Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Engem már nem igazán érdekel a 4.3-as frissítés (legalábbis jelen állapotában) azok alapján amit itt olvastam az elmúlt napokban, hetekben, hisz a 4.1.2-es nekem egyelőre szinte hibátlanul működik. Ennek ellenére azért utána jártam pár dolognak. A Sony oldalán ugye ez van kiírva a szolgáltatós telefonokkal kapcsolatban:
    You may already have the latest software, depending on the date of purchase. Software updates are released at different times depending on operator and/or country. Therefore, we cannot give you an exact date for when a specific update will be available for your device.
    Nos a T-Mobil-tól származó információ alapján ez a folyamat úgy néz ki: a Sony legyártja a szoftvert, elküldi a szolgáltatóknak (jelen esetben a T-Mobil), akik megvizsgálják, hogy a + beépített, azaz jelen esetben a T-Mobilos/Telekomos funkciók, alkalmazások működnek-e megfelelően, majd visszaküldik javításra, vagy kiadásra, ha minden igaz, akkor a Telekom már visszaküldte kiadásra, azaz csak a Sony-n múlik, hogy mikor bocsájtják ki.
    Tehát a Sony sem állít valótlant a fenti mondatával, de elég erősen félreérthető, azaz letolja magáról a felelősséget, pedig jelen esetben is ők kotlanak rajta. Ergo a mai napig nem tudták összetákolni ezt a verziót.
    Hát ennyike a történet mára. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Ladislaus85 #25533 üzenetére

    Nekem is ilyen telefonom van (droid 4.1.2.), Trémobilos függő, 2 hónapja használom, nincs vele gondom, még nem kellett resetelni sem, volt egy-két érdekesség, de a korábbi P telóhoz képest jóval kevesebb. Azon is 4.1.2-es droid van, jelenleg párom használja. Annak szebb kijelzője van, és masszívabb. Viszont minden másban ez jobb telefon, én nem bántam meg. Igaz ha ezt cserélem valószínűleg gugli telefon lesz a következő, Nexus akárhány. Bármilyen telefont választasz, mindegyikkel van probléma, még a csúcskategóriásokkal is.
    Azt viszont mindig érdemes szem előtt tartani, hogy akinek semmi gondja a telefonnal, az nem nagyon írogat ide, inkább az fórumozik akinek problémája van. :)

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!
    Ha jól látom, akkor a trémobilos 4.3-as droid is kint van. Olvasom, hogy PCC-vel nem ajánlott frissíteni? Kifejtené ezt bővebben valaki, hogy miért nem? Nem törli teljesen az előző beállításait, programokat, stb., és ebből később akadás lesz, azaz ez esetben csak egy "ráfrissítés" történik, míg a SUS, gyalul mindent, és egy új friss telepítés keletkezik? Köfi! :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Ismét feltettem a telekomos 4.3-as droidot, mert egyre rosszabb lett, borzasztóan laggolt minden. Most a szűz rendszer is akadozik, még csak most kezdem belakni, feltenni ami rajta volt, de már a telepítés és alapbeállítások után gyártja a belső memóriakártya gyökerébe a friendsDBLog-V-ápr.-20-2014-9:54-de..file nevű fájlokat, mi a bullshit ez a file, a 4.3-as első telepítése óta gyártja, 52 darabot töröltem az újratelepítés előtt.
    Mi a franctól képes úgy lehalni, hogy reggel az ébresztőt nem tudom kikapcsolni, mert nem érzékeli, hogy nyomom a kijelzőt, vagy másodpercek telnek el mire elindul egy program, vagy érzékeli, hogy megnyomtam a billentyűzeten egy gombot, nincs valami program, ami a win task managerhez hasonlóan monitorozza milyen alkalmazások fogják épp a processzort?
    Probléma lehet, hogy nem vettem ki a memóriakártyát a telefonból telepítés alatt? Semmi mást nem lehet másképp csinálni.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz nolika #28186 üzenetére

    Seq write: 5,73MB
    Random Write 0.17MB/S

    Most jobban megy mint az újrahúzás előtt, néha még meg megakad, de most sokat frissített, az alatt mindig is akadt a teló, más telefon is. Ha így működne tovább ki tudnék vele békülni. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz tomp #28212 üzenetére

    A belső tárhelyen 4,2 Gb szabad, előtte 3,x volt, RAM-ból most 316MB szabad, viszont előtte (újrahúzás előtt) 200 és 100 között változott.

    (#28199) norbert1998
    Természetesen többször újra lett indítva de semmit nem segített. Olyan is volt, hogy alvó helyzetből nem tudtam visszahozni, hiába nyomkodtam bőszen a gombot, mér szedtem volna le a hátát egy reset erejéig, és akkor feltámadt... totálisan el van valami kefélve.
    Már e telefon előtt is gondolkodtam, hogy Nexust veszek, de mégsem, asszem többet nem veszek más Androidos telefont, ha valami hibás javítják azonnal, és a frissítés rendszeres, mi meg éveket várunk és az sem jó... ennyi pénzért kérem szépen ez átverés. Használhatatlan drága hardver. No komment. :W

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz tomp #28215 üzenetére

    Nekem most SUS-al recovery volt, most jónak tűnik. Viszont 2 hete a ratelepítés is jól futott, pici akadásokon kívül nem volt gond, de két hét alatt használhatatlanná vált.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Akinek akad a telefon a 4.3-as androiddal, az legyen szíves megnézni, hogy a belső sd kártya gyökerébe neki is gyártja a friendsDBLog-V-ápr.-20-2014-9:54-de..file-hoz hasonló nevű fájlokat.
    Még szinte hozzá se nyúltam a friss rendszerhez, már valami gyártja ezeket a fájlokat, és a párom Xperia P telefonjához hasonlítva, az SP lassú a 4.3-as droiddal.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz counterbill #28324 üzenetére

    Nos az a szitu, hogy formázott, friss telepítés után, még semmit nem telepítettem, máris 3 db ilyen fájl született. Ergo, hogy lehetne vírus vagy bármi más, ha a SUS-al telepítés után az első indulás után azonnal gyártja valami? Csak ezek után kezdtem belakni, feltenni a benchmarkot, stb. De folyamatosan megvan az a lassúság ami az első másodperctől kezdve megvan. Én több embert ismerek (személyesen) akinek ez a frissítés lassulást okozott, mint akinek jól fut, szám szerint ez az utolsó egyenlő a nullával.
    Minden program újra lett telepítve, és csak mentett adatbázisok lettek visszatöltve, ahol ez szükséges volt, illetve az üzenetek, kapcsolatok. De ismétlem, a telefon a szűz, formázás, telepítés utáni első és második, sokadik indulásnál is ugyanazt a laggolást produkálja. És azonnal gyártani kezdte a korábban nevezett fájlokat. Ha ez vírus, akkor a gyári telepítők fertőzöttek!

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #28330 üzenetére

    Mi is pontosan ez a CWM? Nem ismerem, és elég sok találat van rá a neten. Nekem gyári telekomos telefonom van, eddig semmit nem mókoltam rá, ezt csak azért mondom, hogy ez nem lehet a probléma okozója.

    (#28331) zotyesz66
    Nos az az érdekes, hogy most összesen 8 ilyen fájl van, és csak 20-án, azaz amikor telepítettem a telefont, kb, ugyanennyiszer, és ugyanilyen időpontokban indítottam újra a telefont, azóta nincs. Viszont az arcoskönyvet, csak tegnap állítottam be, így akkor még nem naplózhatott, és azóta meg nem is naplózott, tehát ez is kizárva. Most kipróbálom, kikapcsoltam 10:55-kor, és bekapcsolom két perc múlva...
    Na most meglepődtem, 22 fájl született, tegnapi dátummal illetve mai dátummal is...
    A módosítás dátumok viszont olyan időpontokra mutatnak, amikor tudtommal használtam a telefont, csak valamiért újraindításig nem látszódnak.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #28336 üzenetére

    Igen, most már leesett miről van szó. Lehet ennél egyszerűbbel próbálkoznék először, ha így belenyúlok a lelki világába, akkor én már nem tudom, hogy mi hogyan lett módosítva. Illetve ha utána a flashtool-al felteszem a telekomos 4.3-at, akkor minden előző módosítás (root, cwm) eltűnik?
    Esetleg megpróbálhatnám egy független rommal? Vagy mivel szolgáltatós telefon az nem menne fel, esetleg flastool-al?
    Köszi!

    (#28337) Maacaw
    Ahogy írtam pont úgy néznek ki, (két pont) ..file a kiterjesztés, és 0 byte, próbáltam megnyitni, de üres, azaz semmi adat nincs benne.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Maacaw #28349 üzenetére

    Szerintem ti abból indultok ki, hogy a rendszer azért lassul le, mert elfogy a memória. Nekem bőven volt mind ram, mind tárhely, és használhatatlanná lassult. Olyan, mintha a processzor nem indulna el rendesen, vagy azt valamilyen program fogná, nem hagyna mást futásidőhöz jutni. A P telefon sokkal gyorsabb mindenben mint most az SP-m. A P-n a programok telepítése sem fogja úgy le a rendszert, mint nálam.
    Szóval itt a fölösleges fájlok valószínűleg a hibás működésre utalnak, annak következményei, és a gyári rom telepítése után azonnal megy a szemetelés, tehát maga a gyári rom, vagy az azzal telepített valamilyen alkalmazás hibás, hibásan fut, vagy a hibás működés valami komolyabb rendszerhiba következménye.
    Ezért kérdeztem korábban, hogy nincs valami komolyabb diagnosztika program, hogy mi a rák fogja a rendszert, vagy az eleve nem is fut kellő sebességgel, vagy mi a rák van.
    Én nem vagyok valami nagy linux szakértő, de az számomra magas, hogy egy teljes újratelepítés, ami hibás rendszer működés miatt szükséges, azt a SUS miért nem takarítja le rendesen. Miért nekünk felhasználóknak kell tákolni, hegeszteni, mókolni, hogy használható legyen egy nem olcsó telefon?
    Majd megpróbálom a teljes formázást a cwm-el, hátha végre rendbe jön.
    A főzött romok szintén jó sok hiányosságot tartalmaznak, a gyári 4.1.2. tökéletes volt, ha más nem akkor azt fogom visszatenni. Apropó, ha már itt tartunk, a sokak által visszatett 4.1.2. miért működik jól? Ha arra ismét ráhúzzák a 4.3-at az megint kuka, de a korábbi rom ismét jó...

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz darvinya #28363 üzenetére

    Hegeszteni én is tudok, de attól nem lesz jobb... :DDD
    Majd valamelyik nap nekifeszülök, és cwm-el tisztába rakom. Ráteszem a trémobilos 4.3-ast, ha így sem, akkor arra rá egy CE 4.3-at, ha az sem megy, akkor bemegyek a Sony magyar központjába, és ott hegesztek tovább... :D

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz nbl2 #28406 üzenetére

    4.3-as Android? Milyen verzió, hogy telepítetted?
    Nekem a rátelepítés 10 nap alatt totál leépítette a telefont, konkréten használhatatlanná vált, majd SUS-al csináltam egy újratelepítést. Tegnap délután odaadtam egy telefont egy barátomnak, semmit nem mondtam, csak nézze meg szerinte nincs valami furcsa a működésben. A lapozások között pici akadást érzékelt, de ahogy betöltöttek a widget-ek, onnantól teljesen simán futott, most elég gyorsnak tűnik nekem is, csak a programok telepítése alatt akad le nagyon, a párom P-je fele ennyire nem akad telepítés közben, igaz azon 4.1.2-es droid van.

    Az SD kártya Class10-es nekem, másolni is pikk pakk másol több 100 MB-os fájlokat, nem hiszem, hogy rendszeresen el akarná érni a rendszer, ha nincs szükség adatra sem onnan, illetve ha mountolva van, akkor minek keresné.

    Esetleg valaki el tudná magyarázni röviden, hogy a CPU terhelés (Fejlesztői eszközök) kiírását hogyan lehet értelmezni. A jobb felső sorokban vannak mozgó csíkok amik színt is változtatnak, gondolom terhelési diagram, néha a legfelső kiugrik a jobb oldalról egészen a bal oldalig, azaz a teljes skálát lefedi, de nem tudom ezek pontosan mit jelentenek.

    Köfi! :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sajnos korai volt az öröm, a pár napos gyári telekomos rom megint lassul. Tegnap már 5 másodperces laggok is voltak, konkrétan először csak a Dolphin böngészőben, majd amikor kiléptem (volna) belőle, akkor az android képernyő alkalmazás vagy mi a **** nem válaszol... a szabad ram közvetlen utána 270 MB volt.
    Egyszóval ez a gyári rom egy vicc, egyre mélyebben belemászva a témában erős a gyanúm, hogy hiába pakolok vissza régebbi romot, rootolom, wipe-olom a tárhelyeket és gyorsítótárakat, a gyári rom ugyanezt fogja produkálni. Ezt valaki meg tudja cáfolni?
    Nem szeretnék tovább szenvedni, így azok tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik hasonló cipőben járva a gyári romot többféleképpen is telepítették a telefonra, a főzött romok közt ugye a többség a gyári romra épül, ott megy is a panaszkodás pár embernél, hogy belassul, mint a gyári rom. Érdemes egyáltalán szórakozni bármelyik főzött rommal, pl. CM, vagy azzal is vannak egyéb problémák?
    A 4.1.2-es gyári rommal nekem semmi, szó szerint semmi problémám nem volt, egy pindurkát villogott a kijelző, meg néha picit akadt a hívásfogadás, indítás azaz a telefon alkalmazás, de más semmi nem volt, pörgősen és akadás mentesen ment, bármit telepítettem rá.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #28524 üzenetére

    Ez a 4.3-as és a korábbi egyéb Sony frissítések is a totális káoszt tükrözik a fejlesztő csapatoknál. Bőven elég erős hardver van mindenhez, viszont a programok, és a romok egy rakás **** szintjén vannak.
    A párom P-je az enyémhez képest sokkal gyorsabb, úgyan úgy használ mindent szidott, jajj de otvar hulladéknak nevezett programot, mégis tök jól megy, nálam a fele sincs még feltéve, pár napos a rom, de hal el. Ez a vas sokkal erősebb, de olyan no komment a romok minősége, hogy használhatatlan a telefon, ezen nincs mit szépíteni, durván átvernek minket kb. használhatatlan jó drága telefonokkal.
    Most komolyan, tiltsunk le mindent, mert nem képes az állítólagos okos telefon kezelni a multitaskingot? Könnyű a programokra kenni, hogy jajj az laggol... és? nem az oprendszer feladata az ilyen laggokat megszüntetni/elkerülni, és bezárni, kivágni a lehalt programot? Szerintem de.
    Mi meg itt próbáljuk azt a hiányzó munkát elvégezni, amit bőven kifizettünk az egyes gyártóknak.

    A programozók nem képesek átlátni, megérteni és normális szinten átírni/módosítani, ha a google fejlesztői nem képesek jól megírni, pl. a 4-es android is hányadik verziónál tart már. Akkor mit várunk azoktól, akiknek semmi köze a valódi fejlesztésekhez, csak megkapják a feladatot az átszabásra. Totális gánymunka amióta a droid megjelent, sokáig a C902-es telefonom volt, mert nem voltam hajlandó ezt az Androidos sz***st csinálni. Egyre drágábbak a telefonok, már 200 fölött járunk és ehhez egy instabil kiforratlan oprendszer társul, hát *****meg.
    Minek kell minden héten új telefon, új hardver, új android? Végre csináljanak már meg valamit rendesen!

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Szmoki #28529 üzenetére

    Aha, azért használt te is csakis gyári romot. :)
    Pár napig jó a hardverem utána, elromlik, ismét telepítés megint jó, utána megint elromlik. A 4.1.2-es droiddal semmi baja nem volt. Az első telepítés után, már furcsa volt hogy annyit szöszöl a betöltéssel, a másodiknál már jóval rövidebb volt. Ismerem a hardver hiba jelenségeket, ez nem az.

    (#28530) motoflug
    Még most is használható de, ugyanaz a metódus van mint a korábbi telepítésnél, először, jó, majd néha egy egy hiba, egyre több hiba, ma reggel már nem érzékelte elsőre, hogy ki akarom kapcsolni az ébresztőt, vagy üzenet írásnál késik a karakterek megjelenése, ergo érzékeli a panel, azaz nem azzal van a baj, csak épp rettentő nagy delay van. Legkésőbb hétvégén kipróbálom valamelyik főzött romot, ha az sem válik be (azért reménykedem), akkor vissza a gyári 4.1.2. Ozt ennyike.
    Legközelebb meg csakis Nexus, elég volt a kézmegkötésből, ha ők ennyire bénák, nehogy már nekem is bénázni kelljen velük együtt (telefon gyártókra gondolok).

