Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Воланд #50 üzenetére

    Droidból van az alap gyári OS, amit bárki ráhúzhat a saját termékére, akár buherálja, akár nem. Így működhet a CMLineageOS is. A gyártók erre bizonyos feltételek teljesítése mellett felpakolhatják alapból a Google szolgáltatáscsomagját (Play Services). Ez nem az Android része és mögötte a Google szerver infrastruktúrája van, aminek a használata a Google oldalán üzemeltetési költségeket generál.

    Hogy ezeket a költségeket a Google hogyan szedi vissza, reklámokkal, vagy más módon, az az ő dolga, mindenesetre jelenleg ez az appjain belül marad. Ugyanúgy nem anyázik senki arra, ha a Windows Storeban vannak kiemelt promóciós ajánlatok, vagy éppen az Outlookos appban reklámok jelennek meg.

    De az szerintem pofátlanság, ha van egy termék, amiért fizetsz, szó sincs benne reklámokról, majd szép lassan elkezdik belepakolni... Én nem azt mondom, persze ezt megtehetik Redmondban, a felhasználók majd döntenek a lépés helyességéről. Egy hangos kisebbség anyázó levelek formájában, a csendes többség meg vagy lenyeli (akinek amúgy is tele a böngészője adware extensionokkel, lehet fel se fog már tűnni), vagy szavaz a lábával.

    Az mindenesetre tény, hogy W10 részesedése a piacon az ingyenes upgrade promó óta gyakorlatilag eddig sem igazán nőtt, sőt, azóta XP-ről W7-re többen migráltak, mint W10-re. Nem kell ahhoz se Android, se Linux, de még Apple termékek sem, hogy a Microsoft tökön lője magát.

  • julius666

    addikt

    válasz bacus #38 üzenetére

    Kifejezetten a pro verzió vállalati környezetben lévő használatánál, amikor a felhasználóknak nincs joguk telepítgetni idegen programokat, használják a java-t a NAV bevallásokhoz, levelet olvasnak, ami egy vírus ellenőrzött és spam szürt felügyelt szerveren már átment, használják a megvásárolt vállalati programokat, és néha egy egy web oldalt is megnéznem mint fb, vagy NAV, stb, szigorúan nem IE-t használva :)

    Már nem azért, de erre kb. bármi megfelelő, amire fel lehet tunkolni egy frissebb JRE-t. :)

  • julius666

    addikt

    válasz bacus #100 üzenetére

    Ha majd lesz egy olyan linux, amit a felhasználó össze tud keverni egy XP-vel, (nem csak kinézetre, hanem mondjuk pont úgy két kattintással fel tudja frissiteni a javat, pdf olvasót, spotify, skypet, stb appját rajta), akkor a windows megmarad játéknak/játékra az üzleti szegmensben legalábbis.

    Tudtommal van XP koppintott Linux felület, nem nagyon használják. Egyébként manapság, amikor az ember a desktop Windows mellett szinte már többet használ attól teljesen eltérő felhasználói felületű számítógépeket (okostelefon, tablet, okos TV, stb), ez egyre kevésbé kritikus, mint volt anno az XP-s időkben.

    Alap cuccok vagy default fent vannak átlag linux disztróban (pdf olvasó, rendes böngésző, stb.), vagy sokkal könnyebben feltehetőek (package managerrel) mint Windowson. Frissítés mérföldekkel jobb mint winen, ahol vagy nincs, vagy esetleg magukat frissítgetik külön-külön az alkalmazások. Itt központosított a frissítés, egyszerre frissül minden, automatikusan).

    A proprietary, zárt kódú alkalmazásoknál (Skype, Spotify, stb.) meg alkalmazás és Linux disztró válogatja, mit és mennyire bonyolult feltenni. Semmi sem akadályozza egy alkalmazás gyártóját, hogy elérhetővé tegyen a weboldalán a Windowson megszokott telepítőhöz nagyon hasonlót, ilyet lehet pl. Ubuntu alatt simán. Én Arch linuxot használok, oda szorgos felhasználók megcsinálták kb. mindenhez az automatikus telepítő scriptet, sokkal egyszerűbben rakok fel egy Skypeot vagy Spotify-t, mint W7 alatt. :)

    Üzleti szegmensbe amúgy mióta számít, hogy Java, Spotify, Skype egy kattintással felmegy-e? Spotify oda felesleges, többit felrakja a rendszergizda. A júzer ne telepítgessen, a júzer csinálja rajta a dolgát.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz bacus #110 üzenetére

    Ott ül a gép előtt, neki kell a skype, és itt a fő különbség: felmegy a web oldalra, letölt duplán kattint, nekik ettől jó a windows, hogy ezt tudja (ha kér rg jelszót, akkor ő vagy az irodavezető tudja, lehet nincs is rendszergazda egyáltalán).

    https://www.skype.com/hu/download-skype/skype-for-linux/
    Ez megfelel? :)

    Attól, hogy te tudod, hogy egy apt-get update parancs lefrissít mindent

    Melóhelyen pont Ubuntut használok, nem igazán szoktam "kézzel" apt updatet futtatni. Bekapcsolom a gépet, háttérben szépen fut a frissítésellenőrzés automatikusan, ha van mit frissíteni feldob egy ablakot amit csak le kell okézni, jelszót beírni majd lefrissít mindent. Lehet van olyan mód is, ahol nem is kérdez, de én szeretem tudni, mi frissül, nem jártam utána.

    egyébként az üzleti szegmensben (legalábbis az én ügyfélkörömben) számos program akadálya van, hogy linuxot használjanak, a teljesség igénye nélkül : Nexon Bér, és általában a programok amik mssql motort használnak, legyen az ms access adatbázis, egyéb lokális adatbázist használó windowsos programok, corelDraw, Adobe PS, és a legfontosabb Windowsos SAKK és SOLITAIRE :D

    Az teljesen valid ok a "miért a Windows" kérdésre, ha csak oda van valami üzletileg fontos cucc. Csak fentebb nem ezt írtad, ott még mezei Java-s alkalmazásokról meg PDF olvasókról volt szó + böngészésről.

    Illetve egy megjegyzés még: azok alapján, amiket te írtál, te inkább mozogsz SOHO környezetben, mint enterpriseban. Amivel nincs baj, csak "üzleti szegmens" alatt inkább az utóbbit szokták érteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák