Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Tigerclaw #64 üzenetére

    Azt én se hinném, hogy a megszokás a vagy a felnőttes hóbort állna a sörfogyasztás előtt.
    De mindenképpen érdekes meglátás, hogy a kesernyés íz amúgy nem olyan elterjedt.

    Azt aláírom, hogy fiatalabb koromban lehet nálam is részese volt a "felnőttes dolognak" a sörivásban. De akkor se muszájból ittam. Ellenben a pálinkát igen... :U Na abban én semmilyen élvezetet nem találtam. Egyszer jól szét is csaptam magam pár feles "Edericsi rettenetestől". :D Na azóta a szagától is hányingerem lesz. Tényleg csak akkor iszom ha muszáj vagy ha elrontottam a gyomromat (vagy épp Tunéziában a mindenféle Afrikai kórok ellen :D) .

    De a sör nem ilyen. Persze mint mondtam fiatalabb koromban kevésbé érdekelt a minőség. Megittunk mindent ami a helyi kocsma csapjából kifolyt. De ma már nem így van.
    Leginkább a búzasört kedvelem. Utána a világos és a barna. De a barnát kevésbé. Az sem rossz, de szigorúan csak kis mennyiségben.
    A kedvencem máig a Leffe világos sör, valamint az Edelweiss. És ezek után jönnek a jobbnak tűnő mezei sörök. Túl sok extra sört se kóstoltam, de pl a sokak kedvence a Coronita nekem nagyon nem jött be!

    Persze ettől még vevő vagyok az újra. És ahogy borban is, sörben is szívesen próbálok ki kevésbé hétköznapi, minőségibb darabokat. Szóval a cikkben említett kézműves söröket is szívesen kipróbálnám. Valószínűleg a fele nem ízlene, mert nem vagyok akkora ínyenc. De ha már 1-2 fajtát találnék ami tényleg nagyon bejön, már megérte!
    Persze lehet úgy járok vele, mint a Leffével... :U Miután beleszerettem kénytelen vagyok 3,3dl-t megvenni 450 forintért... :D Miközben ott vannak a mezei sörök 200-220 forintért fél liter... Na mindegy, igazából így is megéri. Számomra a Leffe olyan, mint az édesítőszeres gagyi narancslék között a 100%-os HoesC. :D
    Szóval elképzelhető, hogy a kézművessörök között is találnék 1-2 igazán jó fajtát. De persze messze van. Pedig igényes környezetben sokkal szívesebben fogyasztok sört, mint mezei kocsmában ( így 30-hoz közeledve meg méginkább...)

Új hozzászólás Aktív témák