Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    A telefonkagyló utcára nekem nem jön be, cipelni sem jó, de itthonra egy klasszikus tárcsás telefon, hogy legalább itt ne mobilt használjak, abszolút bejönne és jól is mutatna. A mobilt használhatná, úgy hogy valójában azon menne a telefonálás.
    Az a karóra is jól néz ki, de kényelmesebb vagyok, mint mindig összeadogatni az értékeket, hogy megtudjam mennyi a perc.. az óra még csak megvan gyorsan. Szerintem kazetta designnal inkább akkora külső vinyó mutatna jól, akkor maradna az adattárolás funkció is a formához.. Kazettáról digitalizálásra (és LP-ről) nem a legjobbak az erre készített usb-s cuccok. Drágák és a minőségük sem megfelelő. Venni kell használtan egy jó állapotú hifi decket (illetve hifi lemezjátszót) és arról digitalizálni a hangkártyán keresztül, Audacity-t vagy pl. Soundforge-ot használva szoftvernek. Én egy Onkyo decket vettem 4000 ft-ért, de sajnos kifogtam olyat, amiben pont még két napig bírta a szalghúzó motor :O Utána egy Sony-t ugyanennyiért, az még mindig jó. Még ennyit is megért, hogy kimentsem a régi megmaradt kazikról ami fontos, utána a hifit vagy el lehet adni, vagy megmarad dísznek (nem árt szépet venni). Állat jól mutat egy ilyen retró hangcucc a szobában :)

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz angyalpc2 #10 üzenetére

    Persze, úgy hívják, hogy magnó. Javaslom, hogy vegyél használtan ún. hifi decket, elég jókat lehet találni a "piactéren" olcsón. Én pl. ilyet vettem 4000ft-ért.

    Csak összekötöd a hangkártyával, lejátszod valamivel (Winamp..) az mp3-at, közben a magnóval felveszed a zenét egy kazettára. :)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák