Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz emvy #115 üzenetére

    Értem én Bélám, csak ezt a nagy sírás-rívást nem tudom hova tenni.
    Nagy rendszereknél a mondjuk 20%os pufferből lesz 15%os. Na bumm.
    Mi ebből semmit nem fogunk érezni.
    Se a szolgáltatásban, sem a mi szintünkön. Ezek a szintetikus tesztek is... hagyjuk már. Van ahol az sem mutat ki különbséget...

    Szerintem ez lesz:

    1: A nagyok lerendezik ezt egymás közt. Az intel ad nekik egy 5-10%-os kedvezményt mondjuk egymillió cpu-ra. Vagy tízmillióra. Tök mindegy az ő szintjükön. Kicsit lefaragnak valahol, (reméljük nem rúgnak ki senkit), és nagyjából a pénzüknél is lesznek.
    2: A szolgáltató emel 1%ot az árain. Vagy felet. Sunyiban, fű alatt, észre sem fogod venni.
    3: Az intel részvényei esni fognak egy kicsit, ez őket kb pont nem érdekli, mert
    4: A negyedéves jelentésben majd kijön, hogy milyen sok cpu-t adott el az intel, és 2-3 hónap múlva ott lesz az árfolyam, ahol volt.
    5: A szolgáltató plusz-árrése is marad ahol volt :)
    6: A kicsi cégek egy ideig hümmögnek majd, aztán megy minden tovább, mert
    7: Kijön a/az végleges official patch, ami után a szintetikus tesztek is majd 1%os lassulást fognak kimutatni. Vagy annyit sem, mert (ki)találnak valami optimalizálhatóságot, és hopp...

    A pufferkapacitás is marad ahol volt, sőt, szerintem megoldják, hogy öszességében olcsóbban jöjjön ki az ápgréd mint jött volna amúgy (részben, vagy inkább teljes egészében a te pénzeden :) )

    Ha meg esetleg mégis bukó lenne a dolog... azoknál a mammutoknál pármillió dollár kb szotyipénz.

    Ha pedig már adatbiztonság, akkor én a "hivatalos" backdoorok miatt sokkal jobban aggódnék.

    Summa-summarum:
    Ez az egész csak azért ereget ekkora füstöt, mert mindenki "eppől lázban ég" (jogosan), és az "akár 30%os lassulás"on túl nem látnak a népek.
    A frissítést (akár ezt egyedül is), ki lehet kapcsolni/iktatni. Egy otthon önmagában békésen CAD-ező, vagy renderelő embert/kis céget egy normális tűzfal sokkal jobban véd, mint egy ilyen hardveres hibára kiadott szoftveres folt megléte/megnemléte.
    Nem fogja a kínai hekkerközösség pont az ő pc-jét kiszemelni célpontként mert nem rakta fel a javítást azonnal.
    Akit meg akarnak hekkelni, azt meg is fogják, mert ezer más hiba van amit sokkal egyszerűbben ki lehet használni, és sokkal egyszerűbben lehet Trumpot elnöki székhez juttatni. (trollface)
    Én ezt így látom dióhéjban, vitára nyitott vagyok :)

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák