Új hozzászólás Aktív témák

  • Multi13

    tag

    Sziasztok

    Múlt hét közepe óta tudhatok magaménak egy szürke S21-et (telenoros kártyás előrendelés volt). A8 2018-ról váltottam 3 év használat után. Korábban kérdeztem itt és a készülék valóban független (Telenor és Telekom-os kártyát használok benne), a szolgáltatói szoftver pedig XEH.
    A készülék maga nagyon rendben van, többen írták itt, hogy a műanyag hátlap szinte észrevehetetlen, igaz nem fogdostam a + és az ultrát, de az A8 üveg volt, ahhoz képest azért érezhető az S21-n lévő műanyag (akár hogy is van csiszolva), viszont akik tokban tartják (ahogy én is), teljesen mind1, hogy miből van az a hátlap. :)
    Ha már tok, akkor a MM-ban vettem hozzá gyári szilikon tokot LINK, a sima verziót, tehát nem azt amin madzag van. A tok amúgy rendben van, egy nagy hátránya van, hogy olyan iszonyú kínai műanyag szaga van, hogy az első nap viccen kívül többször is szellőztetni kellett miatta :DDD (kb. mikor az ember kényszerből vesz egy kínai papucsot). Most már pár nap után jobb a helyzet, de néha-néha érezni még (lehet kap majd vmi komolyabb tisztítószeres mosást). Csak azért tértem ki erre, mert már rengeteg (után gyártott) szilikon tokkal volt korábban dolgom, de pont a gyári legyen ilyen visszataszítóan kellemetlen, azért az meglepő volt. :U

    A jack csatlakozó nekem is hiányozni fog (nem a fülhallgató miatt, hanem egyéb hangrendszerekre szoktam néhanapján csatlakoztatni a telefont), de szerencsére ez type-c átalakítóval pótolható. Nekem ami inkább fájó pont az a memóriakártya csatlakozás hiánya. Az A8 ugyan 32GB-os volt, de volt mellette egy 128-as kártya (kb. 80%-os kihasználással). Most ugye kevesebb tárterületem lesz (sajnos a Teleornál nem volt elérhető a 256GB-os verzió), de majd ha úgy alakul, akkor legalább jobban rákényszerül az ember az archiválásra. :DDD

    Ahogy olvasom az akku téma a legnépszerűbb. Ezzel kapcsolatban (pár nap tapasztalat után), nem mondanám annyira acélosnak a teljesítményt, de rossznak sem, főleg abban a tekintetben, hogy milyen hardvert kell támogatni az akksinak. Nálam spec 1 napot kibír a készülék, a nap végére jutok el kb. 15-20%-ra és ebben erősen benne van, hogy az újdonság varázsa miatt az átlagnál többet nyomkodom "még" a telefont + a belakás is folyamatban van (mikor időm engedi). Én is mindig este szoktam tölteni a telefonokat, hogy a következő nap 100%-al induljon. Ha erősebb akku lenne benne, ami mondjuk a nap végére csak 40-50%-ra menne le, akkor sem lennék előrébb, mert ugyan úgy rátennem éjszaka a töltőre, mert azzal a szinttel sem merném elindítani a következő napot. Csak abban az esetben ha a nap végére maradna még 60-70%, de ez elég elképzelhetetlen a felhasználói szokásomat nézve. :DDD
    Szóval kicsit értetlenül is olvasom az itteni kommenteket az akku ping-pong-al kapcsolatban, persze fontos téma ez is, de lehet nem érdemes ennek ekkora feneket kelteni. :U Szerencsére ez a készülék vezetékmentesen is tölthető, így ha rendelkezésre állnak a megfelelő kütyük azokon a helyeken ahol az ember leginkább tartózkodik legyen az otthon, iroda, autó stb, akkor véleményem szerint a telefon töltöttsége nem lehet probléma.

    Dex-et próbáltam én is. Vezeték nélkül közvetlen TV-re és egy Dell noti dokkolójával is vezetékesen. Nem tapasztaltam problémát. Esetleg csak annyi, hogy vezeték nélküli kapcsolódáskor elég jelentős melegedést tapasztaltam míg vezetékesen szinte semmit.

    Az tény, hogy ha kérjem a készüléktől a teljesítményt, akkor a hátlap felső része szépen fel tud melegedni, de igazából ez is csak addig volt "kellemetlen" amíg nem volt még meg a szilikon tok, ami azért elég sokat tud tompítani az érzésen.

    Még rengeteget tudnék írni, de ahogy nézem már ez is túl hosszú volt :DDD , majd a többit szépen beosztom itt. ;)

    Összességében az eddigi tapasztalatok alapján szerintem remek készülék. Nálam azért is Samsung, mert korábban volt más kínai készülékem is, de azoknál mindig előjött, hogy miként lehetne jobban turbózni a rendszert mindenféle főzött ROM-okkal meg kernelekkel stb, melynek szintén meg van a maga varázsa, de amikor Samsungom volt (S3 vagy akár az A8) ilyen késztetést sosem éreztem és ezért sem térnék/tértem el a márkától.

    Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

Új hozzászólás Aktív témák