Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Multi13

    tag

    válasz Pano #2164 üzenetére

    Nem számítok, csak üzleti húzásnak sem lenne rossz, ha a gyártók bizonyos idő után elérhetővé tennének bizonyos funkciókat, melyek eddig tudatosan nem voltak benne az OS-ben. Így a készülék árának sem kéne drasztikusan esnie és a userek sem kényszerülnének egy custom ROM utáni nézelődésnek, de nyilván nem mi fogunk ebben változást hozni, így felesleges is erről beszélni. Majd az A8 2019 talán többet tud majd, vagy mégsem. :DDD Amikor év elején vettem a készüléket, akkor kb. 130e Ft volt az ára és az S8 pedig akkor esett le 200 alá épp, így nem is várom/vártam, hogy az A8 annyit tudjon mint a nagytesó. Csak azért vásároltam az A8-at, mert az "erősebb" Samuk közül ez volt hivatalosan is nálunk DualSIM-ben (az S8 pedig csak mindenféle kókánybeszerzéssel :D .....az S9 pedig eleve nem játszott nálam)

    Biztos sok minden lecserélődött az Oreo frissítés végett kernel szinten is, de átlag userként mint ha semmi sem történt volna. Ami nem baj, mert legalább rosszabb sem lett. Viszont ha a feature-eket nem vesszük ide (ami amúgy elég jelentéktelen LINK) gyorsaságra és üzemidőre sem érezni változást. Persze más gyártónál ez lehet érezhető, de az A8-nál nem, ami nekem annyit sejtet, hogy a Nougat is elég jól volt optimalizálva erre a készülékre (lehet nem véletlen, hogy csak most jött ki rá az Oreo).

    4K-val kapcsolatban igen, Youtube-on is max. 1080p-ben lehet ezeket a videókat lejátszani, viszont fájlként lejátszva pl. mkv még a jobb appokkal is akad a kép. Igazából egy tenyérnyi képernyőre szerintem felesleges is a 4K, kivéve VR esetében, viszont ha a kijelző tényleges fizikai felbontását nézzük (1080 x 2220) sem éri el a 4K méretet, így felesleges is lenne, hogy le tudja játszani az ilyen videókat. Arról nem is beszélve, hogy egy 4K-s film kb. 50GB, ....ki az a nemnormális, aki a telefonra ekkora fájlt akar mozgatni egy USB 2.0-ás szabványú adatátvitellel? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

Új hozzászólás Aktív témák