Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biscuit

    aktív tag

    válasz KaitouP #36 üzenetére

    Továbbra sem értem azt, amikor a kiváltságról írsz! 2700x-el és rx 580al (mielőtt még belekötsz, igen, én is szeretném legalább egy 5600xt-re cserélni az öreget, de egyelőre ez nem megoldható) simán elvagyok. Nem eszem meg a 4k maszlagot (pedig van 4k 120hz-es kijelzőm), simán elvagyok 2560*1080-on. Tudod, van az a mondás, hogy: nem a zsemle kicsi...

    (arról nem is beszélve, hogy túl sok új játék nincs, ami egy picit is megmozgatna) :K

    ON:

    A kártya jónak tűnik, csak a szokásos problémákkal szembesülünk.... :C

    [ Szerkesztve ]

    Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

  • Derrewyn

    senior tag

    válasz KaitouP #36 üzenetére

    Konzol oldalon sem rózsás a helyzet: bolti készlet nincs, scalpertől vehetsz dupla áron. Ha pedig túl jóhiszemű is vagy, akkor egy kamu webshop lehúz, és futhatsz a pénzed után.

  • SteaMMouse

    csendes tag

    válasz KaitouP #36 üzenetére

    Pont ezen agyaltam én is egy pár napja. Hosszú idő után úgy döntöttem, hogy a konzolról végleg visszanyergelek a PC-re (szar HW struktúra, magas árak, be nem tartott ígéretek... bla-bla). De ,,vigaszdíj” gyanánt egy rendes gépet pattintok össze. A lassan 2 hete gariztatom az alaplapom (semmi hír... köszi AQUA...). K***va drága videókártya és még csak nem is top tier (RTX 3070).
    Szóval azon agyaltam, hogy mennyit kellett volna beleforgassak, hogy tényleg jó gép legyen belőle? Illetve ki az, aki ezt megengedheti magának? Mikor lett luxus cikk a ,,géming” :F

    https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

  • biscuit

    aktív tag

    válasz KaitouP #43 üzenetére

    Áh.... :U

    Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

  • Chaser

    titán

    válasz KaitouP #60 üzenetére

    cégek, egy a léyeg a profit, a többi blabla
    csak a legtöbb ember enyhén szólva is naiv és benyalja hogy őket érdeklik a gamerek
    nv és amd is telibesz@rja a gamereket, csak lóvé legyen:)
    ami teljesen érthető, mivel egyik sem szeretetszolgálat
    nekik aztán oly mindegy bányászni vagy játékra veszik a kártyákat, csak vegyék
    a gyártóknak is, most már szép felárat is toltak mindenre, így lesz miből garoztatni a bánya miatt 24/7 miatt kidöglött ventis példányokat is ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz KaitouP #66 üzenetére

    még ha akarnának sem tudnának ellene tenni
    ezek eszközök, mindenki arra használja amire akarja

    Kansas
    alma-körte az tény, nekem személy szerint fps-re alkalmatlan
    viszont emellett, amennyiben lehetne kapni minden sarki boltban series x-et 185e ft-ért az egy komoly deal
    szinte néma, nagyon pici, 6l, keveset eszik, kompromisszum nyilván van
    de ennyiből beállt árak mellett épp kijön egy közép kategóriás 3060, magában ( :
    még hodály házban, hangos körítéssel is nyugodtan rá lehet locsolni még ugyanannyi pénzt lapra, ramra, cpu-ra, tápra, ssd-re
    és akkor dupla annyi pénzből van egy hangos hodály - ami tényleg halk 3060 az nem 185e ft -, ami jóval sokoldalúbb
    de jóval többet zabál és a fentebbiek
    emellé a driveres/sw-es szívás/nem szívások esete - ami konzolnál is megeshet, de ott javítják, nem kell wint telepítgetni meg drivert keresgetni -
    kinek mi

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Vesa

    veterán

    válasz KaitouP #60 üzenetére

    Minden piaci szereplő profitot szeretne, de ezt reálisan ne szűkítsük le a cégekre. Én is, Te is, és szinte mindenki más is oda megy dolgozni, ahol többet fizetnek. Minket sem érdekel, hogy a másik helyen, ahol csak fele annyit adnának, adott esetben nagyobb szükség lenne ránk, oda fogunk menni, ahol több lesz a cash.

    Egyébként a gyártó nem teheti azt meg egy szabadpiacon, hogy kénye-kedve szerint nem szolgál ki valakit. Ráadásul ez nem úgy működik, hogy a bányász befárad a gyárba és direkt közli, hogy szeretnék 5000db 3080-at venni a bányámba. A gyártó jellemzően nagykereskedőkkel áll kapcsolatban, akik leadják a rendelés nagytételben, aztán oda adják tovább, ahova nagyobb árréssel viszik el. A gyártót nem érdekli, hogy ki és milyen céllal veszi a kártyát, ilyen kérdésre a rendelésnél nem kell válaszolnia senkinek.

    Emellett van egy meghatározott gyártási kapacitás, amit ha akarnak sem tudnak átlépni, ezeket általában hónapokkal előbb lekötik. Ha közben nagyobb lesz a kereslet, de a gyártósoron nincs szabad kapacitás a termelés fokozására, akkor az lesz, mint jelenleg...Nem könnyű ezt előre belőni, senki nem lát a jövőbe.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz KaitouP #97 üzenetére

    De a gyártónak listaárai vannak, ő akkor is ennyit keres, ha a nagyker majd a gamereknek (kiskereknek) adja el miután megvette a gyártól, és akkor is, ha a nagyker a bányásznak adja tovább tonnaszámra.
    A piacot pedig a kereslet/kínálat aránypár alakítja, ha nincs elérhető kártya mert felvásárolják valakik valamilyen céllal, az húzza magával a használtpiacot is. Ez ellen nem sokat lehet tenni, ha egyszer nem tudnak többet gyártani. Ha itt okot és ludast kell keresni, az sokkal inkább a crypto minerek lesznek, illetve ők sem, hiszen nekik pont annyi joguk van vásárolni, mint bárki másnak.

    Itt azt kell látni, hogy a gyártó ha akarna sem játszhatna Teréz anyát és tagadhatná meg a kiszolgálását egyes vevőknek, mert azonnal rárobbanna hatezer szervezet és ügyvédi iroda. Szabad piacon ez nem működik.
    Én sem örülök a helyzetnek, de látom azt is, hogy nem a gyártó profitéhsége miatt van hiány (és ebből eredően, magas árak). És akkor még a kirtikán aluli Forint/Euro árfolyamról nem is beszéltünk, ugye import termékekről van szó, tehát adott a hatás.

    Saját profilomból is tudok példát hozni. Thrustmaster Warthog HOTAS Joystick, pár hónapja még 110k volt bárhol, aztán kijött az MS Flight Simulator és hirtelen mindenki joy-t akart venni. A gyártó erre nem volt felkészülve, így égen földön nincs joy. Ahol van, ott 250-280k jelenleg! Így működik a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák