Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz Danex #38 üzenetére

    Az igenis fontos, hogy a 9gag minél gyorsabban betöltsön teeee fellow 9gagger :)

    Make Love not war!

  • Psych0

    őstag

    válasz Danex #38 üzenetére

    "De a processzor és mondjuk az OS belső működését már tudom, bár szerintem BSC-vel nem egy x-edik OS-t akarok írni, vagy új architektúrát kialakítani (erre szerintem az MSC lenne a megfelelő, ott kéne ezeket oktatni, hisz a BSC-s ember nem hiszem, hogy ezt valaha is fogja használni)"

    Azert mert az altalanos iskolaban az 1+1-tol kezdve az elozoleg felepitett tudasra epul minden tanterv. Mernok informatikuskent, miert kell OS-lelket tanulni, processzor architekturat tanulni? Hogy tudd, hogy a kod amit irsz, hogy utemezodik, mi tortenik rendszerhivaskor, miert szivas, ha cache miss van, mit tehetsz, hogy ne legyen, stb... Ha nem tanulnal OS-t meg architekturakat, akkor annyit tudnal, hogy ez van es pont. Ez pedig egy tantargynal szokas, a hittannal. Az meg biztos, hogy nem leszel kepes egy ilyen minimalis izelitotol OS-t irni, vagy architekturat tervezni, viszont, ha az evfolyam 1/10-et minimalisan megerintett a tema, akkor tudnak mire epiteni tovabb.

    Ha meg teged kizarolag a Java/C#/php programozas erdekel, akkor nem a mernok infon van a helyed, hanem a celnak megfelelo OKJ-s kepzesen.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • dabadab

    titán

    válasz Danex #38 üzenetére

    "De a processzor és mondjuk az OS belső működését már tudom, bár szerintem BSC-vel nem egy x-edik OS-t akarok írni, vagy új architektúrát kialakítani"

    Na jo, de ha mondjuk nem erted, hogy hogyan mukodik a cache, akkor hogyan kezeled (vagy erted meg egyaltalan) pl. a false sharinget?
    Egyebkent meg arra ne is nagyon szamits, hogy az egyetemen nagyon konkret tudast kapsz, nem is arra valo, igazabol senki se varja el. Ha mire kikerulsz, addigra sikerult megertened legalabb egy valamennyire modern nyelv mukodeset (C++, Java, C#) meg osszeszedsz valamennyi "altalanos muveltseget" (a CPU meg az OS mukodese ide tartozik, vagy az, hogy legalabb hallottal mar design patternekrol, van valami elkepzelesed a dolgokrol (halozat, parhuzamos programozas, kontenerek, akarmi)) az igazabol boven eleg.
    Egz uj cegnel az elso eved ugyis ra fog arra menni, hogy megismerd annak a konkret adott cegnek a sajat belso rendszereit, ugymenetet, akarmit.

    DRM is theft

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Danex #38 üzenetére

    Ez mind szép és jó is lenne, ha az egyetem az ilyen tudást követelne meg, de addig amíg a "mond vissza a több száz oldalt", "magolj amit csak tudsz" számonkérések teszik ki a tárgyak jelentős részét addig a hajamra kenhetem a gyakorlati jegyeimet.

    Igen sajnos ez tényleg egy nagy probléma.Ami azt illeti, ez az oktatási rendszerünk miatt (is) van, de ez szinte mindenhol így van amennyiben Te ilyesfajta képzést végzel. Külföldön különbséget tesznek a University és az ún. Applied Sciences képzések között, utóbbi tisztán gyakorlatorientált és mentes az elméleti sallangok nagy részétől. Viszont a mostani képzéseden a (sok felesleges) tanulásért kapsz egy Európában elfogadott (teljes értékű) diplomát, amivel akár tovább is tanulhatsz,ha kedved szottyan. Az más kérdés, hogy Én sem látom sok értelmét ennek a sok,- sokszor értelmetlen magolásnak.
    Nálunk gyakorta megesik, hogy a tanár a "saját" könyvéből "tanít", ellenben Ő maga sem tudja az anyagot, de azért számon kéri rajtunk azt az X-100 oldalt.

    Második évet végzem mérnökinformatikus képzésen és még nem találkoztam olyan tárggyal amivel el tudnék konkrétan helyezkedni.
    -Nem is fogsz,vagy rettentő kicsi az esély rá.
    A főiskola arra való, hogy megmutasson neked technológiákat (lol :DDD), és ezek közül Te eltudd dönteni, hogy mi érdekel, és majd olyan irányban specializálódni.

    Saját tapasztalat
    Egy ideje foglalkozom Windows Phone fejlesztéssel. Eleinte rettentő lassan haladtam, mert az egyetemen senki (!!) nem tudott benne segíteni (tanárok). A városban sajnos nem hemzsegnek a WP fejlesztők, így Őtőlük sem tudtam sok mindent megtudni a "how-to"-ról. Szerencsére rendelkezem felsőfokú angol tudással, így különböző könyvekből sikerült összeraknom a dolgot. (na meg a virtual academy is hasznos társam volt :B ).Vért hugyozással jutottam el arra a szintre magamtól,hogy befejeztem az első majdnem kész WP-s appom.Ez volt hónapokkal ezelőtt.
    Sajnos ez egy ilyen dolog. Vagy a suliban tanítottakat viszed tovább, s mélyedsz el bennük, vagy Te is utánanézel - saját idődet nem kímélve, és olyant tanulsz ami számodra szimpatikus.

    A bekezdésed további részére azt tudom mondani, hogy valahol annak is van értelme.Olyant nem tudnak oktatni ami mindenkinek megfelelne. Én is tanulok matematikát, fizikát, programozást, hálózatokat, és egy rakás tökre fölösleges (és elévült) műszaki tárgyat, pedig engem csak a szoftverfejlesztés érdekel. De van akit meg egy gitárkombó megépítése hoz lázba. Én legszívesebben kihagynám a műszakis tárgyakat, az adott hallgató meg a programozás részét, mert életünkben nem lesz rá szükségünk.

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák