Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz h3lios #535 üzenetére

    "Épp ezért szűnt meg a Sith intézménye, mert a korábbi kudarcból tanulva (Max 2 Sith lehet), megalapította a Ren lovagjait, ahol az ilyen téves eszmék már nem jelentenek akadályt."

    Te sem olvastad Darth Bane trilógiát? :))
    a kettő szabálya pont azért hivatott jónak lenni, mert nem viaskodik egymással a sok különböző sith(rend). Vagy, hogy nem jutnak arra a szintre, ami regényekben volt, hogy senkit sem lehetett "darth"-nak nevezni minden sith úgymond egyelő volt (ami echte hülyeség ugye).
    Bár igaz, ez már nem a kánon része, én is kiváncsi vagyok hogy lesznek magyarázva ezek a ren lovagok... de ha Snoke = Plagueis akkor szerintem lehet, hogy nem sok értelme lesz... bár lehet, hogy meg lehet majd ésszerűen magyarázni.

    Amúgy ha jól emlékszem ugyanez a kölök filózik arról is, hogy kik mik lehetnek ezek a Ren-ek és arra jutott, hogy ha 4. epizódtól a jedik/sithek/erő sokkal inkább misztikum vagy vallás (Tarkin is vallásként beszél Vader hatalmáról) mint valóság. Szerinte lehet, hogy Renek egy 3. egyház képviselői (hisz a galaxis/univerzum eléggé nagy ehhez).

    (#507) Blyan:
    A Sithek hajlamosak voltak ilyen cselszövésekre és elméletben simán kinézhető belőlük, hogy eltűnnek X évre vagy évtizedre (volt ez a testcserés dolog, meg az erő által az életüket is megtudták hosszabbítani, bla bla bla).
    De ahogy te is írod, ha ha a 2 úriember személye egyezik, akkor ezt csak nagyon nyakatekerten lehet kimagyarázni (főleg ha több Ren Lovag van, mivel DP a 2ő szabályában hitt valszeg).

    Más kérdés, hogy 2 helyett mindig 1 picit több sith volt (bár ezt sokan magyarázzák dark jedikkel, meg alcoylite-kkel) de mindig volt a mesternek és a tanítványnaki is valami erőhasználó "ismerőse" talonban (pl. Darth Vader-nek a Starkiller gyerek).

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Blyan

    félisten

    válasz h3lios #535 üzenetére

    Es erre meg időt áldozott valaki? :(

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • aszamóca

    aktív tag

    válasz h3lios #535 üzenetére

    Ezeknek a könyvekben leírt dolgoknak, amiket itt folyamatosan felemlegettek akkor lenne igazsága, ha Mikiegérék elfogadnák ezeket. De abszolúte saját szálon megy a cselekmény, még Lukács papa instrukcióit is elvetik, nemhogy több szerző saját világának cselekményeit.
    Mivel már le is "vénszaroztak" egyesek itt minket, azért mert nem teljes az örömünk a hetedik rész láttán, és ezt szóvá is tesszük itt páran, itt egy kritika, ami megfogalmazza, miért is van ez a tetszett is, meg nem is nagy vonalakban.

    Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

Új hozzászólás Aktív témák