Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Dr. Akula #303 üzenetére

    persze, mondd még el párszor, miközben én tanultam és 94 előtt jártam gimibe. 93-ban szereztem a második diplomám, ebből tudhatod, hogy sokkal.

    sztorik, ha már errefelé halad a téma :)
    - anno kerestem állást, olajipar, nem magyar cég, elég jól passzoltam volna. karácsonyi szünetben bogarásztam, januárban első munkanap pályáztam elektronikusan, áprilisra döbbentek rá a cégnél, hogy ezt a pozit kiadták fejvadásznak keresésre, menjek a fejvadászhoz. három körös interjú csak a fejvadásznál, majd várjak a céges interjúkra. augusztusra döbbentem rá, hogy kirúgták a fejvadász cégtől a lyánykát és nem adták át senkinek a futó kereséseit... 9-10 hónap alatt el is döntötték, hogy nem kellek..
    - magyar bank, állásinterjún kérdezzek. kérdeztem. mindenre az volt a válasz, hogy banktitok. akkor mi a francért erőlteted, hogy kérdezzek?
    - magyar nemzeti bank (nem most, rég), projekt menedzsert keres. első kör elektronikus, második körben írjam le az elmúlt 10 évben általam vezetett összes projektről a következőket (és adtak egy három oldalas listát). kiszámoltam, hogyha tényleg rendesen megcsinálom, lesz vagy 160 oldal. ha meg megtartom a korábbi titoktartási ígéreteimet, akkor 5 oldalban leírom 200x hogy banktitok.
    - egyik magyar gsm, első felvételi kör: egy bizonyos "tudományosan kifejlesztett kérdőív"-et kellett volna kitölteni, de szólt a hr-es, hogy szigorúan ceruzával, mert ha beleírok tollal, agyonüt. sokáig nem értettem, hogy miért, majd rájöttem: a kérdőív után szerzői jogdíjat kellene fizetni, ezért kiradírozzák és újrafelhasználják.

    ellenpéldák:
    - magyar cég, adott feladatra szakembert keresett. az udvaron beszélgettem egy félórát a nagyfőnökkel, utána megírták, hogy mikor kezdek, akkor kaptam papírokat, stb. meg szólt a főnök, hogy ő érti, hogy állásinterjúra öltöny, de ezt mégegyszer ne :P a hr-esek morogtak rám egy hónapig, hogy a hátuk mögött elintéződött minden, de tettem rá.
    - ismerős sztorija: nyugati tulajdonú gyárba kellett szakember, meghirdették. vasárnap este beküldte a pályázatát, a következő hét ünnep miatt csonka hét volt. átment három körös interjún (fejvadász, cég hr-es, cég főnök), és következő szerdán (6 munkanap alatt) megvolt a szerződése. úgy látszik, komolyan gondolták, hogy kell az ember.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák