Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fityesz9

    tag

    válasz Lomha 8V #47 üzenetére

    Microsoft erősen tolta 4 hónapon át az átállást xpről, vistáról és 7esről windows 8ra, amikor az megjelent és szerintem, hogy ezt 9000 forintért árulta az tekinthető kedvezménynek, sőt. Mindig ők se fogják ezt fenntartani, hisz anyagilag nem lenne a legjobb húzás. Viszont kinézem belőlük, hogy március körül megint az xp nyugdíjba megy indokkal lesz valami hasonló akció.

    #48 Bino Nem tudom, hogy ezt itt büszkén hírdeted, hogy kikapcsolt frissítésekkle használod az oprendszered, mert neked jó, itt ezen a fórumon sok emberben fog értetlenséget kelteni, és nem arra gondolok, hogy ostobák járnak ide...

    Garrus, am I your dirty little secret?

  • fityesz9

    tag

    válasz bino #54 üzenetére

    Értem, de szerintem ez nem riogatás, ok persze megy a marketing, hogy vegyél helyette újra windows, meg ha már ott tartasz, akkro gépet is, hogy a partnereinknek is jó legyen. De a lényege az egésznek szerintem, hogy tudatosuljon a legegyszerűbb felhasználóban is, hogy nem lesz support. Tudom ne mfeltétlenül szükséges, és működőképes marad a rendszer, csak gondolom így is lesz pár idióta, jellemzően tengerentúlról, aki fel lesz háborodva, hogy az xp 3 hónapja mondta, hogy indítse újra gépét frissítés miatt, vagy hogy az mse beengedett vírusokat. Az ilyen user az a kategória, akinek hiába mondod, hogy akkor váltson vmi más írtóra.
    Egyszerűen sztem túlságosan a fejükre nőtt az xp és cégszempontból le kell állítaniuk a fejlesztéseket... csak nem tudják, hogy csinálják népharag nélkül.

    Garrus, am I your dirty little secret?

  • fityesz9

    tag

    válasz Glenda #104 üzenetére

    Linuxszal 2 baj van, már itt egy szakfórumon 3 ember 10 félét ajánlott és megy az ötletelés melyik a jobb, akkor egy kevésbbé jártas rendszergazda (sajna van ilyen), hogy dönti majd el.
    A másik a dolgozók, nagyobb cégeknél, főleg államiaknál, ha minden kompatibilitási gondot ki is javítanak, ott lesznek a 40 feletti dolgozók, smot önkényesen mondtam ennyit, de a lényeg, hogy az a réteg aki nagyon nehezen fog beletanulni a linuxhasználatba, még nagyon windowsosítják is. Egy ilyen átlagfelhasználót már az megzavar xpben ha a startmenü az egyik gépen kalssziksu módban van a másikon meg másikban.

    Garrus, am I your dirty little secret?

  • fityesz9

    tag

    válasz attila9988 #110 üzenetére

    A linux részének nem értek, úgyhogy biztos úgy van ahogy mondod, elhiszem, tényleg nulal tapasztalatom van vele.
    Az office rész, sajnos azért nem volt probléma az átállással, mert xpvel maradt a 2003. Akikre én utaltam, mint "tipikus" felhasználók igenis elvesznek az office 2007ben, nem egy ilyet láttam, csak számukra még nem jött el a jövő, hogy már 2007et használjanak, vagy oylan szinten használják, hogy rákattintasz induls és ír, majd ment. Igen a tanulás részben is igazad van, kell, nagyon is kell tanulni, csak egy ehhez nem értő embert tanítani kell rá, és egy kis cégnél állami szervezetnél senkit ne mfognak odafogadni, hogy magyarázza el. Olyat is láttam, hogy sepckó céges programból kijött az új, juj akkor használjuk azt hisz ingyenes, de hogy angol, meg alapjairól lett újra írva így senki hozzá se szagol az már csak apró malőr.
    Jól elkanyarodtam az xp/8/linux témától, de végülsi az a lényege, hogy átlagembereknek, akinek nicsn ehhez affinitása elég komplikált ügy, és az oprendszerekhez értő, de hozzájuk nem értő emberek döntenek.
    Sorry a hosszú válaszért. :)

    Garrus, am I your dirty little secret?

Új hozzászólás Aktív témák