Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz Synthwave #130 üzenetére

    Igen jó foglalat az 1155 tény és való, én is azt használom :D I5-3470-el csapatom és elégedett vagyok vele teljes mértékben. :)
    Jelenleg platformváltás azért nem akarok mert olyan méreg drágák a ramok hogy ihajj :D

    Most a Ryzen 5 1600 és a deszka még nem volna olyan vészes, de ha megkínálom 16 giga rammal ami elég gyors az 60E forint :DDD

    Proci 40 Ph-n a lap is 20-25E ez így 65E, de a ram 60E-ért elég sok volna :S
    Így ez már 125E és csak alaplap+proci+ramot venne az ember.

    Volt I7-2600 2 éve, és mindenre bőven elég volt :) Szerintem Ha valakinek egy ilyen van annak legfeljebb 6/12-re éri meg váltani. Például Ryzen 5-2600/2600X vagy Intel I7-8700/8700K.

    A jövőben lehet meg arról írunk majd hogy aki most benevezett egy 6/12 cpu-ra igazán jól választót mert sok-sok évig ki fogja még szolgálni.
    Bár idén jön a 8/16 coffee lake inteltől ami a Ryzen 2700X-nek jön ellenfélként! :D

    Azért Ryzen 7/2700X tutira jó befektetés, főleg ha valaki hosszú távra tervez. :))

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • 8th

    addikt

    válasz Synthwave #130 üzenetére

    Nincs hozzá alaplap. Ha van az is valami H61 chipsetes legalja dzsunka fapad cucc 20-25ezer között. Vagy vehetsz hozzá 5-6 éves használt lapot kapugaranciával ami addig működik majd ameddig. Rég eljárt felette az idő. Aki eddig megtartotta az már tényleg ne adja el mert nem ér semmit. :N

    mod: Ha pedig kipusztul alóla a lap adja el a procit és nulla befektetéssel váltson 1150-re. Új lap van hozzá olcsón, proci nem sokkal drágább bele mint az 1155-be, a ramot pedig viheti tovább az új gépbe. Az 1155 platformnak rég vége van csak van aki nem hajlandó tudomásul venni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák