Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz bacus #110 üzenetére

    Ott ül a gép előtt, neki kell a skype, és itt a fő különbség: felmegy a web oldalra, letölt duplán kattint, nekik ettől jó a windows, hogy ezt tudja (ha kér rg jelszót, akkor ő vagy az irodavezető tudja, lehet nincs is rendszergazda egyáltalán).

    https://www.skype.com/hu/download-skype/skype-for-linux/
    Ez megfelel? :)

    Attól, hogy te tudod, hogy egy apt-get update parancs lefrissít mindent

    Melóhelyen pont Ubuntut használok, nem igazán szoktam "kézzel" apt updatet futtatni. Bekapcsolom a gépet, háttérben szépen fut a frissítésellenőrzés automatikusan, ha van mit frissíteni feldob egy ablakot amit csak le kell okézni, jelszót beírni majd lefrissít mindent. Lehet van olyan mód is, ahol nem is kérdez, de én szeretem tudni, mi frissül, nem jártam utána.

    egyébként az üzleti szegmensben (legalábbis az én ügyfélkörömben) számos program akadálya van, hogy linuxot használjanak, a teljesség igénye nélkül : Nexon Bér, és általában a programok amik mssql motort használnak, legyen az ms access adatbázis, egyéb lokális adatbázist használó windowsos programok, corelDraw, Adobe PS, és a legfontosabb Windowsos SAKK és SOLITAIRE :D

    Az teljesen valid ok a "miért a Windows" kérdésre, ha csak oda van valami üzletileg fontos cucc. Csak fentebb nem ezt írtad, ott még mezei Java-s alkalmazásokról meg PDF olvasókról volt szó + böngészésről.

    Illetve egy megjegyzés még: azok alapján, amiket te írtál, te inkább mozogsz SOHO környezetben, mint enterpriseban. Amivel nincs baj, csak "üzleti szegmens" alatt inkább az utóbbit szokták érteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák