Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Vesa #44 üzenetére

    gyárak is emeltek árat
    az energiára azt mondják megújuló, nem értesz hozzá ( :
    csak ott a gond, a napelemet is le kell gyártani, szállítani, aztán idővel kuka az egész
    nem mintha a gaming egy fokkal is jobb lenne ilyen szempontból, mert nem az, max kevesebb a gaming mint a 24/7 bányászda

    6800/6800xt simán jó kártya lesz mikor msrp áron lehet majd kapni - és esélyesen lehet az fe verziókat, alzán volt is kezdetekben -
    azok pedig sokkal olcsóbbak mint egy custom, pl a nitro, 5700xt-nél is volt 50-60e árdifi, csak 5700xt fe az porszívó volt és meleg, az új fe pár fokkal jobb
    csak addig még némi soc-ot le kell gyártani az amd-nek, hogy a saját sz@rjaiból többet tudjon gyártani mint a kötelező konzol soc-okból
    meg a bányászdának sem ártana kicsit csillapodnia
    na de semmi nem tart örökké ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • SteaMMouse

    csendes tag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    Persze, gondolkodtam egy régebbi darab beszerzésén is. De pont azt akartam elekrülni, hogy fél/egy év múlva megint új kártyát kelljen nézzek. Illetve tudsj Isten mikor fog normalizálódni megint a helyzet. :(

    @Kolbi_30: Én is azt számolgattam, hogy annyiból, amennyiből most PC rak össze az ember, abból akár mind a két konzolt is megvehetné. Nem tudom egyelőre, hogy ezen sírjak vagy nevessek. Illetve azok még az árukat is jobban tartják.

    [ Szerkesztve ]

    https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

  • DonToni

    aktív tag

    válasz Vesa #44 üzenetére

    "némi" ?! :) Én szeretném azt hinni, hogy ez csak valami figyelmetlenség lehetett... mert ha nem, akkor az tényleg ultra gáz...!

    -Anti-

  • KaitouP

    veterán

    válasz Vesa #44 üzenetére

    A gyártók meg asszisztálnak mellé, mert ha tudják hogy el lehet adni ennyiért is, akkor pont leszarják azt, hogy amúgy lenne egy még nagyobb réteg, aki venne, csak az árak feltolása miatt már nem teheti meg, vagy nem akarja. Felhasználóbarát hozzáállás, de mit várunk egy olyan kapzsi világban, ahol a pénz beszél. Persze ez mindig így volt, csak kezdenek nagyon távolra merészkedni azok a határok. Végfelhasználóként sajnos mindegy, hogy miért van a drágulás.

    Abban egyébként egyetértek, hogy a bányászattal jó lenne már kezdeni valamit, de ez láthatólag nem érdeke senkinek.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Vesa #92 üzenetére

    A példa olyan értelemben nem helytálló, hogy munkavállalóként azért más szempontokat is nézel akkor, amikor állást keresel, és nem elhanyagolhatóak az egyéni preferenciák sem. Nyilván a pénz a prioritáslistán elől szerepel, de ha magamból indulok ki, akkor az elvégzendő munka minősége, mennyisége, a heti munkaóraszám, és a légkör sem elhanyagolható tényező. De ez egy másik téma.

    A többit is értem amit leírtál, de ezek azért többnyire evidens információk. A gyártók is részt vesznek viszont a piac alakításában, jelenleg is, csak nem a legjobb irányban. Nyilván ez szubjektív, mert itt is megvannak a nyertesek (például a említett gyártó), meg vannak vesztesek, például a PC gaming közösség azon tagjai, akik ahogy beszéltük, nem tehetik meg vagy már nem akarják megtenni, hogy ennyit áldozzanak a hobbijukra. Csúcskategória mindig volt és mindig drága volt, ez rendben is van, de most már arról van szó, hogy mind a belépőszint, mind a középkategória rengeteget drágult, és nem 2-3 százalékot. (A magyar fizetések se nőnek, de ez magyar szemmel megint csak szubjektív, pláne, hogy ez az ország elég kis piac.)

    A kérdés avagy, hogy normalizálódnak-e az árak, nyilván eléggé sokakat foglalkoztat most, velem együtt, holott én szerencsére tavaly bevásároltam.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • Kansas

    addikt

    válasz Vesa #95 üzenetére

    "A PS5-ben 16Gb ram van összesen! PC-n ennyi ma már csak a rendszernél alap, és még ott a VGA-n további 4-24Gb, kártyától függően. Az nem ugyanaz"

    Nem hát, meg lehet spórolni a RAM-VRAM másolásokat, és az egész GDDR6-ból van, ráadásul a gyors SSD-nek épp az a lényege, hogy nem kell annyi miondent betölteni a memóriába, mehet csak az ami épp kell, a buffer rész kimaradhat.
    Azt meg remélem eddig se gondoltad, hogy a PC-n a VRAM meg a system RAM összeadódik... ugye, ugye?
    Másrészt nem avul el a hardver olyan gyorsan, mivel egyrészt a fix hardver miatt sokkal durvábban lehet rá optimalizálni, másrészt a PC-n épp azért kell olyan gyorsan pörgetni a fejlesztést, mert belekalkulálják, hogy a kihasználtsága/optimalizáltsága botrányos, meg tele van bloatware-rel... neked vajon hány gigányi olyan program van a gépeden, ami csak azért van, hogy a hardvert lehessen állogatni vagy a játékokat futtatni? Nekem ott az AMD VGA driver konzol, a Creative X-fi konzol, a Logitech Gaming SW... ezek mellett ott vannak a launcherek, amiből mára túl sok van(Epic, GOG, Steam, Origin, Ubi, stb.).
    Ehhez képest konzolon mi van? FW-ből megy az egész... tippem szerint kategóriákkal alacsonyabb RAM használattal...
    Sokszor írtam már, leírom még egyszer, utoljára: a konzol nem PC. Elavulás szempontjából sem... ilyen fronton közelebb áll az okostévékhez, mint a PC-khez.

    A műfajos fejtegetéseddel egyetértek. :R

    #98Vesa Pontosan.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Vesa #101 üzenetére

    Tévedésben vagy. Többnyire.
    Konzolra írt játék esetén az optimalizálás pontosan a game engine hardverhez való illesztését jelenti és a játék olyan módon való megírását, ami figyelembe veszi és hatékonyan kihasználja a konzol design-ját.
    Amit te írsz az a lusta, elbaszott port PC-ről, nem konzolra optimalizálás, de ettől még sajnos létezik...
    A számítási igények nem maguktól növekednek, hanem jelentős részben attól, hogy nyers erőből kell megoldani, amit egy konzol pl. fixfunkciós egységekkel csinál, vagy nem ipari szabványú, custom elemekkel(pl. SeriesX/PS5 storage alrendszere, hangrendszere, stb.)
    Például a PS5-ben levő Kraken textúrakitömörítő fixfunkciós egység feladatait a designer elmondása alapján 9db(!) olyan Zen2 CPU-maggal lehetne kiváltani, amilyen a PS5-ben van, a DMA kontroller további egy olyan mag teljesítményével lenne kiváltható... tehát PC-n nyers erő szempontjából kéne neki további 6-8 mag...
    A 3D hang moduljuk is nyers erő szempontjából ekvivalens a PS5 teljes 8-magos procijával...
    PC-n ezt mind nyers erőből kell megoldani dedikált hardver hiányában.
    Szívesen megnéznék egy hasonló bemutatót a SeriesX-ről is, biztos abban is van jó pár érdekes megoldás.
    Az UE5-öt is PS5-ön demózták, pedig a legjobb esetben is idén év vége felé jelenik meg, bár szerintem esélyes, hogy csak jövő év elején...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Vesa #50 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy nem a kereslet miatt, hanem a kínálat miatt. Gyártási kapacitás gondokkal küzd az ipar. Több cikket is lehet olvasni arról, hogy az autóipart is megakasztja a félvezető ellátottság, annak ellenére is, hogy autóból is kevesebbet adnak el. Nem lehet a VGA árakat csak és kizárólag a bányászatra fogni.
    Még akkor sem, ha egészséges mértékben, de haragszunk rájuk. ;]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák