Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyren

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy Galaxy Gio-val kapcsolatban kérdeznék, szóval félig off, de azért hátha tudja valaki.
    Tegnap lett megvéve a készülék és ma reggel 8-kor lett bekapcsolva. Letöltöttem rá egy adatszámlálót és már 70MB-on áll, úgy, hogy nem fut rajta semmi és csak egy kis Opera Mini-s böngészés volt nap közben. Kilőttem minden programot, amit tudtam, de az adatszámláló csak pörög folyamatosan, kb 10mp-enként 100Kb-ot. Ráadásul reggel 8-kor full töltve lett bekapcsolva és már 6 órakor le akart merülni, pedig alig volt használva, csak nyomkodva, de GPS, zene, film, meg hasonlók semmi, telefonálás is max 10 perc.
    Volt esetleg valakinek hasonló? Vagy egyből vigyem vissza, ahol vettem?

    [ Szerkesztve ]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz vlevi #4211 üzenetére

    Sziasztok!

    Ti figyelitek, hogy mennyi adatot forgalmaz a teló?
    Barátnőm most vett magának GIO-t és nála eléggé zabálja a dolgokat. Egy készüléket már visszavittünk, mert egy fél nap alatt leszedett 80MB-ot, úgy, hogy nem volt rá telepítve semmi és csak minimálisan volt használva. Minden program kilőve, az adatszámláló meg csak pörgött.
    Mennyi a természetes napi adatforgalom? Mármint tudom, hogy használattól függ, de mondjuk, ha csak kevés böngészés plusz e-mailezés csatolmányok nélkül.

    Amúgy azt hol lehet beállítani, hogy milyen időközönként szinkronizálja a gmail fiókot?

    Előre is kösz!

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz NY_A #4213 üzenetére

    Szia!

    Kösz a tanácsokat. Én is úgy számoltam, hogy egy 100MB-s adatcsomag elég egy hónapig, mivel nekem Symbian 3-on az bőven kitart, pedig netezésre (mondjuk nem youtube, meg hasonlók) és mailre használom rendesen.

    A szinkronizálási beállításokat már néztük és ki is kapcsoltunk mindent, de valami akkor is generálta a forgalmat. Letöltöttünk egy process figyelő alkalmazást és a szerint az android egyik alrendszere szedi folyamatosan az adatot. Valami android.[számok] a neve és a leírása alapján olyanokért felelős, mint firmware, meg testek, meg háttérfolyamatok, de nem a gmail fiók szinkronizálása meg hasonlók (azt egy másik process csinálja).
    Szóval a telefon akkor is szívja az adatot, amíg minden program ki van lőve, minden szinkronizálást, amit tudtunk kikapcsoltunk és csak egy helyben pihent a kicsike az asztalon. Ez egészen addig nem para, amíg wi-fi-n van (bár az akksira biztosan nincsen jótékony hatással), de így nem merjük bekapcsolni a 3G-s adatforgalmat, pedig az lenne a teló értelme, hogy folyamatosan neten van...

    Minden esetre ez az android nem lopta be magát a szívembe...

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Keem1 #4215 üzenetére

    Hello!

    Hát először én is szkeptikus voltam, de aztán kipróbáltam mindent. Androidhoz nem értek, de azért volt már néhány teló a kezemben szóval nem hinném, hogy olyan alap user-error van, hogy nem vettem észre, hogy a háttérben fut egy youtube kliens...

    Amit mondtál, az már megvolt. Letöltve csak pár program volt: Egy calendar widget, Opera mini és három adatszámláló. Egyikben sincsen reklám, megnéztem. A három adatszámláló azért hogy ellenőrizzem egymás számításait, ami kb meg is történt, kis eltéréssel nagyságrendileg ugyan azokat az adatokat mutatták.
    Minden program lelőve, ami csak lehet, minden szinkronizáció kikapcsolva és óránként 5-6 MB mégis lemászott. Mindez Wi-Fi-n. Na ezek után vissza is vittük a telót, amit kicseréltek és ez már egy másik, de ennél is mászik lefelé az adat, pedig tényleg csak kettő adatszámláló lett letöltve a marketből, semmi más külső progi és amit lehetett le lett lőve.

    Mivel csak Wi-Fi-n volt eddig kipróbálva, ezért a szolgáltatóval nem tudok egyeztetni. A napokban valszeg lesz hozzá adatcsomag is és akkor ez is megtörténik. Csak kicsit félő, nehogy túlfusson a teló a 100MB-on és ki kelljen fizetni a túlforgalmazást...

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Káposztakuki #4304 üzenetére

    Hello!

    Nekem egy GIO-val hasonló problémáim vannak és eléggé idegesítő, mivel csak egy 100MB-os adatcsomag volt mellé betervezve, ami elég is lenne, ha ez a folyamatos töltögetés nem lenne. Nokia C7-en untig elég a havi 100MB.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

Új hozzászólás Aktív témák