Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz bambano #258 üzenetére

    Bizonyára jobban tudod mint egy gimis matektanárnő, aki mellesleg az anyám (volt :( ), hogy mi tananyag és mi nem... Igaz én 94-ben érettségiztem, azóta lehet változás. Bár amiket olvasni a magyar oktatásról, az alapján a változások többsége nem épp jó.

    "egyetemen nem rágnak mindent a szádba, nem árt utána kicsit elmélkedni a tananyagról"
    Könyvet olvasni egyedül is tudok, arra minek tanár meg egyetem? Elég egy vizsgaközpontot fenntartani, sokkal olcsóbb mint tanításra képtelen professzorokat finanszírozni, meg drága orosz gázzal fűteni egy k. nagy bungallót. Természetesen nem elég önmagában az órai tananyag, de hogy amit elmond az oktató, azt még rendszerbe foglalni se tudja, azért az már Fekete Pákó színvonal. Órán nem önteni kéne az adatokat a diákok nyakába, hanem felvázolni a rendszert, mit mért tanulnak, mit tudnak vele kezdeni; felépíteni a vázat az otthon majd megtanulandó anyaghoz, "vezetni" a diákokat a tananyagban, nem beleszarni, hogy így is ugyanannyi jön a számlára hó végén.

Új hozzászólás Aktív témák