Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Aprósólyom #56 üzenetére

    Vagy pl. ha AC: [link] Igaz ez csak egy 1070Ti, de már itt is 100% megy a 4 mag. Ennek ellenére, nem mondanám jelentősnek a laggokat és mivel nem online competetive, nem is igazán számít. Biztosan van kb. 10-20% fps mínusz a nagy pocikhoz képest, de azok jellemzően nem 10-20% drágábbak.
    Szóval ma még mindig ugyan az a konklúzióm, mint 2 éve. Igen egyre több játék van, ami igényli vagy profitál a több magból de ezek még mindig AAA játékok. AKi pedig olyan játékokkal játszik mint én, azok semmit nem profitálnak belőle. Nekik még mindig a lehető legmagasabb magonként teljesítmény számít. CS GO-t is teszteltem anno thread 1-2-3-4 parancsokkal 2670 alatt thread 1-2-3-4-6-8 paracsokkal. Jó sok időt el is csesztem vele. 2 szál után alig volt teljesítménynövekedés. Sőt, thread 3 paranccsal mindkét proci esetében magasabb avg. és low. fps-ek jöttek ki, mint thread 4-6-8 esetén. Én is meglepődtem, pont ezért meg is ismételtem párszor, de a rendszer nem hibázott. Igaz, ma már azt vettem észre, mintha már nem működne ez a thread parancs a CS GO-ban. Biztos updateltek és teljesen automatizálták a szálak kihasználását.

    Jevons paradox

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Aprósólyom #56 üzenetére

    Jó kis CPU az i3-8350k... pláne fel is pöckölöd kicsit. :) erősebb a 7600k-nál is, amit váltottam R5 3600X-re, de csak a stream miatt kellett a +2 mag nekem, amúgy 7600k is kiszolgált 4,8-on. :K
    Szép dolog a sok mag, de semmit se ér, ha nincs mögötte meg a szükséges IPC.
    És IPC-ben bőven üti a RyZen 1xxx-et, de még a 2xxx-et is. ;]
    Ha nem így volna, az FX8320e-m mindenre is elég lenne... :))
    Csak hát az FX8320e-t a 4,8-on ketyegő i3-7350k is lenyomja mint a bélyeget. :P
    Esportra játékra meg pláne kell az IPC... (SC2 Multizom).

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • dugo_

    veterán

    válasz Aprósólyom #56 üzenetére

    2*8GB ramot kicserélem 4*4GB-ra, az is tudja egyes játékokban emelni/stabilizálni a framratet

    Biztos vagy ebben? 4db memória nagyobb fogyasztást (pár W), leterheltebb IMC-t jelent csak. A te szempontodból mellékes, de Ryzenek mellett OC alatt instabilitást, lényegesen alacsonyabb elérhető frekvenciát okoz a 4 modul.

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #56 üzenetére

    röviden:
    játéktól függ ez, én 20-30 játékot vennék alapnak
    nálunk az ac syndycate megy még, 6 magot 50%-ra terhel, doom is, gbors azt mondta megy 2c/4t cpu-val is szépen, lehet, ahány tesztet néztem mindnél pörgeti rendesen a cpu-t az is
    buta filed 1 pl sokkal kevésbé terheli a 6 magot, de szépen használja mindet
    és az nem vga függvény h használja a cpu-t a játék, rx 570-et is visszafoghat játéktól függően 4 mag, illetve okozhat microlagot, nagyobb lagot a min fps eséstől
    általában új árakról beszélünk, amíg a zen 1600@2600 31-1-2-3e ft, inkább az a kérdés van-e még értelme 4 magos cpu-t venni, ha fentebbi összegért kapunk 6c+6t cpu-t? :) akkor is ipc-ben magasabb azonos árú intel
    engem zavar a microlag, shutter single playernél is, amikor megvan a fix 60 fps "anomáliák" nélkül, az tökéletes, valszeg' 144hz-et sem érezném hatalmas előrelépésnek, nyilván ez egyéni - és nyilván a vga-nak is kell hozzá tudni a 60 fps-t -

    jokeph
    a matekból azt hagyod ki, hogy az fx-ek ipc-je sokkal kisebb volt az akkori intelektől, és sokkal kisebb nyilván a jelenlegi verzióktól is, de bizony már a zen 1xxx-től is, az az érték a kb "használhatatlan", zenek ipc-je viszont már használható 1-2xxx-nél
    emellett persze ipc-ben jobb egy 9xxx mint egy 2xxx
    és nyilván van olyan játék is, aminek elég a 4 mag de azt magas ipc-vel "kéri"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Aprósólyom #63 üzenetére

    Kíváncsi leszek rá, így lesz e.
    Az a 2670v1 nem tűnik egy erőműnek. :U

    (#62) Chaser: Az E5-1650v2-őt 2600-ra se cserélném le, nem hogy 1600-ra. :D

    Alaptémához: Meglehetősen felszaladt az R3 1200 új ára, egy összevetést megérne a vele nagyjából egy árban lévő R3 2200G-vel, ua. 4/4-es felosztás+Vega 8 IGP. ;]
    Látatlanból azt mondanám, hogy a 2200G erősebb. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #63 üzenetére

    én pedig extra igényes ((( : vagy csak arról van szó, hogy nagyon keveset játszom és alig van játék amit nem takarítok le 5-10 perc után, de az a kevés ami megfog úgy menjen ahogy a nagy könyvben megvan írva, vagy jobban ( :

    jokeph
    azt már simán cserélném, 1600-ra, de csak olyanra ami "átcimkézett" 2600 :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #72 üzenetére

    ha tesztet csinálunk ahhoz kell alap is, ilyenekből nem annak kell kiderülnie h nekünk mit számít ez+az, nyilván azt tudjuk, másoknak kell látnia nagy átlagban mit jelent ez+az, és nyilván népszerű játékokkal ami sokakat érint
    részemről tesztelgetni jobban szeretek, mint játszani ( :
    már sikerült kiíratnom az osd-t, csak egy kis affér van, majd én is "hamisítok" yt teszteket későbbiekben ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Aprósólyom #70 üzenetére

    +1. :K
    E5-1620v2 volt az első CPU-m ezen a platformon, jól megy, de kevésnek bizonyult, mivel sajna locked. :( Ezért lett az E5-1650v2, ez unlocked, all-core turbót viszi is szépen, 3,5@3,9 GHZ.

    (#71) Chaser: semmi értelme sem volna. :D
    Nem lennék vele elébb, R9 380 a VGA, azt ez is vastagon kitiporja.
    Nagyobb VGA-t meg nem kap, max ha a főgépbe megy egy nagyobb, akkor abból átdobom az RX 480-at, de szerintem ez is nyélen fog benne menni.
    Gazdaságilag sem érné meg cserélnem, teljesítményben a 2600X sincs nagyon elébb, átlagban 15% az előnye, azzal meg nem vagyok kint a vízből, minimumban az is gyenge, az AVG alig több, a max FPS. meg semmit se számít (2db 60HZ-es monitor van rákötve).
    Eme XEON nekem a munkás gépben van, olcsó kínai lapban M2 NVMe SSD-vel és piszok olcsó REG ECC ramokkal. ;]
    A másodgép meg pláne nem számít gyengének, 4 magig bizton modom hogy erősebb a 2600X-nél, ez egy i5-7600k 3,8@4,8-on. :U
    És ennél a gépnél nem kell ennél több, arra ott a fő gép (R5 3600X-el).

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák