Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Bici #11 üzenetére

    Nemmer penről Slax-el :P Egész új tűzrókával, ugyanis az 1,4GHz-es Toshiba noti HDD-je már beszart, de attól az még Toshiba maradt és az milyen jóvót akkoriban. ÉS ha a jóvót, akkor jó ez még most is, ergó csináljam meg. Ha penről megy, akkor meg van csinálva. Értem? :)) Használja :K

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz attila9988 #82 üzenetére

    persze félre ne érts, a java -t is utálom, de az legalább gyorsan települ :DDD :DDD :DDD
    Ezen jót röhögtem.
    Eszembejut a magyar valóság, amikor a Magyar Államkincstár célszoftvere csak 5.5-ös java-val megy, semmi mással, de a Gizi néni a péntárban amúgy egy könyvelő és az Abev-nek meg a friss java kell éppen valamiért és telefonos segítséget kér Gizi néni, mert nem tud munkaidőben adóbevallást csinálni másnak mer' izé: Rendszerhiba van :))
    Amúgy láttam én már olyat, hogy az összes keretrendszer kell meg még a MySQL is kell és maga a szoftver utána , amiért az egészet fel kell tenni 15 másodperc alatt fent van és egy fél megás ingyenes célszoftverrel meg lehetne csinálni amúgy ugyanazt, amit tud, de egy napot simán telepítettél miatta egy P4-en. :DDD Ilyen étkezős bizonylatnyomtatós program például isteni szokott lenni. Megváltoztatják a kedvezményeket, a hozzájárulásra jogosultak körét, az áfát meg mindent és akkor utána amikor kész van felmondanak a cégnek aki akaját hozza, mert az ugye szar és másik cég másik program :))

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz attila9988 #92 üzenetére

    Állami hely? Kimész feltenni egy szoftvert, ami csak 5 perc. Aha.
    Aztán fogad egy régi dualcore gép egy rootkites XP-vel. Miután beteríti véres betűkkel a gmer a képernyőt szólsz a helyi "szaladjide" gyereknek, hogy WTF? Ez mi ez? Kevés a ram, oké, de ez miez? Mert fél óra alatt még mindig nem tartasz sehol, aztán választhatsz végül, hogy vagy elkezded letölteni a gép alaplapjának drivereit egyesével és kezdesz telepíteni, vagy elfogadod az elmentett lemezképet szaladjide gyerektől. A lemezképet, ami egy sp1-es XP a zofisszal meg a driverekkel. Közben kint parkolsz óránként 500-ért kedvezménnyel persze.
    Lemezkép, oké. Jöhet. Fel kell tenni a keretrendszert, mert az nincs fent. Hurrá. Fel kell tenni a service pack-et, vagy ezt és ezt a hotfix-et ezé meg azé, jó ez nem vicces, oké sp3 megvan usb-n, legyen az. Fel kell tenni a keretrendszert. Fel kell tenni mégegy keretrendszert. Itt már nem kicsit anyázol. Utána jön az üzi hogy fel kell tenni a mySQL-t és már harmadik órája folytod torokkal a hosszú cicit, mert kimentél feltenni egy pár megás programot és még mindig a folyamatábrát nézed, még el sem kezdted, amiért kimentél, de Mari néni mögötted nyomja a rettegést meg a megijedést, hogy most meg fog e nyílni a pdf-e, mert az neki fontos, meg fent van e a króm, mert ő azt szokta meg és ő azt most nem látja sehol, te meg csak nézed a monitort kifejezéstelen fejjel, hogy ne rúgd páros lábbal arcon a harmadik órában, amikor már egy tojásod tutira kikelt a kettőből és nyolcan telefonáltak rád, hogy mégis hol is vagy. :) A végén kész, minden kész, ez a nap már tönkrement, az óvatlan állami helyre ment. Másnap csörög a telefon, hogy Gizi néni frissített és most nem megy a MÁK programja. Mit mond a rendszergazda? Ne frissítsél VAZE mer' az a biztonságos ééértem? :DDD
    Szóval nem tudod mit úsztál meg. Könnyen lehet, hogy hatalmas mázlid volt, hogy csak a frissítés volt kikapcsolva.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák