Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz #82729984 #337 üzenetére

    Meg lehetne oldani olyan módon, hogy aki benne van a közmunka programban, tartós munkanélküli vagy hasonló, azt "oktatásra kötelezni". Értsük itt azt, hogy Pista kezébe adnak egy papírt, hogy ács, kőműves, szobafestő, CNC-s vagy hasonló legyen: ha igent mond, akkor az oktatás természetesen ingyenes és az ingázás költségeit is állják. Jobb dolga amúgy se lenne, mint füvet nyírni a téren (közmunkás). Pár ilyen "felzárkóztatási hivatal" is kellene, akik felveszik a helyi cégekkel a kapcsolatot, akik mondjuk kedvezményeket kapnak a közmunkások gyakorlati idejére.

    Nem mindenkiből programozót csinálni.

    Egyébiránt meg több magániskola kellene. Nem is értem ezt az államosítási hisztit, nyugaton tök jól megvannak a magániskolák. Én is szívesen járatnám majd a gyerekem egy olyan középiskolába, ahol nem egy névleges nulladik év van, fizetős mivolta mellett jobbak a tankörülmények és lehetőleg a diákok hozzáállása is. Ha én milliomos (milliárdos...) lennék, tuti magániskolát nyitnék.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák