Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz schawo #152 üzenetére

    Pedig ehhez nem kell diploma schawo. Egyetlen NV user sem fog ugyanannyit fizetni egy olyan VGA-ért aminek van NV-s megfelelője.

    Ameddig az AMD nem tesz egy merész lépést ez a helyzet nem fog változni.

    (#146) sh4d0w

    Erről a trollozós dologról a véleményem. Felvázolok két állapotot:

    Az Intel CPU-s felhasználó az AMD-ről könnyen beszél mert "magas lovon ül". Csak azt látja, hogy az AMD ígérget, de az elmúlt években nem tett le egyetlen konkurens CPU-t se az Intel ellen. Ezért mondja (az Intel user) a Zen-re is, hogy majd meglátjuk. Amíg nincs kézzel fogható termék, és bizonyított eredmény addig ez is csak egy ígéret. Viszont mindez az AMD CPU-t használó felhasználók szerint trollkodás.

    Aki NV videokártyát használ az is "magas lóról beszél" az AMD VGAi-ról. Persze nem annyira egyértelműen mint a CPU-nál mert itt sok esetben a két gyártónak vannak konkurensei, alternatívái egymás kártyáira. Viszont csak elég felhozni a piaci részesedést és az AMD-sek részéről már nincs más védekezés csak az, hogy troll. Az AMD-sek aduásza ez esetben a DX12. Ami jelenleg még mindig csak ígéret. De valóban sejthető, hogy az NV ezzel meg fogja ütni a bokáját, kérdés, hogy mikor? ( BF1-ben nekem vannak ismerőseim AMD részéről akik azt mondták, hogy ők se DX12-ben játszanak mert stuttering van, és érdekes dolgok történnek.) Persze ilyenkor jön a "B" terv az AMDs-től az Ashes of the Singularity. :) (ezt ki sem fejtem) Jelenleg az NV-s nem pánikol. Ott a DX11, azzal nincs még semmi gond. Viszont az AMD-s már kapaszkodik abba a kb. 2 esetben mikor kijött a DX12-es előny az AMD részére.

    Szóval te azt látod, hogy én egy köcsög vagyok mert szidni merem az AMD-t. Én viszont azt látom, hogy sokan elkeseredettségükben vakon próbálják védeni az AMD-t. És ez elkeserítő.
    Én tényleg sokszor gyökér módon tudok fogalmazni, szóval jó oké, elfogadom a véleményedet (persze nem gyökereztél, szó sincs róla, csak ha esetleg.. :) ). De én csak azt nem értem miért kell még mindig ilyen elvakultan hinni az AMD ígéreteinek? Hány éve megy már ez? Páran ezt megunták (szerintem teljesen jogosan). Nehéz ezt megérteni? Vagy ti (az AMD fanok) tényleg nem látjátok, hogy az Intel és az NV mennyire ellépett? Nem hiszitek el a statisztikákat, nem látjátok az eladási adatokat? Az AMD vesztésre áll (évek óta) ezt nem lehet cáfolni.

    Ez az egész AMD vs NV dolog úgy néz ki, hogy 20 ember bizonygat próbál dolgokat 100 embernek. De ha a 100 ember egyöntetűen mondanak véleményt, vagy tapasztalati dolgokat. Akkor ők hülyék. :)

    Bocsánat a stílusomért ha esetleg bármely módon sértő bárkire nézve. Remélem nem az, nem annak szántam.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák