Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercel

    senior tag

    válasz Kékes525 #49 üzenetére

    A kamera leragasztása a laptopon csak annyira túlzás, hogy:

    Neves gyártók külső kamerái között sok olyan van amelyen gyárilag kis műanyag bizbasszal letakarható az objektív.
    Extra biztonságosnak szánt laptop (amelyet amúgy a prohardver is bemutatott hírben, vagy tesztben) gyárilag reteszelhető a kamera.
    Számos program készül Csak arra a célra, hogy megelőzze a kamera felhasználó tudta nélküli használatát.
    A legtöbb vírusírtó szintén rendelkezik olyan funkcióval amely tiltja a felhasználó tudta nélküli kamera használatot.

    Végül, számos olyan hír látott napvilágot olyan esetekről ahol a kamerát titkosszolgálatok, hackerek, egyéb állami szervek a felhasználók tudta nélkül működtették.

    Régi fórumos bölcsesség, hogy attól, hogy nem vagy paranoiás még nem biztos, hogy nem követnek.

    Nekem spec le van ragasztva, plusz ki van ütve még a driver is, viszont kaptam már riasztást a biztonsági szoftvertől és csodák csodájára be volt aktiválva a laptop kamerája.

    Mindenki azt hisz amit akar amúgy, ez is csak egy vélemény volt, igaz én tényekkel támasztottam alá.:)

    Marcel

  • Mercel

    senior tag

    Amúgy egy tökéleteshez közelítő világban teljes mértékben igazat adnék a cikk írójának.

    Így viszont csak annyira adok neki igazat a "ne féljünk már feleslegesen témában", amennyire tökéletes világban élünk és amennyire megbízhatunk az eddigi tapasztalatok alapján a különböző kormányok különböző titkosszolgálataiban, illetve a különböző mammutvállalatok adatkezelésével kapcsolatban.

    Mennyire is bízunk meg ezekben?
    Na ennyire adok igazat. (Az esetlegesen felesleges gyanakvást nagyrészt nem a polgárok kreálták maguknak, hanem az elmúlt évek történései generálták.)

    Marcel

Új hozzászólás Aktív témák