Új hozzászólás Aktív témák

  • #81556480

    törölt tag

    Én nem nagyon foglalkozok a témával, be vagyok oltva, inkább immunerősítést csinálok , vitaminokat szedek meg ilyenek ( koncertre nem járok, közösségbe se, csak nagyon szűk társaságba) , de persze én is unom már a dolgot, de a lehetőségekhez képest jól megvagyok.

    Tehát érdekességképpen leírom mit nem értek:

    Hogy lehet kb ugyanannyi halálozás most mikor már több mint 6 millió ember be van oltva, mint mikor egy éve még senki nem volt? Vagy csak akkor van értelme az oltásnak ha mindenki be lenne, akkor miért nem teszik kötelezővé? Ha kötelező lesz ( mondjuk nálunk még nem, de a labor ausztriában igen) és ugyanúgy halni fognak az emberek akkor mi lesz ? ( ez számomra a legérdekesebb kérdés, meg hogy a mai okoskodós fészbuk világban mivel fog járni a kötelező oltás - polgárháború)

    5 millió beoltottnál levettük a maszkot , 6 nál meg fel :F

    Egyáltalán miért kell maszkot hordani?
    Ebben a kérdésben nálam nem áll meg az az érvelés hogy " hát ha minimálisan is, vagy kicsit is véd akkor van értelme" mert akkot a gázálarcot vagy a teljes vegyvédelmi ruhát kellene kötelezővé tenni. Nem látszik semmiféle számokon a maszkhordás eredményessége.

    Én csak a maszkozást unom főleg, meg jónéhány indokolatlan hétköznapi intézkedést amikben nem hiszek.
    Kamionsofőrként elmegyek németországban egy céghez, bemegyek és csak nekem kell maszkot felvenni, vagy takarodhatok a faszba :(( A munkám amúgy is elég komfortzónán kívüli, de annyi de annyi értelmetlen szopatásnak lettünk kitéve hogy igazán szörnyű lett az élet benne ( bezárták rengeteg helyen a zuhanyzókat a koronavírus járványra hivatkozva. -???- hogy mi? Amikor a legjobban kellene figyelni a tisztálkkodásra és a higiéniára, olyankor tiltják meg :D ) . Szerencsére októbertől januárig szüneteltetem a munkám, ami most nyugaton megy a kamionosokkal az katasztrófa. Nem vesznek át árut oltatlan embertől meg ilyenek :(( Van időm átgondolni hogy hogyan tovább.

    Na okosítsatok ki ;] Tesóm meg a férje mikrobiológus doktor, okosítottak már ők is eleget, mindenki be van oltva, nem vagyunk oltásellenesek, nem is látok benne semmi összeesküvéselméletet. Az meg hogy vakcinagyártók gazdagodtak, hát ez van, kapitalizmus velejárója ;]

Új hozzászólás Aktív témák