Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QwErTy42

    addikt

    válasz proci985 #47 üzenetére

    Nem a felbontást kell növelni. Én három NEC-en dolgozok és dolgoztam Dell monitorokon is.
    A több monitor a több megjeleníthető tartalom miatt kell ergonomikusan ívben elhelyezve. Nagyobb terület kell.
    Inkább használok három 19-es monitort , mint egy 2560*1440-es 27 colost( használtam ilyet is). Itthon 1920*1200-as Dell van multimédiára és szökő évente egyszer játszani.

    Egy határ fölött már nincs értelme a ppi növelésének. A nyomdaiparban is azért használják a 300-at szabványként, mert az újságot 30-40 centiről olvassuk. A monitort meg érdemes lenne 60-70 centiről és ott már a 200 ppi-t is folyamatosnak látnánk. Másrészt szöveg olvasásakor az információ tartalmára figyelek és nem magára a betűk kontúrjára.
    Fotobolt és videó szerkesztésnél teljesen jogos az igény a nagyobb felbontás iránt.

    Továbbá csak a mi telephelyünkön majd ezer ilyen monitort használunk, a hazai felhasználást ezek után százezres nagyságúra tippelném. Az ára sem annyi, amennyi egy multinak, aki az adott típusból kér pár tízezer darabot.

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Új hozzászólás Aktív témák