Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Neked egy ilyen kell:
    [link]
    Aiwa NSX 999 MKII

    Ezeket a gagyi 2.0, meg sok.1 eszközöket el kell felejteni.

    Én is egy ilyet nyúzok. Kurva ritka, nehéz beszerezni. Vadászni kell. De megéri várni rá.
    Én 3 éve 2.000,-ért!!! szereztem be, mert a tulaj hibásként árulta. Ugyanis a cd és a deck része nem működik... Nah mondom leszarom, csak az erősítő és a hangszórók legyenek hibátlan állapotban. :DDD

    Ha egy ilyet meghallasz, el is fogod felejteni ezeket az aktív hangszórókat azonnal.
    Még az alaplapi hangkártyával is szépen szól, hát még valami értelmesebb hangkártyával.
    Garantálom.

    Az ár változó, hisz mivel fehér holló, amint látni a példámon, meg a feljebb lévő linken is 2.000-40.000 között találsz, állapottól függően.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz Samus #49 üzenetére

    És mi alapján van meg az elképzelés? Az otthoni zajkeltődön meghallgatott youtube videó alapján amiben két hangszórópárt mutatnak be?
    Ez akkora butaság, mint amikor tv reklámban hirdetik és mutogatják, hogy xy tv-nek micsoda színei vannak. És ezt otthon a saját tv-den nézed...
    Így aztán valódi, releváns infókhoz jut az ember...
    Ha valamit tapasztalni akarsz, akkor azt személyesen kell megtenni.

    Azt pedig jól írta, fent a kolléga, hogy ez ebben az ársávban, ezeknél a dobozoknál tök mindegy kb mit veszel.
    Én próbáltam segítséget nyújtani, hogy a 90-es évek és ezredforduló eleje kompakt mini tornyok, ne adj isten egy kisebb hifi tornyai (Aiwa-nak, Sony-nak és Technics-nek voltak jó félék, ahogy fentebb is írta a kolléga) vagy egy értelmes sztereó erősítő + értelmes hangfal pár (amit mondjuk nem hozol már ki 40k-ból) sokkal jobb vétel ezeknél a mai design bullshiteknél.

    Napok óta megy az őrlődés a nagy semmin. Huza vona pár, jóformán totál ugyanolyan termékről. Pár ezer forintocskák jobbra-balra pakolásáról. Miközben a bizonyos jéghegy legesleges legcsúcsát piszkálgatod a kisujjaddal (35k-val). Akik komolyan veszik a sztorit, azok egy pár banán dugót vesznek 35k-ért, és másfél millióért a kábeleket.

    Ha mégis a kisdoboz mellett döntesz, alap, hogy lecseréled az alaplapi hangkártyát egy értelmes hangkártyára. Csak hát ez az, hogy az értelmes hangkártya is már bőven 40k felett van. Szóval ez így egy ördögi kör.

    De pl azt sem tudni mire kellene a hangkeltő neked.
    Film, zene - milyen zene, játék stb.?
    Mert ugye alap, hogy így indulunk neki egy vásárlásnak, hogy mi lenne felhasználás. Hisz zenei stílusok is meghatározhatják, hogy mi legyen a hangkeltő.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz D1Rect #51 üzenetére

    Van alapja, ami mondasz. De ez igaz más termékre is. Pl. 60+ milliós autó, több százmilliós ingatlanok, több százezres pezsgő, milliós ruhák stb stb.
    Akiknek ezekre van igényük, akár okkal vagy ok nélkül és meg is tehetik, hogy kifizetik, addig lesznek is ilyen termékek.
    Átlag felhasználásra ilyenekre nincs szüksége az embereknek, beleértve a sok milliós hangrendszereket is otthonra.
    De 35 ezerért ne várjunk csodát és brutál különbséget a +/- pár ezer forinttal olcsóbb/drágább termékek között.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz gondoni #56 üzenetére

    Igen, értem én, hogy miről szól a vívódás.
    Ezért is ajánlottam az Mk II-t, ettől jobbat nem fog találni. Vagy valamiféle egyéb kompakt mini hifit, vagy mikro tornyot, vagy egy kisebb rendszert, amit említettél te is (Technics) vagy egy mezei sztereó erősítő + 2 passzív, korrekt hangfal. Ezeket mind az ezredforduló környékéről és jó esetben japán cuccokat.
    Ezek közül mind lemossa az itt felsorolt ajánlásokat (1250b, 1800a, meg ezeket a designer hangkeltőket is), erre a nyakamat merem tenni.

    Anno én is youtube-on néztem utána ilyeneknek, mert ugye lusta voltam stb stb, hisz mennyivel egyszerűbb itt egy kérdést megereszteni, meg pár videót megnézni, majd a futár házhoz hozza a terméket, jó esetben bejáratom zajokkal majd élvezem. Aztán rohadt gyorsan rájöttem, hogy amit írtak nekem a neten és a videóban (láttam/hallottam) az nem nekem való.

    Ráadásul a ezeknek a hifiknek az árazása elég tág, mivel a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy mit lehet értük kérni. Így sokszor brutál jó cuccokhoz lehet jutni potom összegért.
    Erre időt kell szánni, hallgatózni.

    Nekem sosem volt pénzem a "jóra". Anno viszont hozzájutottam egy ClearAudio Delta 2-höz. Olyan magas hangot produkált, hogy csak lestem. 13k-ert vettem a párt. Műszakilag hibátlan volt esztétikailag már voltak problémás részek.
    Ekkor még nem igazán érdekelt a hang úgy, mint ma, eladtam amennyiért vettem. Mondom veszek valami szebbet és jobbat amit anno én is videón láttam.
    13k-ért adtam el, így bukni nem buktam rajta, majd vettem egy akkor dicsőített SW HF 5005-öt dupla pénzért. Brutál csalódás volt... Visszasírtam a Delta 2-t, majd megláttam a saját hangfalaim egy hirdetésben. Egy kábel csere után 100k áron volt fent a hamgfalpár. Akkor kezdtem el utána járni a dolgoknak. Kiderült régi német hangfalpárról van szó, amelyet kifejezetten csöves erősítőkhöz ajánlanak. Csak hát egy csöves erősítő sem 2 forintba kerül. Én egy sztereó Sony erősítővel hajtottam. Azóta azt is eladtam. Azt sem kellett volna.
    Majd leszartam a dolgot és akkor tudtam beszerezni egy MK IIt, nagyon nem egy kategória a kettő, de már se kedvem, se időm, se pénzem foglalkozni a dologgal. Ezzel így 2 ezer forintért elégedett vagyok. Tudom, ha meg is hirdetem 30-40k-t kapok érte. De el nem adom ne hogy úgy járjak, mint anno.

    Nagy pofára esés volt ez akkor...

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák