Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khan13

    senior tag

    válasz KINKY_007 #26 üzenetére

    Egyrészt nem ennyi a hivatalos tananyag, mégha sok helyen ettől többet nem adnak le, másrészt egy ideje már bőven nem ennyi az érettségi. Középszinten lehet weblapszerkesztés, és kérnek hálózati ismereteket, emelten rendes programozás van, nem csak pár sor (jó, nyilván nem egy számlázó szoftvert kell megírni), illetve digitális technika.
    "A szomorú az, hogy hogyan kap valaki kedvet mérnöknek, kutatónak menni, ha nincs hozzá meg az oktatási infrastruktúra."
    Itt is, és anno ahova én jártam, ott is a többség pálya elhagyó volt. Részben az eszközök, részben a tanárok hibájából, illetve azért bőven benne van az is, hogy nem tudják mi az informatika, amikor ide jönnek, és ezért csalódnak.

    Azt már nem is részletezem, hogy milyen állapotok vannak, pedig informatikai és elektronikai szakközépben tanítok. Itt néhány leírtnál ugyan sokkal jobb, de bőven a használható rendes munkakörülmények alatt.

  • Khan13

    senior tag

    válasz KINKY_007 #44 üzenetére

    Köszönöm a felvetést, 2009-ben érettségiztem, mindkét emelt infót megcsináltam, szóval ebből a szemszögből is látom mit kérnek, illetve szakmai informatikát tanítok, mint ahogy írtam egy szakmai szakközépben. Kb. egy - két hónapja olvastam el az idei követelményt mind a négyfajta info érettségire, a tanterv összerakásban ugyan közismereti tárgyakét nem kellett, csak szakmait, de arra is van rálátásom, mert az előírásokat ismerem, továbbá nálunk a kollégák között van egy olyan hülye szokás, hogy kommunikálunk. Igen, tudom milyen programok választhatóak (és azt is, hogy a választhatóak közül melyeket választhatja ténylegesen a diák). Sőt három fiatalabb testvérem lévén arra is van rálátásom, hogy mit oktatnak most, egy általános iskolában, faipari szakiskolában, illetve egy műszaki - elektronikai szakközépben. Tovább megyek, mérnökként azzal is tisztában vagyok, hogy amiket tanulnak (tanítunk) az mennyire használható (tárgyanként nyilván eltérő), hogy mennyire kevés az idő a diákok képességeihez mérten, mennyire mást és máshogy kéne oktatni, de nem lehet, mert elő van írva minden. De végülis tényleg nem vagyok képben :R

  • Khan13

    senior tag

    válasz KINKY_007 #65 üzenetére

    Nem vágtam fel semmivel, ez nem tudom honnan jött. Sehol nem mondtam olyat, hogy a sima informatika órákon több lenne a tananyag az érettséginél. Az informatikai szakközepekben több(nek kéne legyen), máshol meg nem, na meg pont nem érettségire kéne felkészíteni a diákokat, hanem kicsit a valósághoz közelebbre. Amit mondtam, hogy az előírt tananyag nem kerül leadásra, és ennek négy oka az infrastruktúra, a diákok hozzáállása/képességei, az idő, és a tanár képességei. Szóval örülnék, ha kicsit visszább vennél, és nem vágnál hozzám olyat, ami nem igaz. Ha pedig ennyire tapasztalt és sok diplomás vagy, akkor elvileg tisztában vagy azzal, hogy egy informatikai középoktatási intézményben mennyivel többet kell(ene) tanítani. Most, hogy mindent tisztáztunk, ezt itt fejezzük is be.

Új hozzászólás Aktív témák