Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz julius75 #4 üzenetére

    Szia !
    Nem eppen, mert 440-ert megy most az 50VT50 es 500-ert az 55VT50, szoval erosen tularazott ez a modell, de orulok, hogy a Samu meg kitart a technologia mellett, mert igy a Pana-nak van rivalisa, ami fejlesztesre osztonzi oket is. Remelem van meg min. 4 eve a plazmanak es tudok venni a vege elott egy jo 60"-as modellt.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz julius75 #26 üzenetére

    Szia !
    Csupan arra probaltam ravilagitani, hogy magas arakat mondtal.... Ezert az arert mar majdnem adnak 55VT50-et, ami a legjobb ma kaphato TV, es meg meretben is tulno ezen. (Szoval en is arra gondoltam, hogy ennyit kozel sem er ez a TV, csak az arakat korrigaltam..) Az 50GT50 pedig mar kevesebb, mint 320. (Nekem ez van otthon, es minden alkalommal leesik az allam, amikor kimutatja a foga feherjet)
    Nem is ertem az embereket, hogyan tudnak 32-es LCD-kert 120-150-200 ezret adni, amikor azokat egy 42X50 120-ert hulyere alazza (es meg a SD adas ill. DVD-zes is jobban fekszik neki)

    (#30) Seraph 16
    Szia !
    Azt hiszem, tudom, mirol beszelsz..
    Amikor megvette a plazmat, az elo nehany alkalommal lattam ilyen "szivarvanyhatast" a szeleknel, olyankor, amikor pislantottam, vagy elkaptam a fejemet. Azt hittem, a szemem kaprazik, de akkor van erre magyarazat... Viszont, erdekes, hogy csak a "kapcsolatunk" elejen jelentkezett.

    [ Szerkesztve ]

  • gianni85

    veterán

    válasz julius75 #35 üzenetére

    Király a plazma, ha nem kereskedelmi tv-re, konzolozásra és PC-monitor-ként használod. Ha megtehetném én is vennék egyet csak mozizni.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz julius75 #73 üzenetére

    :)
    Ez nagyon jooo

    Amugy soha nem ertettem, a vibralasra panaszkodok mit neztek a LCD-juk elott. Vagy nem TV-ztek ? Mert a CRT az vibralt, sot meg az ember szemet is kiegette. Valahogy olyan erzesem van, hogy valami rosszat csak kell mondani a plazmara.... A fogyasztasa egy 50"-osnak "mar csak" 180W, a beegest szinte lehetetlen eloidezni (ghost persze meg van), szoval valamit csak ki kell ragadnia hallomasok alapjan gyujtott csokorbol, amiert lehet kopkodni. Nalunk a csaladban ketto PDP is van, de senki soha nem panaszkodott vibralasra. Ez kb 7 embert jelent, aki kapcsolatba kerul a TV-vel. Most vagy genetikailag immunisak vagyunk, vagy kicsit el van a dolog tulozva. (Elnezest mindenkitol, de a masodika tippelek)

  • dchard

    veterán

    válasz julius75 #73 üzenetére

    julius75:

    A Junosztyot inkább a plazma tábornak ajánlgasd, én mindkettőnek látom a vibrálást és egyiktől sem viselem el. Főleg nem ennyi pénzért.

    Ijk:

    Biztosíthatlak, a cicergés nem a tápból jön, nem is a beépített hangszórókból, hanem magából a panelból. Én épp úgy meglepődtem egy 450 ezret kóstáló 55"-os VT30-nál ahogyan te, hidd el nem volt kellemes meglepetés. A többi amit leírtam, szintén saját tapasztalat, ezért is ment vissza a boltba két együtt töltött hét után.

    Összefoglalva:

    1. másfél két méterről még látható ditherzaj
    2. kalibrálás után is bandingol finom színátmeneteknél (nem, nem a forrás volt gagyi)
    3. cicereg a panel (igen a panel, nem a táp, nem a hangszórók)
    4. villódzik (elsősorban nagyobb összefüggő világos részeknél, pl: a kép egy része az eget mutatja, én a fényerő előállítáásnak6beállításának a módjára tippelek mint ok, tehát nem úgy vibrál mint egy katódos, inkább villódzik, világos jeleneteknél jön ki a legjobban).

    Én elhiszem, hogy van aki ezt nem látja, nem hallja, vagy egyszerűen nem veszi ezeket észre mert nem elég jó a szeme, füle, nálam ezek együtt váló ok kategóriába esnek, főleg ennyi pénzért.

    Az LCD-mnek meg szar a feketéje, szar a mozgásfelbontása (főleg a két hét plazma után volt fájdalmasan gyenge, de azóta visszaszoktam :DDD ). Mindezek ellenére amíg jobbat nem találnak ki, addig számomra inkább elviselhetőek ezek a hibák, mint a plazmás jelenségek. Ennek ellenére rendre megnézem az új plazmákat is és titokban imádkozom, hogy végre eltűnjenek ezek a jelenségek, de marketing ide, alacsony kapcsolási idejű foszfor oda, egyelőre nem javult ahelyzet. Bár utóbbitól a villódzás érzehetően lacsonyabb lett.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák