Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz shev7 #182 üzenetére

    Na, hát az nem rossz, ha így sem csúsztál ki az időből. Valószínű, van érzéked hozzá és volt esetleg megfelelő hozott előképzettséged. Gondolom Te még az osztatlan képzés keretein belül húztad az igát. Most sok tanár szidja úgy általában a bolognai rendszert, mert így, hogy BSc és MSc képzés lett, így szerintük butították a képzést, pl. Richlik György (gondolom ismered) rendszereses szokása fikázni az oktatási rendszert. Mondjuk ő mit nem fikáz... :D
    Csoda, hogy Programozás alapjain el tudtad sajátítani, ami a programozáshoz szükséges, mert legalábbis a Prog. I-en szerintem az ott tanító előadók (Poppe, Pohl) előadóképessége katasztrófa (felőlem lehetnek ők akármekkora szakik), a gyakvezek közül még jó esetben ki lehet fogni jót, de ha valaki meg akar tanulni programozni, az csak magától fog megtanulni igazán, tőlük nem (az én gyakvezem (Lengyel Laci) mondjuk nagyon jó volt) - mondjuk evidens, hogy gyakorolni sokat kell. Prog II-n már Szebi elég jónak tűnik.
    Állítólag régen valóban sokkal jobb volt a színvonal BME-n, de én ezt csak tanároktól hallom, így objektív összehasonlítási alapom nincs. Olykor az idő megszépíti a múltat... :D
    Az oktatási rendszerben mondjuk valóban van egy lefelé csúszás, amire a legdurvább példa a tanárverések számának növekedése, a diákok jogai egyre széleskörűbbek, a tanároké csökken, és az oktatási rendszer ezzel párhuzamosan viszont nem javul, még mindig a béka segge alatt van.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák