Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talla

    csendes újonc

    válasz #67656192 #20304 üzenetére

    szia/sziasztok!! épp egy PH addiktnak írok és egyben nektek is.
    hol is kezdjem? szeretnék előbb utóbb venni okostelefont, még nincs és egyenlőre azért nincs mert van gamer PC-m , van laptopom amin szintén tudok játszani még egy kütyü már csak a monitorok számát növelné abban a kis szabadidőmben legalább ne a képernyőket bámuljam, a technika fejlődik lassan már csak okostelefon lesz, nekem nincs és nem is értek hozzájuk (tök jól elvagyok nélkülük), lenne pár hasznos funkció amit tényleg tudnak , az emberek többsége úgyis facebook-on lógásra használja , ki likeolta be egyik haszontalan bejegyzéasét a másik után meg orbán viktor éppen mit mondott...... nekem nem erre kell.
    minap bementem egy samsung boltba, kérdezték tőlem kedvesen rendesen miben segíthetnek mondom köszönöm semmiben tájékozódom nézegetek, na de igazán tudank segíteni, háát mondom ok : gondolkodom okostelefon vásárlásban nagyjából tudom mit szeretnék -- csak egy választ kérnék kihangsúlyozom a kérdésemmel nem önt mint alkalmazottat akarom zavarba hozni megalázni csak nem értek egy dolgot: az itt látható samsung s7 220ezer ft ba kerül, ha a google search-be beütöm samsung s7 eladó akkor az árgép és a hasonló oldalak 130 ezer forint környékén kínálják ugyanazt. mi ennek az oka? a kedves eladó elmondta nem tudja mi lehet az oka. én sem tudom mi az oka , én mint nem egy arab sejk vagy orosz oligarcha NEM adok ki 100 ezer forintal többet ugyanazért.
    itt a link a legolcsóbb új készülék 134 ezer forint: https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/samsung/galaxy-s7-g930f-single-p330638803/?gclid=CPKiqpKex9ICFULGGwodRVwGlQ
    a samsung hivatalos oldaláról vezető link a media marktramuta samsung s7 200.000 Ft: http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-sm-g930-galaxy-s7-32gb-arany-k%C3%A1rtyaf%C3%BCggetlen-okostelefon-1193981.html
    az s7 edge pedig 230ezer Ft : http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-sm-g935-galaxy-s7-edge-32gb-arany-k%C3%A1rtyaf%C3%BCggetlen-okostelefon-1193984.html
    az eladó mondta hogy fórumokon ő is olvasta hogy voltak akik póruljártak olcsó telefon vásárlással ami csak kinézetre volt samsung, a belseje vacak valami volt kínai módon összegányolva. elhiszem ezt az opciót biztos történt ilyen is a nagyvilágban és nem is egy, DE azt nem hiszem hogy egy árukeresőn 5 csillagosra ítélt mobileladó cégnél ilyen előfordul vagy rendszeresen előfordul. ha a vaterán kifogsz egy ilyet noname embertől az a te hibád, ezek a mobiltelefonosok többsége -úgy gondolom- ebből akar megélni hogy JÓ telefonokat ad el ezért jönnek a vásárlói elégedettségi csillagok amiket talán nem olyan könnyű megszerezni. én arra tippelhetek hogy az online piactérrel rendelkező kft-k-nek nem kell akkora infrastruktúrát fenntartaniuk 1 2 alkalmazott is nagyon jól elfuttatja a boltot kicsi a rezsi, míg egy plázában működő samsung kereskedésnek esetleg a havi bérleti díja 2mill Ft plusz rezsi plusz alkalmazottak stb. ellenben a szolgáltatás kicsit magasabb is tud lenni de ér ez 100ezer Ft különbséget?
    barátoktól is érdeklődtem, van aki azt mondja jó van aki azt mondja soha többet samsung, szar a töltése mindenféle gondok vannak vele állandóan, túlárazott cucc.
    a szerviz meg gondolom nem a plázás bolttól vagy a kicsi online eladótül függ hanem a samsung kelet európai kiépítettségén. mint anno pl nagyon rábasztam az ASUS szervizzel, mert nincs is magyarországon szerviz és ide oda utaztatták a laptopot hónapokig eredmény nélkül-- ez nem az eladó hibája természetesen.
    a filozófiája ennek az hogy pl:https://asztali-korfureszgep.arukereso.hu/bosch/gts-10-xc-p53226198/?gclid=CJ32-9ehx9ICFeQK0wodeGMGaw vettem egy ilyen bosch gts10 xc fűrészgépet, az egyik netes oldalon 220 230 ezer ft de ugyanezen az oldalon 400ezer ft ért is kínálták ugyanazt, ismétlem ugyanazt!!! erről csak az a véleményem hogy hüléynek akarnak nézni semmi más, miért fizessek ki 170 ezer ft-al többet ugyanazért??? azt a 170 ezer forintot ha eliszom is jobban járok mint ha kidobom az ablakon.
    TLDR.: miért kerül ugyanaz az új samsung s7 telefon egyik helyen 100 ezerrel többe mint a másikon, és itt nem a legagyibb vs csúcsmodell összehasonlítása volt hanem 2db 4gb ram 32 gb wincsi készülékről. az eladó hangsúlyozta hogy hát ez ám már 4gb ram, mondtam a közepesen gyenge laptopom már 2010ben 4gb -val rendelkezett és az már akkor sem volt nagy eresztés hanem az erősen ajánlható kategória alja volt,különben semmi sem fog menni a gépen rendesen. a gamer pc konfigurációját meg már nem is említem meg.
    összességéebn nem voltam elájulva az okostelefon paramétereitől, igaz nem is értek az okostelefonokhoz, nyilván egy laptopos gamer pc-s ember az onnan szerzett ismeretekhez próbálja hasonlítani a "kütyüket".

  • talla

    csendes újonc

    válasz Burt1793 #20308 üzenetére

    tehát azt állítod hogy az összes mobilos internetes cég akik 5 csillagos értékelésűek azok mind áfacsalók rabló tolvajok? mert itt olyan cégek vannak akiknek többszáz többezer értkeélésük(eladásuk van) van és így lettek 5 4.5 csillagosak.
    mert én csak annyit látok hogy egy 5 csillagosra értékelt eladó kártyafüggetlen telefont ad olcsóbban.
    nem téged akarlak kritizálni és ne is vedd sértésnek kérlek. nem döntöttem még hogy mit veszek mert a barátok a huaweiit is nagyon dícsérik, ahogy néztem nem marad el az s7-től lényegét tekintve.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Burt1793 #20308 üzenetére

    még egy dolog a mediamarktos linkem az s7 re 199.990ft-ot mutat amit kb 30 perce linkeltem nem 175.

  • talla

    csendes újonc

    válasz Burt1793 #20340 üzenetére

    köszönöm a válaszokat. még gondolkodom nem sietek, körülnézek mielőtt megvenném a "2016-os év telefonja"-t a "túlárazott szart" a "telefont ami kigyulladhat" (pár hozzászólás más fórumokból), nektek tapasztalatotok van róla én olvasok róla és próbálom megtalálni a helyes utat a mobiltelefonok útvesztőjében. bíztam benne hogy esetleg van aki már vásárolt valahonnan ezek közül a kisebb boltok közül is. gondolom vannak itt elfogult samsung fanok is és vannak akiknek csak egy megbízható telcsi kell ami ár/érték arányban azért mutat valamit.

Új hozzászólás Aktív témák