Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz dezz #28 üzenetére

    ez nem informatikai, IT-szakkérdés, hanem nyelvi :)
    nem vitatom el, hogy igazad van (pontosan nem tudom, erről a témáról már annyi mindent olvastam, a legtöbbször egymásnak szögesen ellentmondó állításokat), s nem kívánok erről vitázni, mert nem látom értelmét, ugyanis most nem etimológiai kérdésről van szó, hanem jelentéstaniról
    nagy a bizonytalanság
    én azért használtam eddig is, és fogom ezután is a hacker-cracker párost használni, mert egyfajta konszenzus látszik kialakulni ez ügyben, másrészt jónak, kifejezőnek, világosnak látom
    a nyelvhasználat majd eldönti, hogy ez marad-e (időnként úgy látszik, kevés esély van rá, mivel a "minden számítógépmágus hacker" szemlélet látszik elterjedni)
    amíg egy megnevezés, egy szó jelentése teljes mértékben meg nem szilárdul addig van értelme vitákat folytatni, ám ha viszonylag általános mértékben elterjed, egyre kevésbé érdemes
    mostanában azt éreztem, vége ennek a vitának, de lehet, mégse :)
    két példát azért mondanék arra, hogy miért fölösleges egy idő után arra hivatkozni, hogy "eredetileg" mit jelentettek egyes szavak:
    - ural: a 19. századig a mostani ellentétét jelentette: a paraszt uralta a nemest, vagyis "úrként tisztelte"
    - húgy: a kora újkorig a magyar ember, ha az égre nézett, a "húgyokat", vagyis a csillagokat látta, csak a 18. századtól kopott ki ez a jelentés, és maradt meg a másik

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák