Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz twinfather81 #80 üzenetére

    "követően azonnal előre utaltam a kölcsönösen kialkudott árat"
    -Ugye az megvan, hogy minden hirdetés esetén, mikor fel akarod venni a kapcsolatot a másik féllel, ott virít a figyelmeztetés, hogy NE UTALJ ELŐRE!! ez egy alap. Tudom, sok más oldalon is előre kell/lehet utalni, de ha nincs mögötte egy paypal szintű faktoring rendszer, akkor én inkább nem veszek ilyen helyről semmit. Napi szinten bukkannak fel kamu webshopok, vagy olyan nem kamuk, amik évekig teljesen korrektül működtek, csak valamiért egyszer csak futhatsz a pénzed után. Utánvétes fizetés. Akinek ez eladói oldalon nem opció, azt kihagyom. És nyugodtan alszom. Akármekkora cég/vállalkozás.

  • ekkold

    őstag

    válasz twinfather81 #84 üzenetére

    Megmondom őszintén, én is előre utalást szoktam kérni, mert a vevők között is sok a komolytalan, akit csak addig érdekel az eladó cucc amíg nem kell fizetni érte.
    Viszont én meg úgy gondolom, hogy az a vevő - aki fizet, mindenki más addig csak érdeklődő. Opcióként pedig mindig ott a lehetőség: gyere érte, nézd meg, próbáld ki, teszteld le, amivel, és ahogyan csak szeretnéd, és csak ha tetszik, akkor vidd.
    Ha messze vagy - kösd össze egy hétvégi kirándulással, pl. nézz körül, ha már erre jársz, vagy pl. egyéb vásárlással.
    Ezt a többség elfogadja, mint ahogyan és is szoktam előre utalni, de előtte utána nézek, amennyire csak lehet, hogy kinek utalok - és csak akkor teszem, ha a kockázat minimálisnak tűnik. Ezért aztán nekem pl. szempont az eladó cucc holléte is - lehet, hogy azt választom amelyik közel van, még ha drágább is kicsivel.
    Nyilván én is tévedhetek, vettem már hibás terméket - de idág mindig sikerült megnyugtató módon rendezni a felmerülő dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák