Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Nem tudom, hogy most hogy van, de régebben simán le tudtad magadról mosni modik segítségével az ehhez hasonló negatív értékeléseket, simán nullázták azt. Szerintem most is megkereshetnél egymodit ezzel kapcsolatban, és ha bizonyítást nyer amit leírtál, akkor neked ezt eltávolítják. Neki nem. Egy próbát megér, az én tapasztalataim a modikkal összességében szinte csak pozitív volt. ;). Tudom, hog ymit érzel, hog ymilyen szar, főleg ha valaki annyit ad a becsületére, mint te, vagy én. :)
    :R.

  • Geller72

    veterán

    Nagyon felhigult itt is a PH-n a tömeg. Az utolsó öt üzletkötési szándékomból négy esetben történt meg az, hogy a napokkal, néha több héttel előtte egyeztetett egyértelmű adásvételi szándékom ellenére az eladó másnak adta el a terméket. Volt olyan, amit két héttel előtte megbeszéltünk, telefonon többször is, majd a megbeszélt hétfői napon, amikor ~120km-ről mentem volna a cuccért, vasárnap éjjel jött az sms, hogy mégsem adja el. Aztán rá egy napra meg már jegelte, eladta másnak, pedig egy fillér sem alkudtam. Vannak ilyen férgek, sajna egyre több. :((( És erre még csak mínuszt sem adhatsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz janeszgol #41 üzenetére

    Ebben nagyon is igazad van. Telefont, tabletet, használtan semmiből! :R

  • Geller72

    veterán

    válasz janeszgol #45 üzenetére

    A 12.9-es pro-t pár hónapja, most a 14 pro max-ot is csak újan mertem megvenni, de az androidos eszközöknél is inkább veszek egy új, kínait, mint használtan bármit. A használt androidos dolgaimat meg el szoktam ajándékozni, ha cserélek.

  • Geller72

    veterán

    válasz Viktor0610 #61 üzenetére

    Az sem egy utolsó probéma, hogy az értékelések annyiszor kukázódnak, ahányszor újraírja valaki a motort. Itt vagyok két nickkel (az elsővel addig, ameddig ezzel nem reggeltem) nagyjából ~20+ éve, szerintem van 1000+ értékelésem és ebből mennyi látszik? Igen, ~100.. A többi ment a levesbe mindegyik alkalommal, amikor a ph motort váltott. Ez annak idején minden esetben jól el lett cseszve..
    Ötleteket ezzel és sok mással kapcsolatban szerintem ezres nagyságrendben írtunk. Most inkább nem írom le, mi lett belőlük valós.
    Érdekes, hogy ha egy ebay-nek, és hozzá hasonló giga oldalaknak van erőforrása kibogozni, hogy egy kamu adásvételnél ki volt a hunyó, addig itt (ezek szerint már) nem. Nem téged hibáztatlak, mert te ebben nem hinném, hogy lényegileg érintett lennél. :R

  • Geller72

    veterán

    válasz Kalandor #74 üzenetére

    Ez annál régebbi sztori, mint az atw-s link. Voltak sima topicok, amiket ti kezeltetek, és ahogy még most is, - ha jól emlékszem - 25k bejegyzésenként újranyílott egy új. De akkor volt egy keresőrésze a motornak, amibe ha beírtad a user nicket, kidobta, hogy kinek, mennyi és milyen értékelése volt. Ahogy a motorok cserélődtek a ph alatt, mindig jött valami, ami miatt az átvitt értékelések egy része kukázódott. Nyilván nem volt jó az a rendszer sem és az sem, amikor eltérő számú volt a kapott/adott értékelés is, de az tény, hogy sokkal több értékelésem volt, mint most. A mostani pontrendszerben is azért vannak fehér foltok. Például, ha valakitől többször veszek ugyanazt (pl. MS WIN Lic.) akkor csak egy értékelést adhatunk/kaphatunk, mert a többit nem kezeli le. Hiába történt fizikailag akár 40 adásvétel köztem és az eladó közt. Aláírom, ez már nem akkora probléma és azt is aláírom, hogy kezd a rendszer összeállni. (Így 20+ év után :D). Ami viszont tuti, hogy igenis volt kapacitásotok, erre külön topikokkal az adásvételekkel kapcsolatos problémákra és az egyszerűbbeket gyorsan meg is szoktátok oldani. Amit nem tudok, de mintha úgy érezném, hogy a "szerkesztőség" létszáma lényegesen csökkent, ergo kevesebben vagytok sokkal több melóra. :D.
    Az általános, free hirdetéseknél még azt mondom, ok. De ha valaki fizetett hirdetést dob fel és ilyen bosszúnegatív miatt csorbul a hírneve, az azért szerintem bosszantó, hogy nem megoldható. (Nem tudom, hogy jól emlékszem e, de mintha lett volna nálatok régebben valami adatvesztéses sztori is egy ilyen ph moci verzióváltásnál?)
    De nehogy azt gondold, hogy engem ez annyira stresszel, ha nem látom ezt a blogbejegyzést, nem is foglalkozom vele. Egyre kevesebbet vagyok itt is, köszönhető ez szerintem talán annak is, hogy sokkal kevesebb tartalom "gyártódik" a ph-n, mint régebben. Még a logout is "kiürült", alig vannak privát blogbejegyzések. Ez nem is olyan régen azért szerintem más volt, nem csak a logout blogbejegyzéseket, de még a frissen megjelent cikkeket sem tudtam naprakészen olvasni, annyi minden volt. Szakmai és egyéb vonalon egyaránt. Könnyen lehet, hogy ez nem kimondottan a ti hibátok, hanem egyszerűen ilyen tempóban változik a világ. Rengeteg streamer lett és manapság inkább megnéznek egy, vagy több vidit, podcastot, mint hogy olvassanak fél-egy órát az őket érintő témában. Igen, én is köztük vagyok. Nem azért, mert lusta vagyok olvasni, hanem így ez nekem egyszerűbb, gyorsabb, komfortosabb..etc. Gondolom, nem csak nekem. Én azért szurkolok, mert nekem a Ph talán az egyetlen online közösség/platform, amihez a kezdetek óta ragaszkodom és kitartok mellette. :R

  • Geller72

    veterán

    válasz twinfather81 #80 üzenetére

    "követően azonnal előre utaltam a kölcsönösen kialkudott árat"
    -Ugye az megvan, hogy minden hirdetés esetén, mikor fel akarod venni a kapcsolatot a másik féllel, ott virít a figyelmeztetés, hogy NE UTALJ ELŐRE!! ez egy alap. Tudom, sok más oldalon is előre kell/lehet utalni, de ha nincs mögötte egy paypal szintű faktoring rendszer, akkor én inkább nem veszek ilyen helyről semmit. Napi szinten bukkannak fel kamu webshopok, vagy olyan nem kamuk, amik évekig teljesen korrektül működtek, csak valamiért egyszer csak futhatsz a pénzed után. Utánvétes fizetés. Akinek ez eladói oldalon nem opció, azt kihagyom. És nyugodtan alszom. Akármekkora cég/vállalkozás.

  • Geller72

    veterán

    válasz ricsi99 #87 üzenetére

    Szedjük szét a dolgokat:
    Itt, a PH-n, ha régi, főleg ismerős arctól veszek valamit, előre utalok. Így van ez az olyan webshopokkal is, (magyar) amikkel szintén pozitív a tapasztalatom.

    A másik oldal, amikor ugye nem. :D. Evidens, hogy 2k-s cuccot nem utánvétezek, mert egyszerűen nem éri meg. Igen, elkönyvelem, hogy messze van, necces, nem ismerem az eladót, inkább elengedem. Nincs ezzel szerintem semmi probléma. Mindkét félnek joga van ehhez.

    Ha olyan online boltból vásárolok, ahol eleve nem is opció az utánvét, az nekem több mint gyanús. :D. Külföldi boltok esetében, szerintem aki valamit is ad magára, az kapásból felajánlja a fizetési módok közt a paypal-t. Nekem annyi elég, volt már ügyem, én még abból szarul soha nem jöttem ki. Igen, a paypal miatt.
    Szintén evidens számomra, hogy ismeretlennek előre sem itt, sem máshol soha nem utalok. Ha tehetem, elmegyek, megnézem. Nyilván nem opció, ha ez tőlem oda-vissza 800 km-re van. ezért is szűrök már a kereséskor olyan helységekre, amik szóba jöhetnek, ha mindenképpen ragaszkodok a személyes átvételhez. Én magam is, ha eladok valamit, az opciók közt elsőnek szoktam javasolni a személyes átvételt. Én is sokkal nyugodtabb vagyok, hogy a tag megnézte, látja, hogy minden ok. Mert bizony szállítás közben is lehetnek anomáliák, még akkor is, ha fizikai sérülést nem találsz.

Új hozzászólás Aktív témák