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Szmoki #28535 üzenetére

    Világos, az aláírásodból vettem azt, hogy nem egészen gyári romot használsz.
    Eladni biztos nem fogom, ahhoz még a 4.1.2-nek is használhatatlannak kéne lennie, de akkor a gyártón verném le az tuti, és olyan még nem volt, hogy ne nekem lett volna igazam. :DDD
    A rotolásos cwm-es verziót még nem próbáltam, ezért adok neki még egy esélyt, de az, hogy gyári feltételek mellett, azaz SUS és PCC vagy mi, ezt nem lehet normálisan megoldani, na az no komment, kínai gagyi tákolmány szint. És ez szerintem minden normális embert, akinek van némi igazságérzete, azt felbosszantja.
    Még próbálkozok, ha bejön, nyertem és örülök mint majom a farkának, ha nem jön be, akkor vissza a régi rom. És ha az sem jön be akkor vissza szervizbe. Habár ezt a legutóbbit kétlem.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    A külső SD kártyát kell/lehet formázni a telefonnal?
    Flashtoolal megpróbálom újrapakolni a trémobilos 4.3-as droidot, a flashtoolban is van pár wipe opció, igaz a dalvik casht nem lehet, de ez a rootolás folyamat, hát elég érdekesen működik, elsőre másodszorra nem sikerül, de nem tudni miért, majd párszor nekifutva igen, nem túl meggyőző számomra. Először marad a flashtool, a szervizben is egy hasonló programot használnak azt hiszem ugyanilyen névvel.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Kiskutya #28639 üzenetére

    Én már harmadszor rakom fel a 4.3-as telekomos romot, de ilyen nem volt, hogy töltés közben kikapcsolt volna, sőt kikapcsolni sosem kapcsolt magától. Én is éjszaka töltöm, és reggel ébreszt.
    Nekem sajnos eddig mindig elkezdett laggolni és belassulni.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz mrlujoak #29177 üzenetére

    Szia!
    Nincs olyan jelenség, hogy az alkalmazások betöltése több másodpercet vesz igénybe? Azaz elindítasz egy alkalmazást, pl. böngésző, facebook, stb. és több másodperc (5-10) míg betölt? Addig bámulod a szép egyszínű hátteret, amíg történik is valami.
    Sőt nálam, ha hosszabb ideig használok egy alkalmazást, akkor a kilépés is több másodperc, és a főképernyő, "asztal" és meg van fagyva egy pár másodpercig.
    Szabad ram is van bőven 300-100 között változik.
    Én ma tettem fel a CE1-es 4.3-ast mert akármit csinálok a Telekomos 4.3-as-al mindig belassul pár nap alatt, és hiába indítom újra egyre lassabb és egyre nagyobbak a lagok. :((
    Egyelőre fürgébbnek tűnik mint a Telekomos rom, meglátjuk mi lesz.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #30942 üzenetére

    Ez ettől teljesen független, amióta kipróbáltam ezt a 4.3-as verziónak nevezett hulladékot, azóta ezt játssza a telefon, a CE1 is ugyanúgy belassult 2-3 hét alatt, igaz ez nem szemetelte tele a gyökérkönyvtárat üres fájlokkal. Egyszerűen használhatatlan, eltolták, és nem képesek javítani, ez a Sony, megy vissza a 4.1-es az hasított két hónap után is, és max. hetente lett újraindítva, úgy ment mint kés a vajban.
    Eddig türelmes voltam, de most már jönnek az xy program nem válaszol, mit tegyünk? Hát most ide nem írnám le, mit kéne tennie a Sonynak.
    Lehet jönni, a sok főzött rommal, meg azzal, hogy mindent le kell tiltani, nos én nem azért adtam ennyi pénzt egy telefonért, hogy ez így működjön. Az a szerencséjük, hogy a 4.1-es jól megy, mert nem köszönnék meg a leveleimet, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #31001 üzenetére

    No hát ez még kiválóbb, és mi a megoldás? Semmi. Talán ki kellene adni egy tájékoztatót, vagy eleve tiltani ezen a telefonokon a frissítést, azaz ne ajánlja fel és tegye fel, stb. Mert ha tudnám, nem szenvednék vele... No komment színvonalon van már ez a cég is, hol van a régi név és színvonal?
    Legalább most már értem, hogy egyeseknek hogy a bides punabellába megy jól, másoknak, köztük nekem is akármit és akárhogy teszek, egyszerűen nem jó.
    Neked köszönöm szépen az információt! :R

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz mrlujoak #31062 üzenetére

    No akkor megint felültünk fordítva a lóra.
    Ez a frissítés azért késett annyit, mert nem megfelelő mennyiségű esetleg minőségű erőforrásokat fordítottak erre a projektre. A temérdek hiba és egyéb miatt nem tudták időben kiadni. És akkor erre föl kiderül, hogy nem is egyforma hardvert építettek bele... De most komolyan, mi a büdös répáért kell nekik hű de egyedi androidot kreálni, letiltani mindenről a usert, és akkor tákolmányokkal traktálni, ígérgetni olyat amit be se tudnak tartani, és akkor hogy saját magukat felültessék a szopórollerre, még eltérő hardvert is építenek... totally bullshit. :W

    Most komolyan mit változtatott ezen a nyavalygás?
    Szerintem pont semmit, de ha egyszer megveszek én egy árut és hozzá egy szolgáltatást, amit x időben teljesítenie kellene a szerződő félnek, akkor mit pattogok, hogy az ígért időpontra még nincs kész? Mit érdekel, hogy más ügyfelek miért kapták meg már azt amit én nem? Bakker, talán mert ezért fizettem? Egy hardver bekerülési áron 25 ezres termékért 100 ezret? Igen, pont ezért.

    Nos, ha ennyi idő nem volt elég, akkor nem kell kiadni amíg nem tökéletes, legalábbis rendszerszinten, nem kell olyan dolgokba belemenni amiből nem tudnak kimászni, nem kell olyan projektekbe tömni több száz millió dollárt, aminek amúgy semmi értelme. Kinek fájna ha a Sony telefonokon az eredeti droid futna, és minden második hónapban lehetne frissíteni? Skineket a VérPistike is tud telepíteni rá. Jelentene ez problémát? Igen a Sonynak presztízsveszteség, no de sebaj így is elszenvedik többszörösen.

    És igen, én vagyok a megmondóember. :DDD

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz tomp #31092 üzenetére

    Én is pont erről beszélek. :)
    Az a szerencséjük, hogy a korábbi rom elég jól sikerült, ergo meg tudják csinálni. Ha nem, akkor már rég más telefonom lenne, és még azt a is a Sony fizette volna. :D

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz vika1010 #31097 üzenetére

    Erről van szó, én is telefont kerestem, elmentem tapogatni is, hú ez jó, nem akad, utólag megnéztem a részleteket is, támogatás 4.4-ig ez igen, ez egy támogatott telefon, na ez kell nekem. fórumon megerősítettek, ha a P tetszett ez még jobban fog. Így is lett, bő két-három hónapig, de már vártam a frissítést, CE1, nem raktam fel, biztos azzal van csak gond, megjött 10 év után a telekomos is, na azóta game over. Tegnap kikapcsolt a töltőn. :) Hogy egyem a szívét. Olyan cuki, de ha nem vettem volna észre reggel biztos nagyon pipa lettem volna az ébresztő hiánya miatt. De hát mit is vár az ember egy ilyen olcsó ócska kínai utánzat telefontól nem? :)
    Apropó kijelző villogás, ki volt az a berka aki egy szenzortól kapott adatokat egy az egyben átviszi a fényerő érték módosításba? Itt annyiról van szó, hogy a kijelző vezérlő azonnal reagál vagy reagáltatja valami a változó input fényerősség értékek legkisebb változására is, ezt kell ennyit javítani? Jesszusom. Inkább nem mondok semmit.

    Én is szeretem ezt a telefont azért is nem akarok megvélni tőle, visszapakolom a régi romot, frissítést lelövöm, azt csókolom.

    Remélem néha olvasgatnak itt (is) a Sony marketingesei, mert ezt ahogyan végigvitték, ez színvonaltalan, nevesincs gyártókra jellemző szerencsétlenkedés.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz norbert1998 #31108 üzenetére

    Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Egy kétséges hátterű beszallitoval nem kötnek szerződést sem. Apropó szerződés, abban le van fektetve minden, még az ár is.

    Mrlujoak:
    Először is, a hardver már fix dolog, már kiadtak, tehát nem értem miről is beszélsz. Itt csakis a szoftveres csapat munkájáról van szó. Minden szakmában csak olyan személy ad fals határidőt aki nem ért hozzá, vagy hazudik. Nos tapasztalatból mondom, hogy a vezetők nagy része az első kategóriába tartozik, ezért ilyen mértékű a benazas itthon is sok területen. Nem kell jövő és egyéb látonak sem lenni, mindent lehet utemezni, csak aki nem látja át teljes mértékben az minek nyilatkozik erről.
    Én halál türelmes vagyok, megvartam, és nem jó, és nem arról van szó, hogy nem tetszik, hanem arról, hogy hibás, ergo rosszat adtak ki. Nem ezért fizettem.
    Örülök, hogy sokaknak jó lett, de másoknak meg nem, és igenis kiallok azok mellett is akiknek nem jó, mert jogos az elvaras, hogy jó legyen.

    Oruljek neki, hogy megvehettem? Ezt mondod kb. És szó sincs fordított lohát használatáról?! :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz norbert1998 #31130 üzenetére

    Persze, hogy van, pl. egy adott beszállító nem hozza az elvárt minőséget, habár ha programszinten gondolkodunk akkor itt nem kondenzátoroktól, meg az antennáról, kameráról lesz szó, annál árnyaltabb lehet a dolog, szóval, mivel nem hozzák az elvárt szintet, vagy olyan vezérlőt választottak, ami mint kiderül(t) később nem megfelelő pl. szoftveres okok miatt, hát cseréltek. Csak akkor valamit kezdeni kéne azzal amit előtte beépítettek. De ez megint a nem megfelelő szakértelem következménye.
    Ha meg egyéb okok miatt, cseréltek, akkor ha a korábbival nincs működési probléma, akkor miért nem kompatibils vele az új, oké nem lehet, ez más, másként működik, akkor eleve jelölni kellene valahogy, és azt a szoftvernek meg kell tudni különböztetni, egyikre az egyik a másikra a másik driverei kerüljenek fel.
    Szóval biztos én vagyok az egér, de valahogy nem értem mit kell ezzel ennyit bénázni.

    (#31137) RAMb0

    Nyugodtan megveheted, jó kis telefon. A hardverrel az a helyzet, hogy nem egyforma, ezt már akkor is gondoltam, amikor egyik telefonon tök jó, ilyen egyik ismerősömé, semmi baja vele, nekem meg akármit csinálok, egyszerűen lassú, akadozik, a programok hosszú másodpercekig csak gondolkodnak. És még a betöltésnél is lassú. Az első indítások után már akad, még az égvilágon semmit nem tettem fel rá, már gondolkodik. Állítólag driver probléma... eltérő hardver miatt, de ne kérdezd mi az pontosan, mert hivatalosan nincs semmi infó erről.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    No visszapakoltam a 4.1-est, érezhetően gyorsabban fut, a telepítések/frissítések sokkal gyorsabbak nincs annyi gondolkodás.
    Viszont a lementett üzeneteket (sms) nem tudom visszatenni a telefonra a Companion programmal, minden szépen végigfut, indítsam újra a telefont, hiába indítom, nincsenek üzenetek. Ez korábban simán ment a 4.3-asról 4.3-ra, gondolom a verzió kavar be, de ez egy adatbázis jellegű cucc lehet... Semmi hibaüzenet nincs, hogy nem jó valami, egyszerűen nem láthatóak az üzenetek, vagy vissza se másolja. Nem voltak létfontosságúak, csak furcsa, hogy ez se működik rendesen.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Jah, és még egy költői kérdés: ha beígérték a 4.4-et, akkor miért nem azon dolgoznak gőzerővel, mit tajkolgatják a 4.3-ast még mindig? :)
    Kizártnak tartom, hogy az új update javítja a fő problémákat. Tehát megint a semmire pazarolják a fejlesztési időt...

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz norbert1998 #31937 üzenetére

    Még korábban 203-as végű javításról hallottam, most már 205 lett belőle, és azt tudni, hogy mit javítanak, mert ha ez nem érinti a lassulási problét okozó hibát, akkor ezeken az embereken ez sem segít.

    Mellesleg pár tapasztalat. Ha jó a telóra a 4.3-as, akkor az teljesen mindegy milyen formában megy fel, az nem fog akadni, max eltérő hibák lehetnek, fagyások, erre megoldás SUS, a lassulásos problémákra nem. Tehát ha a telefon megkapja a 4.3-ast és belassul, akkor azon semmi nem segít, tekerhetjük akárhogy és akármivel. Persze van egy két kivétel, de általánosságban lehet erről beszélni.

    A lassulást produkáló telefonokra semmit nem ér egyik mókolt 4.3-as rom sem max. ideig óráig, látszólag, ugyanis a lassulást nem egy adott alkalmazás okozza. Ezen esetekben két megoldás létezik, vagy nem zavarja a lassulás, ami előbb utóbb végzetes szinteket ér el, lehet újra felrakni a romot, vagy visszapakolják a 4.1-est.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok! 205-ös romrol van már olyan jellegű tapasztalat, hogy hogyan működik az olyan telefonokon, amelyeken a 201-es sehogyse normálisan. Azaz laggol veszettül driver hiba miatt.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz tojaaji #34016 üzenetére

    Köszi, akkor megprobálkozok vele én is, ha lesz időm rá. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Tegnap én is frissítettem a 205-ös romra, nekem a 201-es semmilyen formában nem működött rendesen, na de ez, ez száguld. Talán még a 4.1-es droidnál is gyorsabb. Pöpec lett, jól meg is pakoltam lássuk, hogy bírja, de semmi gond, úgy működik, ahogy kell.

    Viszont a Telekomos rom megint gyártja a friendsDBLog fájlokat. Az internetre csatlakozások alkalmával szüli valami. Ahogy első alkalommal felcsatlakozott rá, máris gyártott egyet, ezt onnan tudom, hogy a telepítés után a dátum 1970, és ezzel gyártotta le, majd minden egyes újraindításnál újracsatlakozott a wifire, és akkor potyogtatja őket. Nem találtam rá megoldást, illetve talán opció, hogy a facebook gyártja, de ha még nem is fut, akkor hogy gyártaná (telefon első indítása -> wifi beállítása -> a fájl máris létrejön, de a facebook még nem fut), mindenesetre kipróbálom, leszedem és meglátjuk mi lesz.
    Megkeresem a Trémobilt is mivel, én úgy gondolom a meglévő infóim alapján, hogy ez csak a magyar Telekomot érinti, azaz az ő romjukkal van valami kaka. A korábbi (201-es) CE1-es rom se gyártotta, de a Telekomos igen.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #34455 üzenetére

    Köszi az infót/tippet, kilövöm, aztán tesztelek. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #34455 üzenetére

    No kipróbáltam, de nekem ez nem jött be. Integrációt töröltem, majd a fiókot letávolítottam a szinkronizálásból, majd magát a facebook fiókot is töröltem minden adatával, frissítéseket visszavontam, alkalmazást tiltottam, amit tudtam töröltem. El sem lehet teljesen távolítani, mert integrálva van, ezt a baromságot. Kit kell ezért "megdicsérni"? :)
    Elméletileg most nem fut semmilyen facebook szökevény, mégis születnek a fájlok, de a bekapcsoláskor is, nem csak a netre való fellépéskor. Egyelőre maradok így, ha nagyon bosszant CE1 lesz a megoldás. :)
    Telekomos "szakértőkbe" nem fektetek túl nagy bizodalmat a megoldással kapcsolatban.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #34467 üzenetére

    OMG! :D A másik lista rövidebb lett volna... :)
    Köszi szépen!
    Meglátjuk mire jutunk ha elkezdem egyesével letiltani, addig bővítem a listát amíg megszűnik a hiba, és akkor meglesz a kis mocsok. Ahogy lesz időm rá, megcsinálom és mondom a tapasztaltakat.

    (#34468) blakey
    Nekem egyikkel sincs, se nem szívja az aksit, se nem akad a telefon. A face is tökéletesen megy, semmi gondom vele, most is akadás mentesen fut, csak azok a fránya DB fájlok...

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Nimda #34473 üzenetére

    friendsDBLog -ra gondoltam a DB fájlok alatt. Ezek a Belső memóriakártyának nevezett részen a "főkönyvtárban" vannak.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Még egy érdekes dolog. Az újraindítás után keletkező fájlokat nem látja a PC, de az androidos fájlkezelővel sem lehet másolni, megnyitni, hibát ír ki, mintha nem is lenne ott a fájl (FileNotFoundException). Persze ha újraindítom, akkor használhatóvá válnak a fájlok, másolhatóak, megnyithatóak de nincs benne semmi. Legalább lenne benne valami. A nevéből azért nyilvánvaló, hogy valami közösségi cucc a bűnös.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz oliwire #34467 üzenetére

    No gyerekek végigzongoráztam, én is letiltottam sz összes alkalmazást amit te tiltottál és neked utána nem csinálta, de nem oldja meg a problémát. Viszont most már valamelyik program a telefon újraindítása után kiírja, hogy nincs kapcsolat, nem lehet a mellékletet letölteni, és ebben az időpontban generálódik a friedsDB fájl. Később már nem írja ki, csak minden egyes wifi csatlakozáskor generál egy fájlt vagy többet a kapcsolat ideje alatt.
    Asszem feladtam, felteszem inkább a CE1 romot, a Telekomos meg mehet a levesbe, jó letesztelték a fiuk...
    Tudna valaki linkelni, közben azért megpróbálom megtalálni itt, csak linkelte már valaki. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz norbert1998 #35540 üzenetére

    Én már mindent letiltottam, amit le lehet, és social szövegrész van benne, de nem segít. Ezt csakis a Telekomos rom csinálja, a 201-es rom is csinálta, a CE1 201-es nem, így most megpróbálom a CE1 205-öt, valószínüleg az sem fogja gyártani nekem halomra. egyébként valószínüleg más romban is ez történik, csak törlődnek. A Telekomos romnál valami bibi van, és emiatt hátra maradnak ezek a log fájlok.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz norbert1998 #35543 üzenetére

    Lehet nekem már ott szállt el ez az opció, hogy a tiltások előtt én megpróbáltam, azt, hogy minden ilyen előtelepített szociális cuccot beállítottam, hátha, még a szinkronizációkat is bekapcsoltam, minden használatba vettem, de semmi. Már korábban is írtam, hogy már a legelső indulásnál, még be se állítom az alapbeállításokat, máris létrehozta az első fájlt. És utána nincs megállás, szaporodnak.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Zsivi #39674 üzenetére

    Több helyen is láttam, hogy megerősítették a fejlesztést, ergo jönni fog, már csak az idő a kérdés. :)
    Reméljük nem batták el, hogy ismét fél évet kelljen várni a javításra.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Zsivi #39680 üzenetére

    Több listát is láttam már a tervezett fejlesztésekről, és ezek közt volt a 4.4.2 -es is az SP-re, de persze ezeket lehet hamisítgatni is, így semmi nem biztos, a hivatalos oldalon még csak az under investigation van, azaz vizsgálat alatt, én úgy gondolom meg fogja kapni, mert ez lenne a korrekt a gyártó részéről, mégiscsak egy 100 ezres telefon (volt). Aztán majd kiderül. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Az utóbbi időben a következő érdekességgel/hibával találkoztam. Általában több nap után töltöm csak az akkut, és mindig legalább 90% fölé, de legtöbb esetben csurig. Sose várom meg míg 20% alá esik a töltés. Viszont az utóbbi időben többször előfordult, hogy 40% alá esve az akku kb. 30-35% környékén valahol hirtelen lemerül és ki is kapcsol a telefon. A lemerülés tényleges, ugyanis utána képtelenség bekapcsolni és 0% a töltöttség.
    Ha elkezdem tölteni és mondjuk felmegy 10%-ig, akkor használható a telefon töltő nélkül is, azaz tartja a töltést, nem kapcsol ki, szépen lassan fogynak csak a % értékek használat mellett is. Én arra gyanakszom, hogy valamiért a töltöttség érzékeléssel lesz a gond és többnek érzékeli, mint ami a valós, és nem akkumulátor hibáról van szó.
    Elég régóta a C5303_12.1.A.1.207_Telekom_HU rom van rajta, korábban nem volt ilyen jellegű probléma.
    Valakinek ötlete, esetleg találkozott ilyesmivel?

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Sordoran #49920 üzenetére

    Az üzemidővel nincs gond, mint írtam több napot is elmegy a telefon, átlagban 2-3 naponta töltöm, telefonálok, zenét hallgatok, ritkábban fórumozok, netezek, szóval használom is. Nem tapasztaltam kapacitás csökkenést. Inkább azt, hogy jól bírja, aztán hirtelen vége, mintha rosszul számolná a merülés értékét. Deformációt sem látni, töltődni és szépen töltődik. Inkább szoftveres gond lehet, meglátom visszatér-e ismételten, mert ha igen, akkor valamit kezdenem kell vele.
    Rám nem jellemző, hogy lemerülök útközben és nem vagyok elérhető, de most a telefon hibájából igen, nekem 30% elég egy napig is, ha csak telefonálok, így viszont már többször hoppon maradtam.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Már jó ideje olyan problémám van, hogy rosszul jelzi/érzékeli a telefon a töltöttséget. Viszont úgy tűnik, hogy súlyosbodik a helyzet. Korábban csak annyit vettem észre, hogy 30%-os töltöttségi szint alá merülés után a telefon hirtelen töltőt kér, majd egyből ki is kapcsol. Visszakapcsolni nem lehet mert 0% az akku.
    Majd később előjött az, hogy 100%-on ragad a töltöttség, és csak 1-2 nap után kezd el csökkenni, majd 40-30% közt mintha elvágták volna, semmi vészjelzés, hogy tölteni kellene, csak eltűnik a kép.
    Kérdésem, hogy esetleg próbáljak-e tiszta újratelepítést, esetleg ez szoftveres probléma?
    Már 4-5 hónapja a 207-es firmware van rajta az elején ilyen probléma nem volt. Én 3-4 naponta töltöm általában, lassan két éve. Még garanciális, így ha nem orvosolható szoftveresen, akkor visszavinném a trémobilnak, hogy lessék meg.
    Köszi!

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kicsit kiegészíteném az összefoglaló leírását, mivel nekem főként egy komoly problémám volt mindig is ezzel a készülékkel, az pedig a lassulás.

    Az összefoglaló szerint:
    "Egyedüli hiba, ami már nagyon ritka, hogy elsárgul a kijelző, és pár másodperc múlva tér magához, de maga a készülék nem szűnik meg addig működni, a munkánkat ott folytathatjuk, ahol a sárgulás előtt abbahagytuk. Valószínűleg ez a telefon terheltsége közben jelentkezik, akiknél előfordult Facebook appot + Messengert használnak, emellett még böngészőt is (többnyire Chrome-ot) és a telefon 1 GB RAM miatt nem tudja mindig kiszolgálni az effajta igényeket. (Eléggé erőforrás-igényes alkalmazások ezek, nem csoda) "

    Nos nekem talán csak a legelső rommal nem volt komolyabb problémám, amivel bő két évvel ezelőtt megvettem. Utána az első frissítés után jöttek a gondok, ami máig megmaradt az a lassulás. Teljesen szűz romnál is jelentkezik, ahogy elkezdi frissíteni az appokat, a telefon laggol, ha kikapcsol a kijelző vissza is nehezen lehet kapcsolni. Itt természetesen nem fut se facebook app se messenger. Már az első wifire, vagy mobilnetre jelentkezés alakalmával jelentkezik, csak talán nem ugyanolyan mértékben, később lesz csak igazán móka. Ha folyamatosan a neten lógna, akkor nem lenne ez sem érzékelhető, de mivel ez nem így van, amikor feljelentkezem, onnantól pár percig akad, ez főleg akkor idegesítő, ha épp azért jelentkezek fel mert gyorsan meg kéne nézni valamit. Sárgulással sosem találkoztam, talán egyszer kétszer mintha láttam volna, de nem voltam benne biztos.
    Volt egy pár sonyericsson és sony telefonom, de ez volt az utolsó, ezzel nálam a Sony végképp leírta magát, kiadtam 100k egy látszólag jó telefonra, talán a hardverrel nem is volt komolyabb gond, (eltekintve a több konstrukciótól, amivel aztán driver gondok is adódtak, én pont megszívtam azt is), de az, hogy legvégül nem voltak képesek rendesen összerakni ezt a 4.3-at, hát az kritikán aluli egy ilyen színvonalú cégtől. Idén cserélem, és az tuti nem Sony lesz. Engem az sem vigasztal, hogy ez volt az utolsó hibás szériájuk és végre megtanultak telefont gyártani. Ráadásul a használható telefonjaik elég markánsan túl vannak árazva.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz darvinya #51382 üzenetére

    Érdekes, többször próbáltam megoldást találni a problémára, és mindig az eltérő hardver, driver probléma volt a válasz, azaz nem tehetek semmit, max főzött rom. Ezidáig nem próbálkoztam nem gyári rommal, de hajlok a kipróbálása felé, csak az tart vissza, hogy esetleg a megszokott szolgáltatások/programok közül valami nem fog működni. Inkább az utódon gondolkodom.
    Az is lehet vmi hardveres gond van, csak milyen hardveres probléma tud ilyet produkálni, számomra ez elég elképzelhetetlen, egy ilyen hibajelenség pc területen is egyértelmű program, vagy driverhiba. A programokból már 800 változat kijött, egy maradt csak, a sony rom. :)
    Egyszer volt akkumulátor problémám, de mire megvolt a kellő számú ugyanazt produkálja, papírok elő, egyszer csak megjavult a dolog 2-3 töltés alatt, és azóta sem jelentkezett, persze azóta lejárt a 2 év garancia is.
    Biztos az is közrejátszik, hogy jó pár programot használok, és köztük van a facebook és a messenger is. De elég sok telefont láttam már, és ezt a típusú lassulást nem produkálta egyik sem, azok eleve lassúak voltak, és tovább nem lassultak, vagy gyorsak és nem érzékelhető ez a jelenség. Természetesen itt középkategóriás vagy jobb telefonokról beszélek.
    Mindenesetre elég sok mindent kipróbáltam és sokszor telepítettem a telefont, de ezen a problémán nem tudtam túljutni, minden másban szerettem, és mint mondom ez csak olyankor bosszantó, mikor gyorsan meg kell nézni egy levelet, címet, akármit, bekapcsolom a wifit vagy mobilnetet és minden csak akad, egyéb esetben belövöm, várok 3-4 percet és már működik is simán.
    A beígért adroidot se kaptuk meg végül. a 205-ös romig végig szenvedés volt, akinek volt ilyen telója ismeretségi körből, mind megszabadult tőle már rég, én kitartottam, de ennyi volt, köszönöm szépen.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz darvinya #51385 üzenetére

    Értelek. Lehet mégiscsak erőltetnem kellett volna a garanciáztatást, no most már mind1. :)

    Számomra a Z3/5 Compact már kicsi lenne, a sima Z3 a hibái/hátrányai miatt kevésbé vonzó és így túl drága, a Z5 meg szimplán túl drága. Innentől kezdve kiesett a játékból.

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák