Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SztiviVander

    őstag

    válasz csaba1203 #5296 üzenetére

    Az s21fe mint kis meret? :Y Akkor mi szamitana nagynak?
    Egyebkent szerintem S23-at vegyen, ha olyat akar ami kicsi is meg jo is.

  • guftabi96

    addikt

    válasz csaba1203 #5296 üzenetére

    Hát, a 6,7" körüli nagy tepsikhez képest valóban kisebb, de azt erre a készülékre sem lehet elmondani, hogy kicsi. Nekem átlagos férfi kézméretem van, de nagynak érzem ezt a készüléket is.

    Egyik ismerősömnek S22 van, az érezhetően kisebb. Csak az meg Exynos-szal szerelt :(

    Milyen telefonja van most?

    #KeepFightingMichael

  • Sun777

    junior tag

    válasz csaba1203 #5296 üzenetére

    Van mindkettő a családban, egy évig én használtam az S21 FE-t. Ha csak a kettő közül lehet választani akkor egyértelműen S22 ugyanis az minden szempontból prémiumabb telefon.
    S22 előnyei: üveg/fém masszívabb és minőségibb készülékház, jobb kijelző, jobb hangszóró, mikrofon, kamera , esim támogatás + mivel újabb, tovább kap támogatást, és mivel flagship ezért előbb is kap. Teljesítményre hasonló a kettő, a mindennapi használatban az S22 picit gyorsabbnak tűnik, míg játékokban az S21FE a jobb a snapdragon procijával és az ahhoz tartozó adreno GPU miatt.
    (Ez ugye érdekes mert technikailag az Exynos 2200 és az ahhoz tartozó AMD GPU az erősebb, de a gyakorlatban mégsem így van: mégis a játékok jobban mennek az ismertebb Snapdragon/Adrenok-ra, arra vannak optimizálva. Ennek ellenére nagyon is kellemesen lehet játszani S22-n is, tehát most az hogy pár FPS-sel kevesebb, nem akadályoz meg semmit. Ez egy flagship, minden megy rajta)
    S21FE előnyei: nagyobb kijelzőméret, olcsóbb (de már nem sokkal) és snapdragon chipes, akinek ez számít --> QC3 töltést támogat (míg az S22, mivel Exynos-os, ezt a fajta gyorstöltést nem, de egyéb más gyorstöltési szabványt, pl. a Samsung SFC-t támogatja természetesen)

    Ha esetleg más modell is szóbajöhet akkor S22+ t is tudom ajánlani. Az az arany középút, mert az S21FE egyetlen valódi előnyét átveszi: nagyobb kijelző, meg egy másik előnye is van a sima S22-hez képest: jóval magasabb (dupla --> 1750nits) fényerő. Ez nyáron igen jól jön! Ez gyakorlatilag az S22 Ultra fényereje! Az S21Fe és a sima S22 nyáron erős napfényben nem elég erős szerintem. Nem rossz, de megéri az S22+ vagy Ultra fényerejéért fizetni szerintem.

    #5298guftabi96 & #5297SztiviVander : milyennek éreznétek akkor az S22 Ultra-t ? :D én arra váltottam, S21 FE-ről, nekem nagyon bejött. Nem hiányzik a snapdragon proci egyáltalán, ugyanis nemcsak a proci számít hanem a hőleadó képesség is, ami egy ekkora nagy fém gépházban sokkal jobb, mint az S21FE műanyag házában. (értsétek: S21FE Snapdragon 888-a le van korlátozva jobban, mint az S22 Ultra Exynos 2200-a).
    Ettől függetlenül imádtam az S21 FE-t is és nem véletlen hogy megtartottuk családon belül! :) Bátran ajánlom azt is továbbra is.

    guftabi96: " Csak az meg Exynos-szal szerelt" --> sokáig én is féltem az Exynos-tól és volt időszak amikor tényleg jóval gyengébb volt mint a snapik, de ez már nem így van, és szerintem hibás így általánosítani. Attól hogy exynos még lehet jó, sőt jobb is mint a Snapdragon. Ez felsőkategória/flagship, nem holmi középkategória, ahol a snapdragon tényleg szétveri az Exynos-t minden téren mai napig is. De flagshipeknél már minimális a különbség, sőt akkuidőben és hő/teljesítmény arányban nekem az Exynos jobbnak is tűnik persze lehet, hogy csak jobban van optimizálva. (Teszteltem Snapdragonos és Exynos-os S21FE-n. Itthon nem lehet kapni Exynos-os S21FE-t de EU-n kívül igen, így kedves ismerősöm által, mivel neki az van, össze tudtam hasonlítani)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák