Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #130 üzenetére

    Mivel te még viszonylag az értelmesebb kivételek közé tartozol és lehet veled talán normális hangnemben társalogni, így tegyük. Másokkal teljesen felesleges...

    Nem ért nagyon, az evidens, de valamilyen beugró szinten igen és pusztán már az elég sokat számít.
    Ha már felhoztad az én példámat, az teljesen más... eleve nem az a tipikus értelemben vett átlagos felhasználó vagyok. Én hajlandó voltam utánanézni, dw listát próbálgatni, fórumokban kérdezni. De egy csomó minden szokatlan és nehézkes volt. Bizonyos dolgok beállítását nem találtam, laptopon szívtam néhány dolog nem működése miatt, egy programot nem tudtam feltelepíteni. Maga az OS telepítése kicsit rizikós volt elsőre, a partícionálás részt külön virtuális gépen kellett előtte kipróbálgatni, nehogy a meglévő rendszeren elcsesszek vmit stb. Na meg, ha maga az OS telepítője bugos és az szívat meg (Antergos, Chakra), nem tudod felrakni, az megint kellemes. Egy átlag user, akit ez mind nem érdekel, szerinted ezt ugyanígy végigzongorázza? Biztos lehetsz benne, hogy NEM... náluk csak úgy működik, ha valaki feltelepíti, beállítja, elmagyarázza neki. Viszont, ha pl.10 ismerőséből 8-9 biztos nem nagyon ért hozzá és még a bolt, ahol a gépét vette is azt szajkózza, hogy majd ők szívesen felraknak neki Windowst "kedvezményesen" és más programokat, mindent beállítanak, akkor eleve nem nagyon van miről beszélni.
    Valamint azt se mondanám, hogy végleg meg tudnám szokni, mert ugyan van ami jobban tetszik felület & dizájn (Cinnamon, KDE+effektek), működés terén. De egyszerűen mégis valahogy összességében konfortosabb egy Windowsban dolgozni és bizonyos szoftvereket sem tudnék nélkülözni. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül azok körében, akik hasonló cipőben járnak.

    Azért a többi, már kicsit túlontúl optimista szemlélet. Régimódi, elavult, vége van? Háát...azt mutatja mi volt, mi alakult x éve, mi van most és kb. mire lehet számítani elég sanszosan a közeljövőben is ezen a területen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák