Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Ha felhív valaki és meghallok valami zenét a háttérben én feljelentem szerzői jogok megsértése miatt!

    Emberek:
    1: peer to peer != kalózkodás! Csak felhasználni lehet erre a célra, de miért az általánosítás? Az kalózmásolatokat tartalmazó ftp rendszereket mért nem emlegetik folyton? Főleg, hogy az azokra kapcsolódásért tudtommal fizetni is kell.
    2: Hogy is van az, hogy sírnak itt minden fele, hogy jövedelemkiesés a szerzőknek, mégis bizonyos rétegben nem hiszem hogy nagyon sok náluk (itt most bizonyos amerikai "szerzőkre" gondolok, akiknek a legtöbb "zenéjüket" megveszik, ugyanakkor nekik lopják is a legtöbbet) gazdagabb ember rohangálna a Földön. A South Park-ban volt erről egy jó rész, ahol szegény előadónak kisebbre kellett cserélnie a magánrepülőgépét a kalózkodás miatt, a másik meg nem tudott magának aranyszobrot csináltatni, várnia kell még egy hónapot... vagy valami ilyesmi. Szerencsére engem az ő zenéjük hidegen hagy, így nem is érint ez a probléma, viszont szerintem túl sokat kérnek a zenékért. Ne értsetek félre, nem kritizálni akarom őket, de azért hatalmas aranyláncok és egyéb ékszerek, durva drága kocsik, stb. minden klipben... elgondolkodtató.

    Kisebb előadóknál pedig ki lehetne hagyni a kiadókat (mindegyiknél ki lehetne, de a "nagyok" túl nagy "sztárok" az ilyesmihez). Ők értékesíthetnék saját maguk is az interneten keresztül, így egyrészt lényegesen olcsóbb lenne, és jó eséllyel többen vennék meg, másrészt az a pénz közvetlenül hozzájuk futna be, meg merem kockáztatni, hogy többet keresnének a jóval olcsóbban kínált zenéjükkel.
    Ezeket az előadókat kéne rávenni a váltásra, a törvényeket meg nem feltétlenül a politikusok alkotják, tudtommal miénk a hatalom.

    Egyre többször futok bele ilyen cikkekbe... meddig tart még ez az egész és hová fog vezetni? Nincs elég sz@r ebben a világban az ilyen apróságok nélkül is? Tényleg annyira fontos ez az egész?
    Mikor jutunk végre el oda, hogy a művészet művészet lesz és nem piaci árucikk????

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák