Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickeffe

    aktív tag

    Gondoltam írok egy kis tapasztalatot "bennfentesként".
    Nekem van Z1C-m meg Redmi Note 4-em (régebben zte blade 1.em volt).
    Kezem kicsi, a Z1C nagyon kézre állt, egykezes haszálatnál gyorsan rá lehet "markolni" hüvelykujjal az alsó kávára így nem zuhan ki a kezemből, nagyon biztosan lehet fogni, illetve elforgatva játéknál szintén tudom fogni biztosan a készüléket. Egy kézben tartva a képernyő igen nagy részét elérem a hüvelykujjammal.
    Alapvetően mivel átérem az ujjaimmal hátul is ez is biztonságot ad.
    mivel kezdett haldokolni az akku, meg nem akartam megint drága telót venni, gondoltam akkor legyen nagy is. ilyen kompakt készülék ilyen hardverrel nem igen volt piacon. (a 2 készülék kb. egy szinten van, bár a sony kamerája még így is jobb)
    A redminek is van alul kávája de rá is pakolták a navigáló gombokat. Ami 2 szempontból rettenetesen zavaró. A hardveres gombokat egész egyszerűen nem érem el egy kézzel és mivel nem tudom biztosan tartani, mindig félek hogy kiesik a kezemből. Ha lent fogom akkor elérem őket de akkor meg a tartalomban nem tudok navigálni mert minden túl magasan van. Ekkor próbálok fogást váltani de akkor megint billeg a kezemben.
    Nem lehet kikapcsolni a gombokat csak ideiglenesen. Tehát
    fekvő módban sokszor megnyomom a navigálógombokat mert a káván vannak és nincs hely a tartásnak. A softkeyt meg csak roottal lehet bekapcsolni.
    Van 1 kezes mód ki bekapcsoló de az is ideiglenes, és a fogás biztonságán nem változtat.
    Viszont baromi kellemes rajta olvasni, vagy pl. kicsit kódolni :-)
    Tudom, én vettem (azt hittem könnyen hozzászokok) de nem vagyok maradéktalanul elégedett a redmivel, sokszor elgondolkodok hogy viaazaváltanék egy kompaktra. (még mindig a z1c-t használnám ha az akkuja bírná)
    Volt szerencsém egy s7hez is azt is kell szokni, az is egy picit kényelmetlen volt de talán még kevésbé zavaró.

    [ Szerkesztve ]

    Rickeffe

Új hozzászólás Aktív témák