Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz Male #24 üzenetére

    Mármint swapfájlt RAMdiskre? Már a cikk olvasásakor se értettem, hogy WTF.

    A programok telepítése más kérdés, bár a perzisztenciát jól meg kell oldani.

    “All nothings are not equal.”

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Male #30 üzenetére

    Ilyet mondjuk a Chrome-al is el lehet játszani?

    Véleményem szubjektív...

  • scope2007

    addikt

    válasz Male #77 üzenetére

    ez lehet, de a baj ott kezdődik már, hogy IE-t használ :D :DDD

    CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Male #77 üzenetére

    Nem tudom, mi volt az oka a rendszervisszaállítás során tapasztalt adatvesztésnek, nem is próbálom keresni rá a magyarázatot. De mielőtt feltételeznéd, hogy biztos nem értek hozzá, én vagyok a láma, szólok, hogy kérlek ne tedd. :D
    Tény, hogy ez megtörtént asszem rendszerpartíción tárolt cuccokkal - előfordult, hogy tároltam rendszerpartíción adatot, azóta nem teszem. Mindenesetre arra nem számítottam, hogy baja lehet az ott tárolt adatoknak ilyen miatt. Én sem értem az okát, mert elvileg nem kellene érintenie ezeket az adatokat. Persze simán lehet, hogy ez közel sem általános eset. Azelőtt még bíztam a rendszer-visszaállításban, nem is kapcsoltam ki, hadd menjen (más kérdés, hogy csak egyszer vettem volna hasznát...). Azóta kikapcsolva tartom, pedig lehet, hogy nem vesztenék miatta adatot...nem tudom, de nincs rá szükségem.

    Téged nem is szerettelek volna lebeszélni erről a szolgáltatásról, tényleg használd nyugodtan.
    Ha szeretsz gányolni a rendszereden több év után is, és csak rendszer-visszaállítással megoldható a para, akkor nyilván ne kapcsold ki.
    A jelenleg nálam telepített Windows 7 már lassan 1,5 éve van fent (ez nálam rekordnak számít), és egyáltalán nem kíméltem, sőt, telepítettem rá össze-vissza mindenféle szirszart is (persze nem agyatlanul, hogy összeszedjek mindenféle spyware-t, ahogy az általad bemutatott esetben előfordult), de rendszeresen karbantartottam, és még mindig semmi olyan nem történt, ami miatt rendszer-visszaállításra lenne szükség. Nemsokára mondjuk újra fogom telepíteni, mert a sebessége ennyi idő és ennyi telepített program után már lecsökkent, és gyorsabb az újratelepítés a szükséges programokkal együtt, mint a gondos, sok óráig tartó kigyomlálás. Az, hogy nincs szükségem rendszer-visszaállításra, nem azért van, mert olyan rohadt ügyes lennék, hanem azért, mert nincs rá feltétlenül szükség, ha az ember egy kicsit is odafigyel.

    "amúgy megnézném, hogy a registry beli gondokat hogyan javítod Linux alól."
    Keress rá, található olyan progi, amivel nem csak Windows alól lehet kotorászni a registry-ben, meg vannak tutorialok arról, hogyan lehet babrálni velük. Amúgy itt van egy részleges lista, hol vannak fizikailag: [link]. Én még személy szerint nem próbáltam ki, hogyan tudok más rendszer alatt kotorni/módosítani a Windows registry-ben, mert nem volt még rá szükségem. De menthetők a listában szereplő fájlok is. Persze rendben, a rendszervisszaállítás megteszi helyetted, én ezt elfogadom.
    Mondom, egyáltalán nem kell egyetérteni a rendszervisszaállítás kikapcsolásával, csak annyi volt a célom, hogy kiálljak amellett, hogy lehet nélküle élni, semmi egyéb. :) Nem célom senkit meggyőzni erről. :N

    "Amikor valaki teleszedi magát valami spywarrel (leszedhetetlen toolbarokkal, stb.), ami szétcseszi az IE-t... aztán vagy egy napig irtja róla valaki, és csak nem lesz az igazi (végül letiltja az IE futtatását, mert az a megoldás szerinte -> valós eset, a múltkor találkoztam vele), vagy két kattintással visszaállítja a pár nappal korábbi állapotot, és minden oké... akkor azért el lehet gondolkozni a hasznosságán."
    Te elolvastad, amit írtam? Azt írtam, hogy "kezdőknek hasznos lehet".
    Feltételezem, Te nem vagy kezdő (tehát nyilván nem csak kezdőknek hasznos, van, aki hasznát veszi), így nem csinálsz ilyen baromságokat, minthogy 1.) eleve IE-t használsz (bár lehet, hogy mégis, ha igen, hát...váljék egészségedre! :DDD) 2.) agyatlanul kattintgatsz mindenféle linkre, hatékony kémprogram- és vírusirtó korábbi telepítése nélkül.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Male #89 üzenetére

    Persze, az tény, hogy azt ki kellene emelni a cikkben, hogy kezdőknek ez a lépés nagyon nem ajánlott, ebben teljesen egyetértünk.

    "egyébként az újabb IE-kkel szerintem semmi gond"
    Webes fejlesztések során rengeteget lehet szívni az Internet Explorerrel, mert régen a Microsoft hajlamos volt leszarni a sokak által elfogadott W3C-s ajánlásokat, "szabványokat", és inkább a saját útjain járt eléggé önfejűen, ami nem épp a jó irányba vitte a böngészőt. Ha az újak alatt az IE9-est értjük, akkor talán az már eléggé jó irányba halad, a MS is kezd rájönni, hogy a szabványokhoz igazodás fontos lehet az oldalak egységes megjelenítése miatt.
    Ja, meg a fejlesztők munkájának megkönnyítése miatt is. Ha webfejlesztős topicot olvasgatsz, akkor ott nem véletlenül köpködnek az IE-re, hanem okkal: ez nem csak egy "le a májkroszofttal"-divat, hanem megalapozott böngészőutálat, mert sokaknak kellett csak IE-specifikus stylesheeteket, scripteket írnia.
    Ha a fejlesztői oldalt most félre is tesszük, és csak felhasználói szemszögből nézzük a dolgot, abból a szempontból is botrány az Internet Explorer, eleve a korábbi, IE9 előtti verziók felületének ocsmánysága, rendkívül alacsony testreszabhatósága, az egyéb beállíthatóság, fejlődés teljes hiánya miatt. Nem véletlenül csökkent jelentősen a részesedésük (na meg persze köszönhető a konkurrens böngészők sokszor agresszív kampányának is).
    Erről a témáról még sokat lehetne írni, de ez eléggé OFF.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Male #102 üzenetére

    Ez sajnos igaz. :K Mondjuk pont ezért kezdtek el lázadozni a konkurrens, kisebb piaci részesedéssel rendelkező böngészőgyártók, mint az Opera, hogy ugyan vegyék már ki a windózokból azt, hogy alapból az IE van telepítve, ezáltal teljesen egyértelművé téve az egységsugarú Pistikének vagy Mancinak, hogy mit kéne használnia, hogy elérje a ZZZinternyetet. :P
    Ja, amúgy igaz, hogy az IE8-cal is már jóval kevesebb gond volt, mint a korábbiakkal, de sok megosztott pluginnél, témánál, stb. látni azt is, hogy szükség van némi IE8-hackelésre is. De szerencsére az már jóval kevésbé jellemző, mint amennyire IE6-ra, és még 7-re is kellett külön babrálni.

    Hogy picit ON is legyek, ha már az írási műveleteket akarjuk redukálni, akkor akár még visszatérhetünk a FAT32-es fájlrendszerre is az NTFS-ről! :DD

    (#104) BiP:
    a defrag témája kapcsán az ütemezett töredezettségmentesítést egyébként is érdemes lehet kikapcsolni. Ha benézel egy adatmentő topicba, liksoft, akinek ez a szakmája, szívrohamot kap az ilyen automatikus fájlstruktúra-átszervező műveletektől, mert adott esetben adatvesztésnél ez jelentősen ronthat még pluszban a helyzeten.

    Megtaláltam, itt írja le liksoft egész konkrétan, mi is a magyarázata annak, hogy érdemes kikapcsolni az automatikus defragot és chkdsk-et: [link]. Neki hihettek, vélhetően bármelyik itt hozzászólónál több vinyóval volt már dolga eddigi élete során.
    Sőt, ha akár a fájlrendszer hibájának gyanúja is felmerül, akkor is elvileg tilos a defrag, mert lehet, hogy így véglegesíted az adatvesztést - vagy ha nem is véglegesíted, tovább rontod a szituációt.
    Csak akkor érdemes töredezettségmentesíteni meg chkdsk-elni, ha biztos jók a körülmények (a hirtelen áramkimaradás ellen úgy tudom, már van védettség, mert a töredezettségmentesítő csak akkor helyez át véglegesen adatokat, ha már amúgy is mindent sikerült átrendeznie, addig az eredeti helyén meghagyja - de erről pontosabbat valszeg liksoft tudna mondani).
    Igazából sok olyan dolgot adnak az emberek kezébe, meg sok olyan dolgot automatizálnak Windows alatt, ami nem biztos, hogy jó. Erről az adatmentő szakemberek nyilván többkötetes regényeket tudnának írni.

    Most ez nem feltétlenül neked szólt, BiP, hanem úgy mindenkinek. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Male #116 üzenetére

    Remélem az azért érezhető volt, hogy a FAT32-re való visszaállást csak poénból írtam. :DDD

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák