Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    22 webshop alapján semmit nem lehet levonni a magyar adatvédelmi kultúráról.

    egyébként pedig a webshop nem határozhatja meg az adatkezelés időtartamát, csak megmondhatja, hogy az mennyi. ui. az adatkezelés időtartamát egymásnak ellentmondó törvények határozzák meg, azon belül is pedig az, hogy melyik hivataltól félsz a legjobban. ez utóbbi kategóriában én a navra adom a szavazatom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz randras #6 üzenetére

    ők sem tudtak meg semmit, három kérdésre szűkítették a felmérés célját, amit utána összesen 22 bolton ellenőriztek a karácsonyi szünetben.

    ez kb. mindenre alkalmatlan a 15 perc hírnév megszerzésén kívül.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz randras #9 üzenetére

    nem, nekünk az fog sokba kerülni, ha erre a felmérésre hivatkozva kihoznak egy új jogszabályt, amiben szokás szerint orbitális baromságok vannak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz randras #14 üzenetére

    attól, hogy paranoiád van, még üldözhetnek :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz kymco #23 üzenetére

    ott volt egy bazi nagy infógrafika....

    (#24) Tigerclaw: "Emellett szvsz nem is tudják vizsgálni a cégek adatkezelését külsősként": nem is vizsgálták a cégek adatkezelését. az adatkezelés területéből kivettek 3 kérdést, csak ezt vizsgálták, ezt meg ránézéses módszerrel is lehet.

    (#27) Edenyke: van az úgy, hogy egy jószándékú garázscégnél nagyobb biztonságban vannak az adataid, mint az üzemszerű jogsértésre alapozott multinál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #33 üzenetére

    én, sokakkal ellentétben, elolvastam, és úgy láttam, hogy az infó grafikán *MINDEN* eredmény szerepel, amit le tudtak vonni a vizsgálatból.

    Hogy szerinted nem adtak választ Kymconak, az szerintem nem azért volt, mert nem tették közzé az eredményeiket, hanem azért, mert hitvány volt a felmérés és nincs több eredmény. Aszongya:

    "Nem ártott volna egy kis összefoglaló a legalapvetőbb hibákról,": szerintem felsorolták a legalapvetőbb hibákat.
    "a legfontosabb szabályokról...": a legfontosabb szabályokról való tájékoztatás nem feltétlenül egy kutatási eredményeket közlő infografika feladata, mindenesetre ha látod, hogy mik a kifogások, sejtheted, hogy azért kifogásolják, mert szabályt sért.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz kymco #36 üzenetére

    én sem támadom a cikk íróját, ugyanezt nem állítom a felmérést végző cégről.

    nekem az a tapasztalatom, hogy ma Magyarországon nincs olyan ember, aki pontosan meg tudná mondani, hogy mit hogyan kell csinálni. úgyhogy igyekezni lehet, érdemes is, de tökéletes nem lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #35 üzenetére

    ja, konkrétan az volt a kérdés, hogy: "Nem ártott volna egy kis összefoglaló a legalapvetőbb hibákról". idemásolom neked a válaszok elejét:
    típushibák:
    1. A regisztráció kitöltésével automatikusan hírlevélre is feliratkozik a vásárló... tldw
    2. Nincs utalás az adatfeldolgozóra, ami csak abban az esetben megfelelő, ha nincs adatfeldolgozás
    3. nem határozza meg az adatkezelés időtartamát (mint már mondtam, ez tévedés)
    4. Nincs regisztráció mellett tájékoztató szöveg, csak ... tldw
    5. A hozzájárulás jelölésére szolgáló doboz előre kitöltött tldw

    tldw: too long, don't write

    a kérdés további része ez volt: (szintén copy&paste) "a legfontosabb szabályokról..."
    a legfontosabb szabályokról való értesítést nem gondolnám, hogy ezen infógrafika feladata. hogy más forrásból (pl. nav web, emagyarorszag.hu web, stb. miért nincs, az jogos kérdés, csak nem ezen cikkhez).

    ezek voltak a kérdései a cikkhez.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #40 üzenetére

    "Szerintem az, hogy az ember nem regisztralja magat adatkezelokent, az eleg alapveto hiba, aztan megsincs rola egy szo sem.": és itt a *szerinted*-en van a hangsúly.

    Nem tudjuk, regisztrálták-e magukat adatkezelőként, nem tudjuk, ezt a kérdést vizsgálta-e a kutatás, azt az egy dolgot tudjuk (pontosabban tudja, aki olvasta a törvényt), hogy nem kell regisztrálniuk magukat a webshopoknak.
    szerk2. bocs. azt tudjuk, hogy nem vizsgálta a kutatás. ezt elírtam az előbb.

    A kérdés és a válasz jó volt, a te csatolt szőrszálhasogatásod indokát nem látom.

    szerk: igen, egy halom más alapvető hibát is elkövethet egy webshop. viszont ez a kutatás deklarálta, hogy 3 kérdést vizsgál, többet nem. nem hiszem, hogy teljes adatvédelmi auditot elvárhatsz ettől a kutatástól, mivel az egy halom pénzbe kerül (jogszabály van rá, hogy kérhetsz a hatóságtól auditot, annyiért). azt meg nemigen van jogod megtiltani, hogy mindenki saját kénye-kedve szerint kiválasszon kérdéseket, azok tekintetében kutasson, majd írjon róla valamit. Ha túl sokan röhögnek, majd máskor elővigyázatosabban választ.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Egon #42 üzenetére

    "Az öt pontból négy jogos, ellenben adatfeldolgozó (ismerve az Infotv-ben levő fogalmat), nem túl valószínű egy webshop esetében.": valóban, az öt pontból négy jogos.
    Az adatfeldolgozóról azt írja, hogy a megjelölésének hiánya jogos, ha nincs. tehát ezt ők is tisztába tették, így írd meg, milyen további tisztába tételt igényelsz?

    Az 5 pontból az egy, ami nem jó, hogy ők meghatározzák az adatkezelés idejét. Szerintem meg nem határozzák meg, mivel törvény mondja meg, hogy meddig kell kezelni (szt).

    "Ami az adatvédelmi nyilvántartást illei: a hírlevél miatt be kellet volna jelentkezniük ugyebár, és ha be lennének jelentkezve, a nyilvántartási számot is fel kellene tüntetniük.": nem ártana ezt egy jogszabályi hivatkozással alátámasztani. (én itt látok egy kis kavart, de erről később).

    szerk: szegény cég, öngyilkosok...

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Egon #44 üzenetére

    oké, elemezzünk egy picit:
    "Az olvasható ki a törvényből, hogy ha van adatfeldolgozó, arról tájékoztatást kell adni. Jelöld már meg nekem, hogy miből vonható le az a következtetés, hogy ha nincs, akkor ki kell írni, hogy nincs!": ugyan mondd már meg nekem, hogy hol állítottam én ilyet? jó lenne, ha nem vitatkoznál velem olyan kérdésekben, amikről nem mondtam semmit.

    "Az szt. csak a számlával kapcsolatos adatok kezelési idejét határozza meg.": ezzel gyakorlatilag minden lényegesebb adat kezelési idejét meghatározta.

    egy állítás nem lett eddig alátámasztva: itt elhangzottak olyan vélemények, hogy egy webshopnak be kell jelentkeznie adatkezelőnek. Na erre adjatok jogszabályi hivatkozást.

    gyengébbek kedvéért: a jogszabályi hivatkozás nálam nem azt jelenti, hogy hatvanhét oldalban idézed a törvényt. elég egy url a jogtárra és egy paragrafus, bekezdés jelzés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #47 üzenetére

    "Az infografikan nem volt ott kb. semmi sem abbol, amire a kerdes vonatkozott.": lásd

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Egon #50 üzenetére

    ez remek, hoztál néhány gittegyleti oldalt, ami szerint be kell jelenteni, illetve hoztál egy hivatalos állásfoglalást, a naih.hu oldalról, azzal felkiáltással, hogy be kell jelenteni. idézek az általad linkelt hivatalos pdf-ből:

    "Amennyiben az a) pontban felsorolt ügyfélkapcsolat feltételei fennállnak, és nem valósul meg a b) pontban ismertetett, érintetteknek történő hírlevél küldése, a web áruház működtetését nem kell bejelenteni az adatvédelmi nyilvántartásba.".

    kiemelném: NEM KELL BEJELENTENI.

    ha ugyanez a cég direkt marketinget is végez, akkor a direkt marketinget kell bejelenteni az adatvédelmi nyilvántartásba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Egon #53 üzenetére

    "A két adatkezelésnek (regisztráció, illetve számlázás) köze sincs egymáshoz. Az egyik kötelező adatkezelés, a másik hozzájáruláson alapuló. Az egyik fix ideig kezelhető, a másik nem.": ezt a mondatot kellene cáfolnom??? nincs nyolcféle adatkezelés, egy adatkezelés van, az ügyfél személyes adatait kezeled, ha adott meg személyes adatot.

    Ha csak egy bejelentkezési nevet választott meg egy jelszót, akkor nincs személyes adatod, amit kezelnél, nem vonatkozik rád az infotv. Ha számláznod kell, és ezért bekéred az userneve mellé a személyes adatait is, akkor vonatkozik rád.

    Ilyet írtál kettővel feljebb: "??? A két adatkezelésnek (regisztráció, illetve számlázás) köze sincs egymáshoz. Az egyik kötelező adatkezelés, a másik hozzájáruláson alapuló.". neked, mint webáruház üzemeltetőjének, kötelező adatkezeléssel nem kell foglalkoznod (amennyiben nem vagy mellette polgármester is), mert a kötelező adatkezelés törvényi felhatalmazás alapján helyi önkormányzat rendelete által elrendelt adatkezelés (infotv. 5. par. 1. bek b pont). tehát te *NEM* csinálsz kötelező adatkezelést, te csak önkéntest csinálsz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Egon #56 üzenetére

    "LOL, mondom hogy nem értesz hozzá, ezért utpljára mgpróbálom elmagyarázni": a személyeskedés lepereg rólam. legközelebb spórolj, hagyd ki.

    "mint belső adatvédelmi felelős": megint flame war. a véleményed igazságtartalmán nem változtat, hogy te ki vagy, mint ezt már korábban elmagyaráztam.

    "Triviális (kellene legyen), hogy különbséget lehet és kell tenni aközött, ha valaki csak regisztrál egy webshopra, de nem rendel semmit, illetve ha regisztrál ÉS rendel (azaz vásárol) is valamit.": ugye te is tudod, hogy nem attól kell különbséget tenni, hogy regisztrált vagy rendelt is, mert nem a rendelés a választóvonal, hanem az, hogy csak regisztrált vagy rendelési szándéka miatt megadta a személyes adatait is.

    "Tévedés. Olvasd el az Infotv-ben a személyes adat meghatározását. Ezen túlmenően, kb. minden regisztrációhoz meg kell adni az e-mail címed, ami személyes adat:": ha értelmes olvasással sikerült volna elolvasni, amit írtam, láthatnád, hogy igaz. Adott meg személyes adatot vagy sem. Én nem részleteztem a személyes adat milyenségét, előtte is tisztában voltam vele, hogy az email cím személyes adat (bár sajnos mostanában nem mindig, de ez más tészta).

    Azt állítottam, hogyha regisztrál, és ehhez elég az usernév meg a jelszó, akkor nem kezel személyes adatot, ha kell hozzá bármilyen személyes adat is (nem részleteztem, hogy az pont a regisztrációkor megaandó email cím vagy bármi más, merthogy van, ahol név és életkor is kötelezően megadandó az email cím mellé, dohánytermékek, alkohol és egyebek miatt), akkor kezel.

    Nem kötelező webshopban vásárolni, tehát ez nem kötelező adatkezelés. Kötelező adatkezelés például a polgári védelmi hatóságoknál felvett adatbázis. A vásárló (elvileg) minden adatát tájékoztatás után, önkéntesen, hozzájárulva adja meg, hogy vásároljon. Eldöntheti, hogy vásárolni akar vagy inkább nem adja meg az adatait. Engem például még egy webshop sem tudott arra kényszeríteni, hogy megadjam a számlaszámom, ergo az aligha lehet kötelező adatkezelés. Különben meg erről kár vitatkozni, benne van a törvényben, pont.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák