Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz arn #69 üzenetére

    Mármint arra reagáltam, hogy "luxustermék árazás" lenne a stratégia, abba rondítana a használt piac. Hiába szeretné emelni az árakat az NV, ha sokkal jobb ár-érték arányú kártyákat vehetsz a használt piacon, vagy az előző szériából akár újonnan. Ez max. addig működik, amíg a legnagyobb rajongók, egy szűk réteg, akiknek semmi nem számít, és mindig az új kell, megveszik az új kártyákat az első 1-2 hónapban.

    Tehát van a 3000-esből eladatlan raktárkészlet, jön a 4000-es széria és ott a használtpiac (ami durvulni fog). Nemrég volt hír róla, hogy a korábban a TSMC-vel megkötött szerződéseiktől is szeretnének visszalépni, mert kisebb keresletre és túlkínálatra számítanak, a TSMC-t viszont ez nem érdekli, ez van. (nem tartom elképzelhetetlennek, hogy emiatt valami újfajta terméken törje a fejét az NV egyébként... ) Szerintem minden egy irányba mutat így, és az további árcsökkenés. Speciális szituáció ez (bár kérdés, mennyire lehet mára annak nevezni, amikor a cryptopiaccal együtt mozogva kb. 4 éves ciklusokban ismétlődik meg a jelenség, csak egyre hevesebben), megértem egyébként, hogy miért téveszt meg sokakat.

    Túlkínálatnál nem működik az, hogy drágábban adjuk a terméket, az eredménye annyi lesz, hogy még kevesebb fogy belőle, mert valamilyen olcsóbb alternatívát választanak a vevők (előző széria, használtpiac, versenytársak). A raktárkészleteket tartani sem olcsó buli egyébként.
    Hogy miért fordulhat ez egyáltalán elő, hogy ezek az óriáscégek "nem látják" előre (nem arról van szó valójában, hogy "nem látják, hogy ez jön"), hogy ez fog történni, már bonyolultabb kérdés és így is túl hosszúak a kommentjeim. :)

    "No meg a covidnak is vege"
    Ebbe nem mennék bele, de a fő attrakció szerintem még hátravan. Az emberek viszont tényleg nem fognak úgy vásárolni, mint 2021-ben.

    Robitrix: Pontosan.

Új hozzászólás Aktív témák