Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • speti1991

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új telefont készülök venni, mert lejárt a hűségem a telekomnál. Sok telefont kinéztem, ezek jó része offtopic (Huawei P8 Lite, Nokia Lumia 735, Sony Xperia M4 Aqua), de kettő idevág: Samsung Galaxy A3 és A5.

    A kérdésem, hogy megéri-e a drágább A5-t vennem? Részletre venném, azért egy ezressel több lenne a havi törlesztő, és nem tudom, van-e akkora különbség a kettő között.
    Amire én használnám: elsősorban sokat neteznék, mobilnetről és wifiről is, egy keveset játszanék, sok zenét pakolnék rá és hallgatnék, illetve fotóznék. És minderre jó lenne, ha azért stabilan bírná kb. 24 óráig az aksi.
    Ezek közül nyilvánvalóan a 13 vs 8 Mp nagy differencia, de nem tudom, hogy ez látványosan megjelenik-e a képek minőségében is. A képernyő méretének különbsége annyira nem izgat, bár én is szeretem a minél nagyobb képernyőt, de nem lételemem, a 4,5'' is elég jó.
    Szóval mi a véleményetek? Melyik érné meg jobban ár/érték arányban? Ki tudnám fizetni a havi ezres pluszt, de nyilván csak akkor tenném jó szívvel, ha van (érdemi) különbség is.

    Néztem róla videókat, az A5 bitang gyorsnak és stabilnak tűnik, de azért az A3 se vészes. Külsőre ez a fémes érzés bejön, de ugye ez "kb közös".

    Mik a tapasztalataitok?

    Előre is köszönöm a választ :) :D

    Szép napot!
    Peti

  • speti1991

    csendes tag

    Sziasztok! :)

    Tuuudom, nem szeretitek az ilyenfajta kérdéseket, de legutóbb már segítettetek, úgyhogy most is megpróbálom :D
    4 telefonra szűkítettem le, amit szívesen megvennék 2 éves hűséghosszabbítással a Telekomnál, és nem nagyon tudok dönteni.
    1) Alcatel OneTouch Idol 3 (kb. 2700 ft/hó)
    2) Huawei P8 Lite (kb 2800 ft/hó) és adnak hozzá Huawei B0 okosórát, amire nincs sok szükségem
    3) Samsung Galaxy A3 (kb 2800 ft/hó) és adnak hozzá JBL fejhallgatót, ami király lenne!
    4) Samsung Galaxy Grand Prime (kb 1900 ft/hó)

    Lenne ezek közül, amelyiket egyáltalán nem ajánlanátok? Vagy lenne, amit nagyon de nagyon? A Grand Prime mellett leginkább az ára és a kijelző nagysága szól, amúgy a másik 3 jobb konstrukciónak tűnik. Ti tudnátok dönteni? :D

    Előre köszönöm, srácok!
    Szép estét!
    Peti

  • speti1991

    csendes tag

    válasz szemesi69 #2524 üzenetére

    Köszönöm! :)
    Egyelőre én is így állok, Huawei és Samsung G A3. Utóbbiról nagyon sok jót hallottam, rosszat meg szinte egyáltalán nem; alapvetően az általad említett prémium garancia és a fejhallgató is jó érv mellette, plusz a megbízhatóság, az anyaghasználat és a képernyő ereje, miközben a Huawei mellett a jobb(?) kamera, a nagyobb képernyő és a vas ereje szól.
    Nyilván innentől szabad verseny :D Samsungom volt már korábban, szerettem is, de lehet, hogy szívesen kipróbálnék valami újat. Hm, lesz itt agyalás :D

  • speti1991

    csendes tag

    válasz szemesi69 #2532 üzenetére

    Olvastam, igen :) Alapvetően nekem a fotózás fontos funkció lenne, abban elég jó (még ha nem is annyira jó, mint amit a 13 Mpi-től várnék). Ár/érték arányban nem kapott jó értékeket, de az most már "kiegyenlítődött", ugyanannyi havi részletért vehetném, mint az A3-t. Tényleg nem lesz könnyű döntés :D

Új hozzászólás Aktív témák