban, szoftvereiben messze a Syno vált be a legjobban. Otthonra biztos jó a QNAP, kis irodában is, de amikor napi tucat TB futkos a szerverek között adatmentésben, oda jobb a Syno. Docker: Unifi és Omada vezérlő, Zabbix szerver pl. QNAP alatt nem is tudom, hogy van e high availability jellegű megoldás pl. Mondjuk tényleg rengeteg megoldást lekoppintott a QNAP és az Asustor is az elmúlt években a Synology-ról, és tényleg olcsóbbak, de az üzleti kategóriában (ahol a + jelű Synology-k mozognak), ott nem az ár a döntő, hanem a sok support és a szuper megbízhatóság.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • andrew911

    tag

    válasz Timer #30 üzenetére

    Nekem fut Dockerben egy csomó cucc az otthonautomatizáláshoz: InfluxDB az adatok tárolására, Grafana a megjelenítéshez, de van rá pl. Blynk meg MQTT bróker is. Kell hozzá a plusz RAM, de egy raspberryt simán kivált, ráadásul nagyságrendekkel megbízhatóbb is.

  • Kobak77

    aktív tag

    válasz Timer #169 üzenetére

    Igazából a jövőállóság szempontjából jutott eszembe az NVMe. Lassan az NVMe-s SSD-k lesznek az olcsóbbak az m2 SATA-val szemben, és akkor egy 3-5 év múlva esedékes esetleges bővítésről még nem beszéltünk. Illetve mindenképp fura, hogy a felsőbb szegmensben már évek óta szórják az NVMe slotokat, a használhatóságuk azonban még mindig csak a cache-re korlátozódik.
    Meg persze melóhelyen már 3 éve all-flash storage-okat használunk (PureStorage X70, HP 3Par 9450), gondoltam ennyi idő alatt csak lecsorog picit a konzumer világba is :).
    Amúgy nem terabájtos adatbázisok kezelése a cél, hanem a működési környezet lenne a lakástól/irodából távoli, mondjuk úgy: nomád. A majdani felhasználási terület okán ugyanakkor a következők a szempontok:
    - mozgó alkatrészt ne tartalmazzon
    - tápellátás adott esetben működjön 12V-ról is (pl. a korábban említett QNAP 10-30V feszültségről képes működni
    - bár tisztában vagyok vele, hogy a RAID nem backup, mégis amennyire lehet, hibatűrő legyen (RAID5, 3+1 drive, +1 drive a szekrényben, vagy RAID6 4+2 drive), mivel az offsite backup hektikusan lesz csak megoldható.
    - és bár nem feltétel, de elég nagy előny, ha minél kisebb :).
    Az eddigi versenyzők a QNAP TBS-453 család vmelyik tagja, vagy a Synology DS620slim.

    Szerencsére nem sürgős, csak más NAS-os kérdés miatt melegítődött fel nálam a téma.

Új hozzászólás Aktív témák