Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnA

    Korrektor

    válasz gondoni #6 üzenetére

    "hiszen ha a hifi-bogár elszabadul"

    Ez így van, de azt is fontos tudni magadról, hogy *tényleg* van-e olyan hallásod, hogy ez számít, vagy csak tetszenek a számok a műszaki leírásban... :)

  • Samus

    addikt

    válasz gondoni #6 üzenetére

    Arra már rájöttem, hogy ennyiért csak 4" mélyközepet kapok. Viszont az Edifiernek van olyan szettje (Edifier R1280DB), aminek van digitális bemenete, alaplai hangkártya a forrás, digitális kimenet van, optikai.

    Jobban járnék ezzel? Földhurok biztos nem lenne, de vajon jobb a DAC a hangszóróban?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gondoni #19 üzenetére

    Akkor voltam marha mikor eladtam az SB play 3asomat. :W

    Bocs a kettő hsz ért. Béndzsa voltam.

    [ Szerkesztve ]

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz gondoni #56 üzenetére

    Igen, értem én, hogy miről szól a vívódás.
    Ezért is ajánlottam az Mk II-t, ettől jobbat nem fog találni. Vagy valamiféle egyéb kompakt mini hifit, vagy mikro tornyot, vagy egy kisebb rendszert, amit említettél te is (Technics) vagy egy mezei sztereó erősítő + 2 passzív, korrekt hangfal. Ezeket mind az ezredforduló környékéről és jó esetben japán cuccokat.
    Ezek közül mind lemossa az itt felsorolt ajánlásokat (1250b, 1800a, meg ezeket a designer hangkeltőket is), erre a nyakamat merem tenni.

    Anno én is youtube-on néztem utána ilyeneknek, mert ugye lusta voltam stb stb, hisz mennyivel egyszerűbb itt egy kérdést megereszteni, meg pár videót megnézni, majd a futár házhoz hozza a terméket, jó esetben bejáratom zajokkal majd élvezem. Aztán rohadt gyorsan rájöttem, hogy amit írtak nekem a neten és a videóban (láttam/hallottam) az nem nekem való.

    Ráadásul a ezeknek a hifiknek az árazása elég tág, mivel a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy mit lehet értük kérni. Így sokszor brutál jó cuccokhoz lehet jutni potom összegért.
    Erre időt kell szánni, hallgatózni.

    Nekem sosem volt pénzem a "jóra". Anno viszont hozzájutottam egy ClearAudio Delta 2-höz. Olyan magas hangot produkált, hogy csak lestem. 13k-ert vettem a párt. Műszakilag hibátlan volt esztétikailag már voltak problémás részek.
    Ekkor még nem igazán érdekelt a hang úgy, mint ma, eladtam amennyiért vettem. Mondom veszek valami szebbet és jobbat amit anno én is videón láttam.
    13k-ért adtam el, így bukni nem buktam rajta, majd vettem egy akkor dicsőített SW HF 5005-öt dupla pénzért. Brutál csalódás volt... Visszasírtam a Delta 2-t, majd megláttam a saját hangfalaim egy hirdetésben. Egy kábel csere után 100k áron volt fent a hamgfalpár. Akkor kezdtem el utána járni a dolgoknak. Kiderült régi német hangfalpárról van szó, amelyet kifejezetten csöves erősítőkhöz ajánlanak. Csak hát egy csöves erősítő sem 2 forintba kerül. Én egy sztereó Sony erősítővel hajtottam. Azóta azt is eladtam. Azt sem kellett volna.
    Majd leszartam a dolgot és akkor tudtam beszerezni egy MK IIt, nagyon nem egy kategória a kettő, de már se kedvem, se időm, se pénzem foglalkozni a dologgal. Ezzel így 2 ezer forintért elégedett vagyok. Tudom, ha meg is hirdetem 30-40k-t kapok érte. De el nem adom ne hogy úgy járjak, mint anno.

    Nagy pofára esés volt ez akkor...

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák