Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Takashi

    aktív tag

    válasz fogtunder #479 üzenetére

    És ha pl. egy elektronikai áruházban vásárolsz mondjuk 10 havi 0% THM-re bármit, amihez NINCS drága előfizetés vagy további vásárlási kötelezettség, abban hol a "keresztfinanszírozás"?

    七転八起

  • buvartacsko

    addikt

    válasz fogtunder #479 üzenetére

    Vizsgáljuk meg újra akkor:

    Én általában olyan csomagot választok ami nagyon sok ideig jó számomra, de 2 évig biztosan. Jelenleg is tökéletesen elégedett vagyok a választott csomagommal pedig 1,5 éve megvan.

    Ha most kötnék új előfizetést mindenképpen 7500 forintot fizetnék havonta, mert ez a csomag számomra megfelel.

    Tehát eddig 24x7500Ft 180.000 HUF eddig.

    A Telekomnál ehhez a csomaghoz 268.560 Ft-ért adnak nekem egy fekete iPhone 7-et 128GB kapacitással.

    Ha kamatmentes részletet választok akkor: 24x11.190 = 268.560 Ft

    Ez így akkor összesen: 448.560

    Ehhez hozzátartozik hogy így akárhol vagyok az országban, bárhol le tudom adni a telefont szervizbe, mert kb mindenhol van Telekom üzlet.

    Vagy!

    Elmegyek az Apple.hu-ra és veszek függetlenül egy iPhone 7-et ami 294.990 Ft.

    A csomagom ugyanolyan, tehát 180.000 HUF 2 évre.

    Ez így összesen: 474.990 HUF (és csak Budapesten van szerviz, ráadásul a szolgáltatónál ha gond van, új telefont adnak és még a garancia is újraindul +1 évvel)

    Tehát, a gonosz szolgáltató által jól átbaszva fizetek 448.560-et, míg ha nagyon okos vagyok és tudatos, akkor fizetek 474.990-et. 26430 Forint a különbség a szolgáltató javára. Ebből kijön 2 év után a függetlenítés, és még marad mindig kicsivel több mint 10 ezer forintod.

    Hozzáteszem, hogy 2-3 évente váltok telefont, és olyan még sosem volt hogy csomagot szerettem volna váltani a 2 év alatt, mert jött egy húdesokkal jobb ajánlat.

    Szóval akkor ezután jelentsük ki általánosan hogy hülye aki kamatmentes részletre vesz telefont. A fenti kalkulációban mutassátok meg a kamatokat, meg a buktatókat kérlek. :) :R

    (Bocs az Apple példa miatt, csak szemléltetni szerettem volna, hogy ez nem annyira rossz biznisz mint ahogy sokan - szerintem - fogalom nélkül állítják.)

    [ Szerkesztve ]

  • ztoldy

    senior tag

    válasz fogtunder #479 üzenetére

    Kamatmentes részlet esetén semmiféle kezelési költség nincsen.
    Hitelnél mindig a THM-et nézzük, mert abban minden benne van, tehát plusz költség nem merül fel véletlenül sem, ha 0% THM van.

    https://www.refundo.hu/?ref=175161

Új hozzászólás Aktív témák