Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #40553216 #164 üzenetére

    Nos a táblázatodból nézzük tehát mi is derül ki. Az XP ugyebár a sebezhetőségi listán, a az ötödik. A Linux és Mac Os X is megelőzi, azaz sebezhetőbbek.. Ez elvi sebezhetőség...
    Azonban nézzünk egy másik aspektust! A súlyozott átlagot! Hoppá! Nem is kell többet néznünk, mint hasonlítsuk össze az XP súlyozott átlagát és az Windows 7-ét..! Hoppá hoppá! De érdekes nem? Az XP 7,9... a Windows7 pedig 8..!!! Tehát a natív súlyozott átlagú statisztika szerint, azaz nem az elvi, hanem a gyakorlati, megvalósult, kihasznált sebezhetőségek tekintetében a Windows 7 sebezhetőbb mint az XP...!!! Ha jól értelmezem a táblázatot.. Ha nem, akkor bocsánat a butaságomért!
    Hát kérlek, ez a táblázat szerintem pontosan azt igazolja amiről beszélek.... Az XP szupportálatlansága, Stuxnet és akármi bármi ide vagy oda, bár elméletben tényleg nagyon félelmetesen veszélyes... (már írtam reszketek is néha... :D) csakhogy immár a hekkerek, nyilvánvalóan meg nem- illetve alig foglalkoznak XP-k hekkelésével, legfeljebb a teljesen védtelen XP-ket szépen betolják botnetbe... (mellesleg ne nézzük már hülyének a vírus és tűzfal cégeket, amíg a Comodo és az Eset, nekem kb 2 óránként szépen frissíti magát, addig tudom hogy ők XP 32-őt, MS support ide vagy oda, nagyon is megcsinálják, és addig nyugodt vagyok; ám amint a védelmeim szupportja is megszűnik és már nem frissíti az adatbázisát illetve saját szoftverét napi rendszerességgel, akkor nyilvánvalóan és természetesen, kénytelen-kelletlen morogva, de át fogok állni újabb MS oprendszerre én is vagy valami Linuxra....) Szerintem, a hekkerek már csak azért is ignorálják az XP-t, mert ki a bánat használ ma már XP-t? Senki aki számít! És nekem ez az előnyöm, hogy XP-t használó senki vagyok...! Ergo hiába is vannak az XP nagy rések és sok rés, mégis nagyobb biztonságban vagyok, mint egy kurrens oprendszerrel szörföző, nem elvi és szakmai a biztonságom, hanem natív, praktikus és pragmatikus biztonság... Mivel a hekkerek nem foglalkoznak már az XP-vel túlzottan, mert nem XP-t használ a felhasználók krémje, akikre a hekker utazik! (a hekkerek krémje kérem szépen mobileszközökre állt rá már jó ideje) Tojnak az XP-re... mondjam azt, a hivatalos MS support megszűnésével a "hacker support" is megszűnt az XP felé... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák