Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    Végre megy egy kis pörgés a piacon! :D Végre verseny van, sajnos évekig volt az FX a piacon, és hát az nem kellet volna :D De ez a Ryzen már kajak olyan amit én is meg vennék.

    Még soha nem volt amd processzorom, de a Ryzen az első amit amd létére is megmernék venni :)
    Valóban ár-érték arányba nagyon ott van a toppon.

    8700K 360 dollár, ez mellé még kell egy hűtés is és ott van 400 dollár alaphangon.
    Ryzen 5 2600X mellé jár gyári hűtés, és nem sokkal marad le a 8700K-tól viszont majdnem féláron megkapja az ember, na ez a nem mindegy. :))
    400 vs 230 dollár, a I7-8086K meg nem éri meg a felárat, de részben még is csak egy gyűjtői kiadás. Ami egyszer valóban sokat érhet még :)

    Hát Idén túl sokat senki ne várjon a 8 magos coffee lake-tól, a 8700K-tól valamivel lassabb lesz az All-core turbó órajele. 4.0 ghz környékére saccolom :D

    Ja meg még eszembe jut A következő generáció már a Meltdown ellen is nyújt hardveres védelmet :))

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Synthwave #128 üzenetére

    35E nem adná egy I7-3770-ért, akkor inkább 40E-ért kéz alól ott van a Ryzen 5 1600 gyári hűtéssel :D
    De múltkor láttam I7-7700-at is 45E-ért , gyorsan el is vitték.

    I7-960 5E-ért :D

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Synthwave #130 üzenetére

    Igen jó foglalat az 1155 tény és való, én is azt használom :D I5-3470-el csapatom és elégedett vagyok vele teljes mértékben. :)
    Jelenleg platformváltás azért nem akarok mert olyan méreg drágák a ramok hogy ihajj :D

    Most a Ryzen 5 1600 és a deszka még nem volna olyan vészes, de ha megkínálom 16 giga rammal ami elég gyors az 60E forint :DDD

    Proci 40 Ph-n a lap is 20-25E ez így 65E, de a ram 60E-ért elég sok volna :S
    Így ez már 125E és csak alaplap+proci+ramot venne az ember.

    Volt I7-2600 2 éve, és mindenre bőven elég volt :) Szerintem Ha valakinek egy ilyen van annak legfeljebb 6/12-re éri meg váltani. Például Ryzen 5-2600/2600X vagy Intel I7-8700/8700K.

    A jövőben lehet meg arról írunk majd hogy aki most benevezett egy 6/12 cpu-ra igazán jól választót mert sok-sok évig ki fogja még szolgálni.
    Bár idén jön a 8/16 coffee lake inteltől ami a Ryzen 2700X-nek jön ellenfélként! :D

    Azért Ryzen 7/2700X tutira jó befektetés, főleg ha valaki hosszú távra tervez. :))

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Synthwave #133 üzenetére

    Mondom a képedbe nem éri meg rá váltanod. 20 Forintot nem ér meg a Hyper treading! :D
    25-30% gyorsabb az I7-3770 az I5-3470-től, de árba több mint a duplája.

    Persze ez mindenkinek más, persze egy komplett gép vásárlása helyet nyilván kevés az a 20E forint :)
    Mondjuk kitolja a cpu limit határait.

    Bár most a több magosítás fele haladunk, ha a 8 magos Coffee Lake idén jön a szokott áron, akkor a 8700K ára is szépen csúszik majd lejjebb.

    Azért a Haswell se rossz, főleg hogy oda is jó még a ddr 3 memória :))

    A legnagyobb kérdés a játékok mennyire fogják az új divatot követni, mivel erősebb processzorok lesznek nyilván növekedhetnek a gépigények is. Szerintem egy jó pár évig még tartja magát a 4 mag 8 szál :)

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák